tatile gideceğim ama engelim var..

tavsan-cık

Yeni Üye
Üye
tatile gideceğim ama engelim var..
bu gün tatil yoluna çıkacağım. ama adetim başlamak üzere :( havuza girmek istiyorum :( tıpayı duymuştum ama evli olmayan bayanlara uygun değilmiş. geciktiricide hormanlarımı bozarmış :( sizce napabilirim meleklerim :(

Adet Geciktirici İlaçlar

Ya buradan ismini vermeyim ama tüm eczanelerde var kullanabilirsin. Geçen sene yazın tatilde iki kez kullanmıştım Pekte bir zararını görmedim. Geçmiş olsun.

Adet Geciktirici İlaçlar

Semallar Ben Heleni,

geciktirici hapı regl olmana 1-2 gün kala alma o zamn regl olmanı engellemiyor ve yumurtalarına zarar verebilir bu kurala uyarsan hiç bir sakıncası yok bende kullandım...

Zamanlama konusunda haklısın,sanırım en az 5 gün önce almak gerekiyor aksi taktirde değişen hiçbişey olmuyor(tecrübeyle sabit).Normalden daha yoğun geçirmiştim günlerimi üstelik

Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op.
Dr. Altuğ Semiz, “Regl tarihi tatil planı yapılan günlere denk gelen hanımlar adet kanamalarını geciktirebilmek için progesteron

hormonu olarak etki eden bir preparat kullanabilirler. Bu ilaç kullanıldığı süre zarfında adet görülmeyecektir. İlaç için ideal

başlama tarihi beklenen adet kanamasının başlangıç tarihinden 3-4 gün öncesidir. İlaç günde 3 defa birer adet kullanılır” diyor.

Adet geciktirici ilaç kullanmanın, kanama miktarında değişiklik ve vücutta şişkinlik yapabileceğini belirten Dr. Semiz, ilacın bilinen

büyük bir yan etkisinin bulunmadığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: “İlacı karaciğer bozukluğu olan bayanlar

kullanmamalıdırlar. Daha önce emboli geçirmiş bayanlarda da kullanılmaması gerekir. Görülebilecek diğer küçük yan etkiler ise

adet kanama miktarında değişiklik, vücutta şişkinlik, göğüslerde şişkinlik yapabilmektedir. Genellikle ilacı bıraktıktan 2-3 gün

sonra kanama başlamaktadır. İlacı bıraktıktan sonraki ilk adet normalden biraz daha ağrılı ve kanama değişikliği ile beraber

olabilmektedir. Bazı kadınlarda ilaçtan sonraki adet döneminde de düzensizlik görülebilmekteyse de vakaların büyük çoğunda

ikinci adetle herşey normale dönebilmektedir”

Yani adetine 2-3 gün varsa bu tür ilaçları almanda bir sakınca yokmuş hemen yarınsa sanırım biraz geç kaldın.

Geri