Tekerleksiz Peugeot 360

M

Misafir

Forum Okuru
Tekerleksiz Peugeot 360
Konsept otomobil Peugeot 360, özellikle park etmekte zorlanan bayanların çok hoşuna gidecek.

Konsept otomobil tasarlarken amaç genelde sıradanın dışına çıkabilmek ve hem farklı hem de ilginç konseptler üretebilmek. Örneğin artık konsept otomobil tasarlayan tasarımcılar çevre konusunda çok duyarlılar ve tasarımlarında elektrikle çalışan motorlar kullanıyorlar. Tabi henüz bu kadar verimli çalışan elektrik motorlarımızın olmaması ayrı bir mesele.
Andrei Franca isimli bağımsız bir tasarımcı tarafından tasarlanan bu otomobilin farkı, bildiğimiz lastik tekerlekler yerine bir çeşit kürenin kullanılıyor olması. Bu küreler yardımıyla Peugeut 360'ın dar ve kalabalık alanlarda daha çevik bir şekilde hareket edeceği öngörülüyor. Daha da güzeli, bu konsept park etmekte zorlananlar için büyük kolaylık anlamına geliyor.
Her birinde birer elektrik motoru bulunan bu üç küre bir bilgisayar tarafından yönetiliyor. Motorlar makaralar için çekim gücü sağlıyor ve her makara grubu kürelerden birini yönlendiriyor. Süspansiyonlar da küreleri sabit tutan pulleylara bağlı.
Araçta üç koltuk bulunuyor. Önde oturan iki kişi ortadaki kontrol kolu yardımıyla aracı kullanabiliyor. Kendi ekseni etrafında dönen bu kol sayesinde 360 derece dönmek mümkün olabiliyor. Oldukça füturistik ve farklı görünen Peugeot 360'ın bir taslaktan öteye gidip gidemeyeceğini görmek için beklememiz gerekiyor.


 
semazen

semazen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Tekerleksiz Peugeot 360

oyuncak gibi bişi bu araba :D
ben 4 tekerlekli olanlardan vazgeçemeyenlerdenimm..
 
esra

esra

Yeni Üye
Üye
Cevap: Tekerleksiz Peugeot 360

ayyy bende sevemedimm koltuk altı deodrant gibi:haha:
 

Benzer İçerikler

Üst