Tc kimlikle haciz sorgulama

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tc kimlikle haciz sorgulama
TC kimlik İle e-Haciz Sorgulama Adıma haciz var mı sorgulama öğrenme !!

Günümüzde artık sadece kimlik numarası ile resmi ve önemli pek çok bilgiye ulaşmak mümkün. TC kimlik numaraları ile yapılan binlerce arama seçeneği bulunurken, bu başlıklardan biri de TC kimlik ile Haciz sorgulama başlığıdır. Sadece bir link ve kimlik numarası ile haciz bilgileri gibi önemli ve kişiye özel olması gereken bilgilerin paylaşılması mümkün olmadığı için bunun için e devlet şifresine ihtiyaç olacaktır.

E devlet şifresi devletin sitesine girmek için postaneden alınan bir şifredir. Kişiye özel olan bu önemli şifreyi ancak kendi imzanız ile almanız mümkün olurken, pek çok işinize yarayacak bu şifre için sadece 2 TL gibi cüz i bir ücret ödemeniz yeterli olacaktır.

Şifrenizi aldıktan sonra TC kimlik numarası ve bu özel şifre ile siteye giriş yaparak tüm resmi işlemlerinizin takibini gönül rahatlığıyla ve oturarak yapmanız mümkün oluyor.

Şu anda ne e devlet sisteminde ne de türkiye.gov.tr üzerinden adınıza bir haciz var ise malesef öğrenemiyorsunuz. Konuyu yazdığımızda çok araştırdık bazı sitelerde bununla ilgili yazılar var ama tamamını incelediğimizde bu şimdilik mümkün görünmüyor. E-Haciz projesi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilme aşamasında bu uygulama yayına alındığında ve sorgulama yapabileceğiniz hale geldiğinde, sizlere sitemiz üzerinden duyuracağız.

KAYNAK
 
Üst