Tehlikeli bir Köpek size saldırırsa ne Yapmalısınız?

Kısaca kıtmirin

selamı var deyin

Çok ilginç bir yaklaşım :) bir köpeğin size saldırıda bulunması halinde kesinlikle korktuğunuzu belli etmeyin. Korktuğunuzu sezdiği an saldırısına maruz kalabilirsiniz.Yumuşak bir ses tonuyla onu sevdiğinizi gösteren sesler çıkarın. Köpekler sudan korkar elinizde su dolu pet şişe varsa ki bu her zaman mümkün olmaz suyu köpeğe doğru dökün. Korkup kaçıcaktır.

BANADA BİR KERE BAKKALA GİDERKEN Bİ BAHÇEDEN GEÇİYORDUK 2 KIZ BEN VARDIM SONRA BAHÇEDE SİM SİYAH Bİ KÖEK ÜZEİME KOŞTU TABİ BEN KORKTUM ZİKZAK ÇİZEREK Bİ DUVARDANA ATLADIM SONRA AĞLADIM BAKKALDAN DÖNÜŞTE KÖPEĞİN BENİ TAKİP EDİYORDU BENDE 1 ABİYE SÖYLEDİN KÖPEGİ TAŞLA VURDU YAŞ 12 KİLO 30 ÇOK RAHAT KAÇTIM AMA

Köpekleri çok severim ama bir o kadarda korkarım. Bir gün bir köpek üstüme doğru gelmeye başladı elimde pet şişe vardı. Ağzını açıp içindeki suyu köpeğin üzerine döktüm ve köpek korkup kaçtı. Köpek saldırısından korunmak için herkes bir takım yöntemler söylüyor fakat hepside kesin olarak işe yaramıyor. Bazı köpekler hareketsiz durursanız onunla sevimli bir şekilde konuşursanız saldırmıyor. Kimiside bu tutumdan rahatsızlık duyup havlamaya başlıyor. Gerçekten nasıl davranmamız gerektiği hakkında bir bilgim yok. Bilenler yorum yaparsa iyi olur. Köpek saldırısından korunmak için neler yapmalıyız acaba ?

köpek saldırınca ne yapmalı köpek saldırısında ne yapmalı
köpek saldırısı, köpek saldırıları, köpek saldırması, köpek saldırınca ne yapmalı, köpek saldırısında ne yapmalı

aggressive-dog-362.jpg

Yolda normal seyrinizde gidiyorsunuz. Kafanız başka başka yerlerde. Birden bir hırlama sesiyle kendinize geliyorsunuz ve önünüze baktığınızda gördüğünüz manzara korkunç. İri bir köpek dişlerini size gösteriyor, bir yandan salyaları akıyor ve hırlıyor. Düşünmesi bile korkunç doğrusu. Peki bu durumda ne yapardınız? Gerçekten zor bir soru oldu. Böyle bir durumda herhalde herkesin aklına ilk olarak son hızda koşarak kaçmak gelir.

Amaaaaaaaaaa bu çok çok yanlış bir hareket olur. Çünkü köpek de sizi son hızda kovalamaya başlar. Yapmanız gereken sakin olmak ve aşağıdakileri uygulamak.

Eger kisi kopegin kendisine saldirabilecegini dusunuyorsa sunlara dikkat etmeli.

*Ani hareketler yapmamali.
*Ellerini cebine sokmali.
*Gozu goze gelmekten kacinmali.
*Geri cekilmeli ama kosmamali.
*Kavga eden iki kopek arasina girmemeli.

Kipirdamayin elleriniz cebinizde olsun; disarida sallanan el acik bir saldirma yeridir.

Gozgoze gelmekten kacinin cunki kopekler bunu karsilikli saldiri isareti olarak gorur. Sirtinizida donmeyin, yana donup kenara

dogru bakmak tavsiye edilir.

Eger isirdiysa isirilan yei geri cekme, cunki etin parcalanmasina sebeb olur. Sadece yardim icin bagirin, vede umud edinki elinde

sopayla birisi dislerinin arasina sokarak sizi kurtarsin.
Illa sopa olmasi gerekmiyor, dislerinin arasina girebilen kuvvetli herhangi bir sey olabilir, kuvvetli olmazsa kirilabilir, yani dislerini

acabilmeli.

Kopekler cok nadiren saldirir, hele havlayan kopek genelde onu kiskirtmadikca kolay kolay saldirmaz.
Daha tehlikeli olan bazi kopekler hic bir belirti olmadan aniden saldirir. Eger kopek daha once birine saldirdiysa bunu

tekrarlayabilir.

Yalniz hic bir zaman kosarak kacmayin, cunki kopekler her zaman sizi yenerler.
Yavas yavas uzaklas, ani hareket yapma, ve kopege dogru yurume.

Ayrica eger kopek dik durursa, kuyrugunu havada tutarsa, hirlarsa, ve sana dik dik bakarsa cok dikkatli olun ve tetikte durun. ve

eger disini gostermisse daha yaklasma ama donup kacmada, geri geri yavsaca uzaklas.

Arkadsca rahat hareket edip, korktugunu belli etmemek onlarinda kendi korkusunu azaltir.

bana kac kere kopek saldırdı hepsinede tasla karşılık verdım bir kac kere koşarak kaçtım bir zamandan sonra peşini bırakıyor zaten bazenleri elimde sopa oluyor kopege vurarak karşılık verıyorum :D

Arkadaşlar daha yeni bana köpek saldırdı 7 8 Tane ilk başta geri geri yürüdüm arkamı döndüm yurudum sonra geliyordu birisi geri çekil dedim gitti sonra başka yoldan gittim orda köpek vardı ama onlar bişey yapmadi kaçarsanız boku yediniz:S:ohoh:

Geri