Telefon değişince whatsapp mesajları silinir mi

S

Sevdaxxxxxxx

Forum Okuru
Telefon değişince whatsapp mesajları silinir mi
Telefon değişince whatsapp mesajları silinir mi geri nasıl getirebilirim

Merhaba

Geçen hafta yeni bir telefon aldım. Çünkü eski telefonum iyice kasmaya başlamıştı. Fotoğrafları bile açarken 2 saat bekliyordum en sonunda yeni telefon almaya karar verdim ve yeni bir telefon aldım .Yeni telefonuma WhatsApp'ı yükledim ama eski mesajlarımı göremiyorum eski telefonum duruyor ama şimdi eski mesajlarım benim için önemli bu mesajlar silindi mi . Eski telefonumda mı kaldı mı mesajlar .Ne yapabilirim ne önerirsiniz.

Merhaba Sevda

Günümüzde akıllı telefonlar sanırım en fazla 2 sene kullanılabiliyor 2 sene içerisinde her şey yeniden değişiyor ve elimizdeki telefonlar değişen yeni şeylere ayak uyduramıyor yavaş kalıyorlar . Bu cep telefonu sektörü de sanırım böyle telefon satmış oluyor ve ayakta kalmış oluyorlar. Ben bir telefonu 3 seneden fazla kullanamadım .Aynı senin gibi telefonum zamanla kasmaya başladı yavaşladı donmaya başladı .Çünkü kullandığımız uygulamalar ki ben çok kullanmıyorum Facebook Instagram'dan başka bir uygulama yok bir de WhatsApp var . Bunlar sürekli güncelleme getiriyorlar ve yeni güncellemeler telefon hafızasını dolduruyor ne zamanla yavaş çalışmasına sebep oluyor. Yani aslında uygulamaları yapan firmalarla telefonu satan firmalar sanki ortak çalışıyorlar.

Şimdi gelelim senin soruna WhatsApp'ta arşivleme diye bir bölüm var ayarlar kısmından sohbetleri arşivle diye bir seçenek var .Eski telefonunda halen mevcut olduğunu söylüyorsun sim kartını eski telefonuna tak eski WhatsApp'ını aktif hale getir orada bütün sohbetlerini arşivle .

Daha sonra sim kartını çıkartıp yeni telefonuna tak yine ayarlar kısmında tabii WhatsApp'ını yeni telefonda aktif hale getirmen gerekir.Aktif hale getirdikten sonra arşiv yedeklerini WhatsApp sisteminden geri alabilirsin. Böylelikle eski mesajlar da gelmiş olacaktır.

Bu sohbet geçmişini arşivlemeyi otomatik hale getirebilirsin orada seçenekleri var her gün her hafta her ay gibi ... Sen hangisini seçiyorsan onu seçebilirsin .
Eğer her günü seçersen sohbetlerin her gün yedeklenmiş olur her haftayı seçersen haftada bir kez sohbetlerinin tamamı yedeklenir. Böylelikle geçmiş mesajlaşmaların arşiv yedeğinde kalmış olur kolay gelsin .

Geri