Tay Tüyü Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Tay Tüyü Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?
tay tüyü koltuk, tay tüyü koltuk temizliği, tay tüyü temizliği


Son dönemlerin kullanım kolaylığıyla en çok tercih edilen silinebilir kumaş cinsi olan tay tüyü koltuk ve kanepelerin (sandalyelerin) temizliği de gayet kolaydır. Eğer siz de bu harika dokulu kumaşı mobilyalarınızda kullanacaksanız, işte size temizlik ipuçları...


tay-tüyü.jpgÖzellikle açık renk bir kumaş tercih ettiyseniz, sürekli kullanım sırasında üzerine polar bir koltuk şalı ya da koltuk örtüsü sermek faydalı olacaktır. Koltuk örtünüzü kirlilik derecesine göre hafta da ya da 2 haftada bir yıkayarak, temizliğini yaparsınız.

Bu kumaş modellerinde temizlikte kimyasal temizlik malzemelerinden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Zaten özelliği olan silinebilme fonksiyonalitesini kazandıran mikro kapsüller böyle bir temizlik durumunda deforme olacaktır ve o yetisini yitirecektir. Bu anlamda ciddi kirlenme olmadıkça, saf su ve temiz bir bezle silme işlemini yapmanız tavsiyemizdir.

Tay tüyü temizliğinde sabunlu su en zararsız ve en güvenli silme yöntemidir. Tay tüyü kumaşı aldığınız yer, farklı bir öneri vermediği sürece, ılık sabunlu bir suya bezinizi daldırıp, çok çok iyi sıktıktan sonra, fazla zorlamadan kanepelerinizi silin. Ardından nemli bir bez yardımı ile durulayın.

Leke büyükse ve soft kumaş keten tarzında açık renklerde bir kumaşsa ozaman arap sabunu dökülmüş suyu köpürtün ve temizliği o şekilde yapın. Ancak dikkat edin asla bol sulu bir bezle kumaş sırılsıklam olacak şekilde temizlik yapmayın!..
 
Geri
Üst