Tekirdağ İli 2012 Nüfus Bilgileri

T

TİTAN

Forum Okuru
Tekirdağ İli 2012 Nüfus Bilgileri
2012 Tekirdağ Nüfusu
2012 Tekirdağ Nüfusu Kaçtır
2012 Tekirdağ Nüfusu NedirMarmara Bölgemizde bulunan Tekirdağ ilinin 2012 nüfus sayımına göre belirlenen nüfus bilgileri şöyle melekler :)2012'de yapılan adrese göre nüfus sayımında Tekirdağ ilimizin Nüfusu; 829.873 olarak belirlenmiştir.

Tekirdağ Türkiye'nin Kuzeybatısında Marmara Denizinin kuzeyinde tamamı Trakya topraklarında yer alan üç ilden biri ayrıca Türkiye’de iki denize kıyısı olan altı ilden biridir. 6.313 km² yüzölçümüne sahip İI doğudan İstanbul kuzeyden Kırklareli batıdan Edirne güney-batıdan Çanakkale güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir. Kuzeydoğudan Karadeniz 'e 25 km’lik bir kıyısı vardır.

Sıcaklık ortalamaları ve genel nemlilik indisleri göz önüne alınırsa Tekirdağ ili iklimi ılıman yarı nemli olarak nitelenir. Kıyı kesiminden iç kesimlere girildikçe denizden uzaklığın ve yükseltinin etkisiyle Sıcaklık ve yağış değerlerinde küçük farklılaşmalar görülür.Marmara Denizi kıyısı boyunca yaz mevsimi Sıcak ve kurak kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz ikliminin özellikleri görülür. Ancak Karadeniz ikliminin etkisiyle yaz kuraklığı hafiflemiştir. Kış mevsiminde kar yağışları olağandır. İç kesimlere girildikçe yaz mevsimi daha kurak kış mevsimi daha soğuk geçen yarı karasal iklim özellikleri belirginleşir.
 
Üst