gebe
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  224
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Taşıyıcı anne arayanlar nelere dikkat ediyor ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  taşıyıcı anne,taşıyıcı anne arayanlar,taşıyıcı anne arayanlar nelere dikkat ediyor,taşıyıcı anne arayanlar ne gibi özellikler arıyor,taşıyıcı anne adayı arayanların dikkat ettikleri hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>

  Pek fazla kadın, doğurganlıklarının azaldığı yaşlara kadar, çocuk sahibi olmayı erteliyor. Haliyle iş taşıyıcı annelere kalıyor. Bu sayede nihai 30 senede 40 yaşından sonra ana olan kadınların sayısı 4 katına çıktı.

  NPR.org’un haberine göre bu metot yaygınlaştıkça kadınlar, kendilerine taşıyıcı ana ararken ne kadar fazla uğraştıklarını gizlemeyi bırakıyorlar. Çünkü kadınlar için fiziksel ya da genetik açıdan kendine benzeyen birini bulmak fazla güç. Araştırmacılar, kadınların bilhassa nihai dönemde genlerin çocuklarına geçmesi umuduyla daha zeki ve atletik yapıdaki taşıyıcı anneleri aradıklarını belirtti.

  New York’ta bulunan Mt. Sinai Tıp Fakültesi’nin doktorları ile Reproductive Medical Associates of New York adlı doğurganlık kliniği, bir araştırma yayınladı. “Beauty, Brains, or Health” (Güzellik, Beyinler ya da Sağlık) adlı çalışmaya göre, kadınlar artık taşıyıcı ana ararken asla göz ve saç rengine bakmıyor.

  ARTIK GİZLEMEYE ÇALIŞMIYORLAR


  Çalışmanın yayınlandığı Journal of Women’s Health adlı dergide, taşıyıcı anneliğin artık sosyal olarak daha kabul edilebilir olduğu belirtildi. Ayrıca artık alıcıların kendine benzeyen bir taşıyıcı ana bulmaya çalışmadıklarını, çünkü ailelerinden bu durumu gizlemediklerini, bebeklerinin biyolojik annesi gibi görünmeye çalışmadıklarını açıkladı. Derginin editörü Dr.Susan Kornstein, kadınların artık daha sofistike seçimler yaptığı yorumunu yapıyor. Tabii mağazadan kaliteli bir kundura alır gibi, akıllı bir taşıyıcı ana bulmaya çalışmak ne kadar sofistike, o tartışılır.

  Yaşı 24 ile 53 arasında olan 438 potansiyel müşteri ile yapılan çalışmanın sonuçlarına göre 2008 ve 2012 seneleri arasında kendine benzeyen taşıyıcı ana arayan alıcıların oranı %40’tan %25’e düşmüş.

  SAĞLIKLI OLSUN DA…

  Tüm alıcıların en çok önemsediği şey bebeklerinin sağlığı. Mt. Sinai çalışmasına katılan kadınların dörtte üçü, karar verirken taşıyıcı annenin onlar için fazla mühim olduğunu dedi.
  Son 5 senede yapılan çalışmalarda ise diğer faktörlerin de devreye girdiği gözlemlendi. 2008-2012 seneleri arasında taşıyıcı annenin zeki biri olmasını isteyen kadınların oranının %18’ten %55’e yükseldiği görüldü. Ayrıca taşıyıcı annenin atletik olmasını isteyen kadınların oranı ise %1’den %17’ye çıktı.

  GELECEK NESİLLER İÇİN İYİ HABER

  Çocuğun hayat kalitesi için mühim olan zekâ ve atletik yapının anneler tarafından dikkate alınmaya başlanması, uzmanları sevindirdi. Çünkü bu tarz özellikler sadece çocuğun hayatını güzelleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda çocuklarına da miras kalabiliyor. Yani güçlü bir matematik zekâ, taşıyıcı ana sayesinde alıcının torunlarına bile ulaşabiliyor.

  Sağlıksız, ancak akıllı ve yetenekli taşıyıcı anneler için ise, sperm bağışçıları aranıyor. Bu eşleşmeyi sağlayan bir web sayfası bile var. Birkaç yıldır yayında olan Beautiful People (Güzel İnsanlar) adlı web sayfası, bağışçıları ve alıcıları bir araya getiriyor.

   
Taşıyıcı anne arayanlar nelere dikkat ediyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. emziren anneyim nelere dikkat etmeliyim

  emziren anneyim nelere dikkat etmeliyim

  süt yapıcı besinler süt yapıcı çaylar gaz yiyecek ve içecekler gıdalar çay -Emziren annelerin diğer kadınlara göre besin gereksinimi daha fazladır. -Emziren annelerin günde en az 4 litre sıvı almaları gerekir. Bu sıvı, su, süt veya evde yapılmış komposto ve çorbalar şeklinde olabilir. Emziren anneler öğün...
 2. Taşıyıcı anne nurgül

  Taşıyıcı anne nurgül

  Aslında konunun içeriği türkiyemizde çok tartışılan bir konu ; Taşıyıcı annelik ayrıntılar haberimizde : Çok tartışılan bir konu! Yılın dizisi çok yakında atv'de başlıyor! Yıllardır Türk halkını 'Asmalı Konak', 'Sıla', 'Avrupa Yakası' gibi efsane dizilerle buluşturan atv bu kez çok tartışılan 'taşıyıcı annelik' konusunu işleyen 'Sırma' adlı diziyi ekranlara getirecek. 17 Ağustos...
 3. Taşıyıcı Anne olurmusunuz?

  Taşıyıcı Anne olurmusunuz?

  taşıyıcı annelik yapmak istiyorum taşıyıcı anne olmak istiyorum Yok yok bana lazım değil... Ama bu konuda yayınlanmış bir röportajı okudum. Paylaşmadanda edemeyeceğim.. Önce bir yazıyı okuyun... Sonrada dürüstçe bir düşünün bakalım.. Böyle birşeyi yapacak olsanız ne için yapardınız?? Bir taşıyıcı anne 9 ay bir bebeği emaneten içinde taşıyıp, doğurup, emzirdikten sonra onunla...
 4. Emziren Anneler nelere dikkat etmeli

  Emziren Anneler nelere dikkat etmeli

  Emziren Annenin Beslenmesi Emzirirken nasıl besleneceğiniz konusunda merak ettiğiniz noktalar olabilir. Doğum sonrası fazla...
 5. Taşıyıcı Annelik Nedir?

  Taşıyıcı Annelik Nedir?

  taşıyıcı anne kime denir,kimler taşıyı annelik yapabilir,türkiyede taşıyıcı annelik varmıdır,taşıyıcı annelik hakkında bilgiler Taşıyıcı annelik kavramı ülkemizde kanunen yasak olmasına rağmen yurtdışında yaygın olarak uygulanmaktadır. Taşıyıcı anneliği yumurta bağışı ile karıştırmamak gerekir. Yumurta bağışı hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilrisiniz. Taşıyıcı annelikte...

Sayfayı Paylaş