Tecrübelerinize ihtiyacım varrr

Destiny Angel

Yeni Üye
Üye
Tecrübelerinize ihtiyacım varrr
Canım meleklerim.
Benim sorunum öyle üzülünecek bir sorun değil ama benim canımı çok sıkıyor.Çalışan bir hanımım ve evin işlerin ve ev halkına yetişemiyorum. İki kızım var .Biri 8 ,biri henüz 1 yaşında.Akşam işten geç çıkıyorum eve gidince full time diğer mesai başlıyor.En çok üzüldüğüm çocuklarıma yeterince zaman ayıramamak. bir de ev işlerini ucu kaçınca evde tam bir kaos.Malum bebek :emzirme:sürekli ilgilenmek gerek ,ama ötekide bana sitemleniyor bu sefer (tabii eşimin sitemleri bir başka tarafta).Kaça bölüneceğimi şaşırdım.İnan ki kendime bile zaman ayaramaz oldum(bazen kaşımı bile alamıyorum :puhas:)Tek istediğim,herşeyi planlı yapmak ve herkese vakit ayırmak .Hele hele bitmez tükenmez yorgunluk evreleri.Belki diyeceksiniz ki işten ayrıl,bu da bir çözüm ama herşey sigorta için .Bu da çocuklarımın geleceği demek.Sadece primim dolmasına 6 ay kaldı ve ben sadece yaşı bekliyeceğim ve emekli olacağım.(Genç yaşta çalışmaya başladım).Sonra önümüzdeki yıl şubatta falan işten ayrılmayı düşünüyorum.Malum Hayat çok acımasız .insanların başına her an her şey gelebilir.Belki de işten çıkınca bazı şeyler rayına oturur.
Canlarım dediğim gibi ,aslında benimki sorun değil ama ,benim gibi bu tür şeyi yaşayan birileri varsa tecrübelerini benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.Sevgilerimle meleklerim

Canım, benim henüz çocuğum yok, çalışan bir bayanım. Çocuğum yokken bile evdeki her şeye yetişemiyorum kesinlikle. Mutlaka bir yerlerde bir şeyler kalıyor, zaten çok yorgun oluyorum, bazen yeter artık diyorum. Çocuk olsa ne yaparım bir de bilmiyorum. Temizlikçi her hafta imdadıma yetişiyor gerçekten, sağolsun.

Çocukları olan çalışan arkadaşlarım, mesela bir bayan hakim arkadaşımın iki çocuğu var ve çalışıyor, evde yanında olabilecek bir akrabası da olmadığı için hem bakıcı hem de temizlikçi ile anlaşmak durumunda kaldı. O işteyken bakıcı çocuklarla ilgileniyor, haftada bir gün ev dip köşe temizleniyor, arkadaşım da işten kalan zamanlarda çocuklarıyla vakit geçirebiliyor. Hem iş, hem çocuk, hem ev hem eş tek başına başa çıkılabilecek mevzu değil bana göre.

Hangi işte çalışırsan çalış hem iş mesaisi hem ev mesaisi bünyeye fazla gelir. Yardım gerekir, ailelerine yakın olanlar bu yardımı akrabalardan alırken, olmayanlar başkalarının insafına kalır.

Denebilir ki ben yardım istemiyorum, güvenmiyorum: doğrudur herkes bunu istemeyebilir. Lakin her şeyle kahraman gibi tek başına mücadele etmeye kalkınca da bünye kısa sürede çöküyor gerçekten, erkenden yaşlanıyor kadın. Bu hayat çok kısa ve çalışan kadının ailesine istediği gibi kaliteli zaman ayırabilmesi için de sağlıklı ve huzurlu olması gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca bütün bu keşmekeşin arasında eşlerin de birbirlerine yardımcı olması ve iş bölümü halinde çalışılması ev hayatı için çok önemli. İki kişi de işten gelir, kadın mutfakta yemek yapmak, evde ş yapmak, çocukla ilgilenmek için çırpınırken erkek gidip ayaklarını uzatıp televizyon izlerse o zaman durum kötü demektir.

Çocuk olmasa da henüz seni çok iyi anlıyorum canım, yardıma koşabilecek birileri var mı etrafında? Ailene, akrabalara yakın mısın? Bakıcın var mı, temizlikçi geliyor mu, tek başına yapmaya mı çalışıyorsun her şeyi? Eşin yardım ediyor mu yoksa elini işe sürmez mi?

Çocukların için sağlığını korumalısın diyorum her şeyden önce, sağlığını korumak için de kendini çok yıpratmamalısın.

Sevgiler

Canım Nemesis'im
Sağ ol .Çok mutlu oldum cevabına.Umarım Allah sanada şirin şirin bebeler verir.Eşim benim çok tatlı bir insan .O da en az benim kadar koşuşturur.Evlendiğimiz günden beri onun tembellik yaptığını görmedim.Hatta benden bile tertiplidir.Bir bakıcımız var oda biz işteyken her iki kuzuma bakar.Çok memnunum kendisinden.Ama maalesef temizlikçi alacak pek maddi imkanım yok.Veeee maalesef ne anne var ne de baba.Kayınvalidem ve kayınpederimde sizlere ömür .Nur içinde yatsınlar.anlıyacağın canım bu dünyada eşim ve kuzularımdan başka kimse yok.Gerçi artık sizler varsınız :grouphug:.
Dediğim gibi benim olayım, ortamımı istediğim gibi organize edip planlı bir şekilde sürdürebilmek arzusu.Ve birde bu yorgunluk olmasa çoğu zaman tansiyonum düşmüş bir vaziyette eve sendeleyerek gidiyorum.Tabii gün geliyor bağışıklık sistemimde çöküyor.Ama bütün gayret işte hep gelecek için.Bende gün gelecek evimi düzene sokacağım .....umarım..Seni sevgiyle kucaklarım

Geri