1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Tedbir paketi yarın devrede

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Bakan Çağlayan, Ekonomik tedbir paketinin yarından itibaren devreye gireceğini söyledi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, motorlu araçlarda ÖTV'nin indirilmesine ilişkin kararın, muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe gireceğini söyledi.

  Bakan Çağlayan, MÜSİAD Ankara Şubesi Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, ''Dördüncü tedbir paketiyle otomotiv sektöründe iç tüketime yönelik çok önemli tedbir getirilmiştir. ÖTV'de yapılacak indirim kararı muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanacak'' dedi.

  Çağlayan, ''1600 CC'nin altındaki otomobillerde yüzde 37 olan ÖTV yüzde 18'e düşecek. Bu son derece önemli bir gelişmedir. Ticari araçlardaki ÖTV yüzde 10'dan yüzde 1'e düşürülecek. Kamyon ve otobüste ÖTV yüzde 4'ten yüzde 1'e ve motosiklette yüzde 22'den yüzde 11'e düşecek'' bilgisini verdi.

  OTOMOTİV 3 BİN TL UCUZLAYACAK


  Başbakan Tayip Erdoğan’ın açıkladığı 5.5 milyar tl’lik “4’üncü Paket” kapsamında yer alan otomotivde ÖTV indirimi desteği netleşti. Pazartesi günü yürürlüğe girmesi beklenen kararnameye göre, 1600 cc ve altındaki araçlarda halen yüzde 37 olarak uygulanan ÖTV oranı yüzde 18’e, 1600 ve 2000 cc arasındaki araçlara uygulanan yüzde 60’lık ÖTV oranı yüzde 54’e, 2000 cc ve üzerindeki araçlara uygulanan yüzde 84’lük vergi ise yüzde 80’e çekiliyor. Paket kapsamında hafif ticari araçlara uygulanan ÖTV oranı ise yüzde 10’dan yüzde 1’e indiriliyor.
  Hükümetin bu desteğiyle birlikte Türkiye’de bu toplam satışların yüde 78’ini oluşturan 1600 cc ve altındaki motor hacmine sahip otomotivlerin fiyatları en az 3 bin TL ucuzlayacak. Bu rakam otomotiv firmalarının mart ayında başlattıkları kampanyalarla 5 bin TL’ye kadar çıkacak.

  ÖTV indiriminde hükümet orta sınıfta yer alan araçların vergilerini yüzde 50 indirirken, 1600 cc üzerindeki araçları lüks sınıfta değerlendirerek indirim oranını sınırlı tuttu.Fiyatları 100 bin Euro’ları aşan araçların fiyatlarında büyük düşüşler olmayacağını ortaya koydu.


   
Tedbir paketi yarın devrede konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kısa devre

  kısa devre

  tıkla oyun oyna... mause'yle aşagı yukarı klevye sag sol la sag ve sola dönme..
 2. Paket

  Paket

  İçi dolu paket sırları gizlemeye, dağınıklığı gidermeye, Eşya paketlemek yolculuğa yahut evlenmeye, Paketteki eşyaları çıkarıp yerleştirmek, orada ev bark edinrmeye ve orada yaşamaya delalet eder.Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir. Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara...
 3. Ekonomik tedbir paketi yasalaştı

  Ekonomik tedbir paketi yasalaştı

  Ekonomik krizi önlemeye ilişkin düzenlemeler içeren tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Bazı kanunlarda değişiklik yapan tedbir paketinin öne çıkan düzenlemeleri şöyle: Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma süresi, 6 aya çıkartılacak. Bakanlar Kurulu, bu süreyi 6 ay daha uzatabilecek. Kısa çalışma ödeneğinin miktarı, yüzde 50 oranında artırılacak. Sağlık hizmeti veren...
 4. çok zor bir devreydi...

  çok zor bir devreydi...

  arkadaşlar benim bademcik sorunum vardı çok hastaydım dr gittim beni hastaneye yatırdı ben orda 2 gün yattım birsürü antibiyotik iğne ilaç serum verildi bana hamilemisin diye sordu hemşire bende yeni test yaptım korunmuyoruz ama değilim dedim. hastaneden çıkıncada yine bir süre antibiyotik kullandım.neyse ben iyileştim aradan 1 ay geçti bende miğde bulantıları başladı. hemen test yaptım...
 5. TEDBİR NAFAKASI

  TEDBİR NAFAKASI

  AVUKATIM 15 TEMMUZ SURECİNDE TUTUKLANDI,YERİNE KONYA BAROSU AVUKAT ATAMIŞ,BANA BİLGİ VERİLMEDİ,DEVAM EDEN BOŞANMA DAVASINDA TEDBİR NAFAKASI %100 ARTMIŞ,MAĞDURUM,AVUKATIM İÇERDE ATANAN AVUKAT BİLGİ VERMEDİ BEN NEREYE NASIL İTİRAZ EDECEĞİM.

Sayfayı Paylaş