tedavi serebral palsi

  • Konbuyu başlatan natalya kocataş
  • Başlangıç tarihi
N

natalya kocataş

Forum Okuru
tedavi serebral palsi
Merhaba! Biz özel çocuklarin Dasha ve Nikitanin anneleriyiz. Biz çocuklar için bir "mucize" bulmak için dünyayı dolaştık. Biz her yere gittik ve artik nerede en iyi tedavi oldugunu biliyoruz. Srebral palsi kompleks bir hastalıktır. Çin'de 8 kez olduk. Biz orada bulunurken biliyormusunuz neyi anladik? Çoğu çocuk yürüyebiliyor ve zihinsel kesinlikle normaldir. Okula gidiyorlar ve sosyal uyarlanmışlar. Genel olarak kesinlikle normal insanlar gibi büyürler. İstatistiklere göre - 85 %. Bizim rehabilitasyon merkezleri, maalesef böyle istatistikle iftihar edemez. Neden böyle oluyor? Çünkü Çinli doktorlar hastaligi en başindan belirliyorlar ve üç ay olan çocukların tedavisini başlar. Biz de maalesef bir yaştan başlar, rehabilitasyon başlar ve faydasi yok.
Hepimiz serebral palsi tedavisi çok uzun olduğunu biliyoruz ve her zaman gidip gelmesi zaman ve masraf alir amma tedaviyi devam etmeliyiz. Bu yüzden biz doktorlari, Rehabilitasyoncuları Kırım'a Rusya ve İstanbula getirmeye karar verdik.Kırımdaki Merkezimiz deniz sahiline yakin. Biz kliniği ile bir sözleşme imzaladık. Bu klinik Hunan eyaletinde, Çin'in güney bölbölbölümünde bulunuyor. Hastane "Ben Bo Xiang Ai" Sağlık Bakanlığı ve Güney Merkez Üniversitesi eyaletinin yardimi ile açilmiş ve
tek kapsamlı uzmanlaşmış sayilir, Bu klinik Çin'de ilk, üç seviyeli bir akreditasyon düzenledi. Mart 2014 tarihinde en iyi klinik olarak ÇHC Cumhurbaşkanından bir ödül aldı. Kapsamlı sağlık ve rehabilitasyon tesisleri, güçlü profesörlük yapısı, güçlü doktorlar. Şimdi Çinli uzmanlar, Bo Ai, Kırım'da bizim çocuklara vazgeçilmez bir yardım ederler.

1)Genel masaj –
2) tedavi kazıma (veya Masaj, guatr Sha)-Çin geleneksel tedavinin temel bir bileşenidir. Vücut geliştirmek için kanallar temizleniyor durgun olayları bir kas içine ya da derinin altında bulunanlar ortadan kaldiriliyor.
3) ayak masaji- ayagimizda,organlar ve vücut parçaları ile ilgili en biyoaktif noktalar var. Masaj dolaşımını artırır, yorgunluğu azaltır ve insanin bağışıklıgi geliştirilir, iç organların çalışmasını normalleştirir.
4) akupunktur:
a) standart iğneler
b) elektro-iğne
Bizde iğnelerin iki türu olacak
5) adaçayı puro - yanan bazı hastalıkların tedavisinde Çinli doktorlar tedaviiçin puro ile yöntemi uyguladılar. Bu işlem, vücudun enerji akışını teşvik etmek için vücut aktif noktalarda ısı enerjisi uygulaması için kullaniliyor
6) son yıllarda akupunktur, masaj Shih Atsu popülaritesi artmıştır. Çinlilerden edebi çeviri, "parmak basıncı" anlamına gelir. 5000 yılı aşkın tarihçesi. Akupuntura ve akupunktur - eski Çin tıbbı türlerine dayalı.
7) kılcal ve kanlı konserve - (bu prosedürün iyileştirici etkisi bazen mucizevi olur)
8) Bankalar ile tedavi. Tedavi sürecini hızlandırmak, kan dolaşımını artırmak, metabolizma geri yükler ve denge normalleştirir vücutta, romatizma, kireçlenme ve birçok diğer rahatsızlıkların tedavisinde iyi bir etkiye sahiptir.
9) el masajı
10) baş masaj + ayak masajı
11) konuşma
12) LFC streç işaretleri ve güç(egzersiz tedavisi ve günde bir saat için kuvvet germe)
13) namlu bitkisel (Çince otlar ile ahşap banyo)
Kızlar, bir tedavi için lazim olan testler:MRG, ECG, EEG biyokimyasal kan analizi, kan analizi.Aynı şey İstanbulda da olacak.
 
Üst