1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Tarot öğreneceklere temel bilgiler..

  Konu, 'Tarot Özel Bölümü' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  tarotta araba tarotta imparatoriçe tarot araba kartı [​IMG]

  Tarotu merak edip alan arkadaşlarım için en temel bilgileri paylaştım.
  Kendi katkımında bulunduğu bu anlatımla, hislerinizide geliştirip bakmaya başlayın derim.

  Tarot Destesi: 78 Karttan oluşur.

  Arcana Majör Destesi: 78 lik destenin içinde bulunun 22 Karttır. Büyük Sırlar verir.

  Arcana Majör Kartlar: 22 Adettir. Bunlar 0 (sfır)’dan başlar.

  00.JOKER Hava elementi tarafından temsil edilen Joker başlangıçlarımızı temsil eder.

  01.BÜYÜCÜ Merkür gezegeni tarafından temsil edilen Büyücü kişinin kendi kaderini yönlendirebileceğinin işaretidir.

  02.AZİZE Ay tarafından temsil edilen Azize bilinmeyen gizli gücümüzü, ruhumuzu, sezgi yeteneklerimizi simgeler. Tarot’un koruyucu kartından biridir.

  03.İMPARATORİÇE Venüs gezegeni tarafından temsil edilen İmparatoriçe; bereketi, başarı ve zevklerimizi simgeler.

  04.İMPARATOR Zodyak’ın ilk yıldızı olan Koç tarafından yönetilir.Erkekliğin, babalığın ve sert maddesel fonksiyonların temsilcisidir.

  05.AZİZ Yönetici yıldızı Boğa olan Aziz bir olayın olumlu gelişeceğinin habercisidir. Tarot’un koruyucu kartından biridir.

  06.AŞIKLAR Yönetici yıldızı İkizler olan Aşıklar; bir taraftan büyük aşkı diğer taraftan önemli bir seçim aşamasına gelindiğinin habercisidir.

  07.ARABA Yengeç burcu tarafından yönetilen Araba yeniliğin iyi şeyler getireceğini gösteren tek tarot kartıdır.

  08.GÜÇ Aslan burcu tarafından yönetilen Güç kartının Büyücü kartı ile yakın benzerliği vardır. Bize engellerden korkmamamız gerektiğini söyler.

  09.ERMİŞ Başak burcu tarafından yönetilen Ermiş sezgi ve yalnızlığı ve ruhsal aşkı simgeler.

  10.KADER ÇARKI Zodyak’ın dört elementi olan Ateş için Aslan Toprak için Boğa, Su için Kartal ve Hava elementi için Melek tarafından temsil edilen Kader Çarkı sürpriz ilişkileri ve kaderi simgeler.

  11.ADALET Terazi burcu tarafından yönetilen Adalet dengeyi ve mantıklı sevgiyi anlatırken ne ekersek onu biçeceğimizi ifade eder.

  12.ASILAN ADAM Su elementi tarafından yönetilen Asılan bir dönüm noktasına gelindiğini, ele geçen fırsatları gösterir.

  13.ÖLÜM Akrep burcu tarafından yönetilen Ölüm cinsel tutkuların, kaçınılmaz değişimlerin ve doğal ayrılıkların habercisidir.

  14.DENGE Yay burcu tarafından yönetilen Denge Cennet dünyada olduğu gibidir sözünü iletirken; uyum, huzur ve tutarlılık, sağlık habercisidir.

  15.ŞEYTAN Oğlak burcu tarafından yönetilen Şeytan yanlış seçimler nedeni ile özgürlüklerini kaybeden saplantılı ilişkileri ve şehvet düşkünlüğünü anlatır.

  16.KULE(YIKILAN KULE) Mars tarafından yönetilen Kule öfke,cinsellik ve yaşam biçiminde olabilecek ani değişiklikleri, felaketleri anlatır.

  17.YILDIZ Kova burcu tarafından yönetilen Yıldız bir olayın olumlu gelişeceğinin habercisi olan üç karttan biridir.Umudu, bilgeliği ve şans sezilerini simgeler.

  18.AY Balık burcu tarafından yönetilen Ay romantik hayalleri, sezi yeteneğini, ruhun karanlık yanlarını ve fiziksel bir uyanışı gösterir.

  19.GÜNEŞ Güneşle yönetilir ve bize refah,iyi dönemin başladığının haberini verir.

  20. MAHKEME Pluton tarafından yönetilen Mahkeme Büyük Arkana grubunun ceza kartıdır.Kendini bulmak,Karma, farkındalık ve reenkarnasyonla ilişkilidir.

  21.DÜNYA Dünya ve Satürn gezegenleri tarafından yönetilen Dünya varmak istediğimiz noktaları simgeler.

  Arcana Majör Mesajı: Bu destedeki kartlarla hayatınız hakkındaki derin, gizemli bilgileri öğrenebilirsiniz..

  Arcana Minör Destesi:78 lik destenin içinde bulunan (78-22) 56 Karttır. Küçük Sırlar verir.

  Saraylı Kartlar: 56 lık kartta bulunan Kral, Kraliçe, Prens ve Şovalye kartlarından oluşur. 16 Adettir.

  Arcana Minör Kartlar: 56 lık destede (56-16) kalan 40 Karttır. Bu kartlar değnek, kupa, kılıç, tılsım serilerinden oluşur. Her seri 1 le başlayıp 10 bitmek üzere numaralandırılmıştır. Hayatımıza yön verirler.

  Değnek Destesi: Ateş elementi ile ilişkili olan değnekler, hırsı ve girişimci ruhu simgelerler. Kararlı, hedeflerinin peşinden koşan hareketlilik ve mücadele gücü görülür. Değnek sihirli bir asa olarak da düşünülebilir. İçimizde gizli olan ve ilerledikçe kullanabileceğimiz güçlerimizi göstermektedir.Değnekler günümüzdeki iskambil
  destelerinde sinek serisine dönüşmüşlerdir. Koç, Aslan ve Yay burçları kişilik özellikleri görülür.

  Kupa Destesi : Su elementi ile ilişkili olan Kupalar duyguların ifadesini ; sevgi, aşk ve aile gibi yaşamın duygusal kısımları ile ilgilidir. Hayal gücünün, yeteneklerin yaratıcılığın ve sosyalliğin bir göstergesidir.Duygusal dalgalanmalar ve hayaller.Kupa takımı günümüzdeki iskambil Destelerinde yine kupadır. Balık, Yengeç ve Akrep burçları kişilik özellikleri görülür.

  Kılıç Destesi : Hava elementi ile ilişkili ve öldürücü bir silah olan kılılıçla simgelenen bu kartlar,Mücadele gereğini, engelleri ve sorunları simgelediği gibi zafere ulaşma, adaletin Yerine gelmesi gibi pozitif anlamları da barındırır.Kılıçlar günümüzdeki iskambil destesinde Maça serisine dönüşmüşlerdir. Kova, İkizler ve Terazi burçları kişilik özellikleri görülür.

  Tılsım Destesi: Toprak elementi ile ilişkili olan Paralar maddeye sahip olmak için verilen azim ve hırsı simgeler. Pratik,gerçekçi, maddi ve somut konuları gösterir. Yatırım,para,mal,mülk ve eğitim alanlarında Kehanette bulunur.Para takımı günümüzdeki iskambil destesinde Karo serisine dönüşmüşlerdir. Oğlak, Boğa ve Başak burçları kişilik özellikleri görülür.

  Artık kartların temel bilgilerini ezberleyip öğrendikten sonra iş size düşüyor.. Gerisi yorumunuza kalmış..

  meleklermekanı.com
  Tarot danışmanı
  handanca

   
  damlaküçük bunu beğendi.
 2. terrarossa

  terrarossa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 3. Liv_19

  Liv_19 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2009
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  teşekkürler. çok yardımcı oldu
   
 4. damlaküçük

  damlaküçük Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  30
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  tarot diyince hemen bakarım handancacım :) tesekkürler her zamnki gibi bu konuda bilgilerine ihtiyacımız var
   
Tarot öğreneceklere temel bilgiler.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. tarot hakkında bilgiler

  tarot hakkında bilgiler

  tarot hakkında herşey günlük tarot hakkında bilgi geleceğim bilgi Her seyden önce su bilinmelidir ki tarot fali gelecegi görmekten çok sizin ruhsal durumunuzu desifre eder. Karsinizdaki insan tarottun simgesel içerigini, sembollerin derinligini anlayamaya bilir. Ve tarot açilimi yaptiginiz kisi derin degilse, size altin sunmuyorsa, tarot yorumcusu sadece bir araci oldugu için en degerli...
 2. temel

  temel

  bi gün temel yolda gidiyomuş eşi ve arkadaşlarıylayolda polis durdurmuş sayın sürücü trafik kuralların auyduğunuz için 500 ytl ödül kazandınız ne yapacaksınız bu parayı demiş temelde ehliyet alırım demiş gülerek eşi bizim temel içince hep böle sapıtır demiş arkadaki arkadaşı ben size demedimmi çalıntı arabayla yola çıkmayalım diye arkadan bagajdan ses gelir daha sınırı geçmedikmiiii:laugh:
 3. Temel Bİlgİler

  Temel Bİlgİler

  Etrafımıza baktığımızda her an her yerde küçücükte olsa bir canlıyla mutlaka karşı karşıya geliriz.Fakat hiçbir zaman bu canlıların nasıl hayatta kaldıklarını nasıl yaşam mucadelesi verdiklerini merak etmeyiz.Hele hele canlıların anatomik ve fizyolojik yapıları hakkında bir şey öğrenmeye gayret etmediysek bu tabiat harikaları bizlere itici bile gelebilir. Basit bir örnek verecek olursak...
 4. İplik Eğirme Yöntemleri Hakkında Temel Bilgiler

  İplik Eğirme Yöntemleri Hakkında Temel Bilgiler

  mikroner nedir iplik eğirme yöntemleri pamuğun ipliğe dönüşü iplik üretim yöntemleri mikroner İplik Eğirme Yöntemleri Hakkında Temel Bilgiler 60’lı yılların sonuna kadar hemen hemen bütün kesikli lif iplikleri Ring iplik makinelerinde üretilmekteydi ve Ring iplikçiliği kesikli lif ipliği üretimindeki tek evrensel yöntem olarak tanımlanıyordu. 70’li yılların başında üretime katılan Rotor iplik...
 5. tarot

  tarot

  handanca gibi tarot bakan biri varmı tarot bölümü nü bulamadım.

Sayfayı Paylaş