Tel sehriye pilavi

ESDE

Hamiş Melek
Tel sehriye pilavi
tel sehriye pilavi sehriye pilavi tel sehriye pilavi tarifi resimli tarif konulari burada meleklerim
Merhaba melekler,

Sizlerle daha az once pisirdigim, tel sehriye pilavi tarifimi paylasmak istedim, hergun farkli yemek yapmak zorunda oldugum icin, bu konuda cogu zaman sikinti cekiyorum, acaba bugun ne pisirsem derdi benim icin hep var, sabah uyandigim anda kafamda planlamaya basliyorum ki ancak ne pisirecegimi bulayim :) sulu ana yemekleri gectimde yanina pilav makarna olayi belli zaman sonra artik bayiyor, bu sefer degisik alternatifler aramaya basliyor insan, sizde benim gibi degisik renkli pilav ariyorsaniz bu yaptigim tel sehriye pilavini da denemenizi kesinlikle oneririm, cok lezzetli...:)

telll-1f3.jpg

MALZEMELER

2 bardak tel sehriye
3 kasik margarin ve siviyag (karisik)
1 adet tavuk bulyon
1 tatli kasigi tuz
3 bardak kaynamis su

TARIFI

Oncelikle genis bir kapakli tavaya yagimizi koyup kizdiriyoruz, ardindan 2 bardak tel sehriyemizi tavaya dokerek surekli karistirarak kavurmaya basliyoruz,

tell-28e.jpg

Tel sehriyeler iyice kavrulduktan sonra (cok karartmayin) tuz bulyon ve kaynar suyumuzu ekleyerek kisik ateste pilavimiz suyunu cekene kadar pisiriyoruz, suyunu cekmeye yakin kapagini acarak bir kac kez karistirmayi unutmayin,

tel-2fd.jpg

Pilav kivamini aldiktan sonra 10 dk dinlendirip servisinizi yapabilirsiniz.... Afiyet olsun meleklerim....:yahoo::yahoo::yahoo:

Geri