Taşınmak ve Hayaller

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Taşınmak ve Hayaller
rüyada eşyaların toplanması rüyada başka şehire taşınmak taşınmak için eşya toplamak başka şehre eşya toplamak
Allahım...

Nereye nasıl yetişeceğimi bilmez bir haldeyim.

Bir oraya koşuyorum bir buraya, yine de bitmiyor istediğim hiçbir iş. Üstüne bugün en yakın arkadaşım gelecek ziyarete. Ev savaş alanı, yanında iş yapmak istemiyorum ama mecburen o da yapacak bu gidişle...

Evime ilk taşındığım gün yanıma gelmiş olan ve giderken en son gelenlerden biri olan dostum benim :) Risoni yapacağım akşama sana, bir güzel yeriz hep beraber :)

Bu arada gözümün önünden film kareleri geçiyor:

Birileri görünmez elleriyle bütün kitaplarımı muntazam ve zarar görmeyecek şekilde kolilere yerleştiriyor, ıvır zıvırları atılacak-götürülecek olarak iki ana kategoriye ayırıyor, atılacak olanları güzelce ortadan kaldırıyor, dergilerimizi düzenliyor, bütün fotoğraf albümlerini ve ayrı yerlerde kalmış olanları bir araya getiriyor, halıları kaldırıyor güzelce, dosyalarımı düzenliyor, geriye kalan kıyafetleri ve yorgan-yastıkları hurçlara koyuyor, önemli belgeleri ve evrakları bir araya topluyor, bir yandan yemek de yapıyor, bulaşık da yıkıyor :)

Elektronik eşyalar var en önemli işlerden biri, daha her şey ortada duruyor, birileri yine görünmez elleriyle tek tek hepsini güzelce paketleyip kaldırıyor, herbir cihazın kutusunu saklanmış oldukları yerden çıkarıyor, buluyor toplayıp hallediyor...

Mutfaktaki kırılmayacak olan eşyalar kaldırılacak, temizlenmesi gereken cihazlar da var, salondaki örtüler ve kırılmayacak ufak tefek eşyalar topluluğu da yapılması gereken toplama işleri arasında. Hadi o görünmez eller gelse de onları da iki dakikada halletse :)

Nemesis bunları gözünde canlandırırken "yapacak bir şey yok, hayaller güzel ama iş yapmak gerek vesselam" diyerek bu yazıya burada nokta koyuyor ve herkese sevgilerini iletiyor :)

taşınmaktan nefret edenlerdenim bende
neyseki artık yerleşik hayata geçtik hahaha

ahhh aynı bıktım taşınmaktan ne zaman belirli bir düzenimiz olacak çok merak ediyorum atma kedi gibi neresi çıkars tayin haydi oraya hiç bilmedin memleketler şuan hiçbir eşyam yok gözümde ne aradığını bulabiliyorsun ne koyduğun yeri hatırlıyorsun koliler hurçlar bıktım toparlamaktan allahtan şuan kendi ilimdeyim bakalım 2.5 yıl sonra nerde olacaz hayırlısı ne diyelim....

Geri