tek soruluk bir anket bakın bakalım ne diyeceksiniz???

kaprisli

Yeni Üye
Üye
tek soruluk bir anket bakın bakalım ne diyeceksiniz???
Dünya çapında bir anket yapılmış. Sadece bir soru sorulmuş:

"Lütfen dünyanın geri kalan kismındaki yiyecek eksikliğine bir çözüm ile ilgili kişisel görüşünüzü dürüstçe belirtiniz."

Anket büyük bir başarısızlıkla sonuçlanmış. Çünkü;

Afrika´da insanlar "yiyecek" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar.

Batı Avrupa´da insanlar "eksiklik" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar Dogu Avrupa´daki insanlar "kişisel görüş"ün ne anlama geldiğini bilmiyorlar.

Orta Doğu´da insanlar "çözüm"ün ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Güney Amerika´daki insanlar "lütfen" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar.

İsrail´deki insanlar "dürüstlük" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar.

Ve Amerikada´ki insanlar "dünyanın geri kalan kısmı"nın ne anlama geldiğini bilmiyorlar.

alıntı

Cevap: tek soruluk bir anket bakın bakalım ne diyeceksiniz???

çok güzel harika muhteşem ne kadar doğru şeyler söylüyo kapiş ben bu yazıya bayıldım kuzum saol canım benim..
bir taraf açlıktan ölüyo bir taraf yokluk nedir bilmiyo bir taraf egoizm duygusu içinde hep bana hep bana diyo diğer taraf kan gölüne dönmüş insan parçaları havada uçuşuyo vs vs vs ....bu uzar gider bu dünya ne düzelir ne eder!!!!!:cry:

Valla tüylerim ürperdi çok güzel gerçekten böyle bir paylaşım yapmış olman.Ne kadar doğru...

ya bi tuhaf oldum bi yazı bu kadar mı doğru olur. çok teşekkür ederim paylaşımın için !

Geri