1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Telefonum neden çok ısınıyor ?

  Konu, 'Meleko Destek' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Cep telefonunuz ısınıyor , kendi kendine kapanıyor ve kasılıyormu ? Bu yazıyı okuduğunuza göre cevabınız muhtemelen evettir.Cep telefonları ne kadar gelişirse gelişsin bazı sorunlarına hala çözüm bulunabilmiş değil.En sık rastlanılan telefon sorunların dan biri , telefonun aşırı ısınması.Akıllı cep telefonunun ısınmasının nedeni aslında akıllı olmasından kaynaklanıyor muş .Neden mi ? Detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi Telefonun bataryası neden şişer adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.

  Günümüz de en gözde ve sık kullanılan buluşların dan biridir cep telefonları.Küçük büyük herkesin elin de olan telefonlar,ihtiyaçtan çok uygulamaları sayesin de farklı eylemlerde de kullanılıyor.Oyunlar,müzikler vs programlar gibi.Telefonun ısınma nedenlerinden biri Android işlemcisi ve donanımlarının sürekli çalışmasından kaynaklanmaktadır.Şarj anın da ısınması normal bir durumdur.Ayrıca en popüler sorunlardan biri de hafıza sorunu olan telefonlardaki ısınma.Peki cep telefonunun ısınmasını nasıl engelleyebiliriz ? Yazımızın devamın da teknik destek ekiplerin den derlediğimiz telefonun ısınma nedenleri ve çözüm yollarını bulabilirsiniz.
  < Konu Resmi..>
  Sık sık 'Cep telefonum haddinden fazla ısınıyor', 'Kendi kendine kapandı, ekranım donuyor' gibi şikâyetleri duyarız. Bu şikâyetlerin önemli bir bölümünün yüksek ısı sebebiyle gerçekleşme ihtimali oldukça yüksektir. Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir.Özellikle de yoğun bir işlem gücü gerektiren programlar çalışıyorsa aşırı ısınma meydana gelir ve zaten kullanıcısını uyaran bir sisteme de sahiptir bu telefonlar. Ayrıca cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve bu çok normaldir.


  Telefonunuzun Isınma Sorununa Karşı Almanız Gereken Önlemler


  İlk olarak orjinal şarj aleti kullanınız ve başka cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünü uzatır.
  Genelde telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar.
  Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır.
  Güç tasarruf modu kapalı tutulduğu takdirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız.
  Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj konusunda azaltıcı etki yapmaktadır.

  Uzmanlara göre telefonlardaki bataryaların genel ömrü bir yıldır. Bataryaları yetkili servislerde ölçtürüp ne kadar sağlıklı olarak ne kadar çalışacağını öğrenmeniz mümkündür.
  Bir yandan da uzmanlar eğer bataryanızda aşırı ısınma ve şişme görülüyorsa bir daha onları kullanmamanız gerektiğini ifade ediyorlar. Tehlikeli olduğuna dair iddialar bulunmaktadır.
  Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmak da çözüm olacaktır.
  Camın önü plaj gibi direkt güneş alan yerlerde telefonunuzu asla bırakmayınız. Bu da direkt ısınmaya neden olur.
  Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

  Eğer telefonunuzda bir bozulma meydana gelirse mutlaka uzman yetkililere teslim ediniz ve yaptırınız. Çünkü uzman olmayan kişiler de yanlış tamir yapacağından yine ısınma sorunu ortaya çıkmaktadır.Telefonunuzun bir sorun olması halinde orjinal parçalarının yan sanayi parçalarla değişimine asla izin vermeyin. Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir bu durum.Bataryanın şişmesi ve telefonun aşırı ısınması size bir işarettir. Hemen bataryayı çıkarın çünkü patlama olasılığı çok yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.

  Oyun oynandığı zaman telefonun çok ısınması gelen şikâyetler arasındadır. Bu durum çok normal çünkü siz telefonunuzdaki uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda telefonunuzun işlemcisi ramı ve ekran kartı kendiliğinden otomatik olarak çalışmaya başlıyor kendini yoruyor ve böylelikle cihaz ısınmaktadır.

  Mobil veri ve internet kullanımının da telefonu aşırı ısıttığı bir gerçektir. Çünkü aynı anda birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımları da çalıştığından telefonunuzun ısınması çok normal bir durum.Sizlerin telefonlarınızda kalıcı çözümler uygulaması elbette ki pek mümkün olmayacaktır. Bahsettiğimiz detayları uygulayarak biraz da olsa telefonunuzun ısınma sorununun önüne geçebilirsiniz. Asıl çözüm üreticilerin geliştirmesi gereken cihazlar. Bizimkisi sadece geçici çözüm.


   
  zeytin gözlüm bunu beğendi.
Telefonum neden çok ısınıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hızla ısınıyoruz!

  Hızla ısınıyoruz!

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, "2030 yılında Türkiye’de ortalama hava sıcaklıklarının kışın 2, yazın da 3 derece artması bekleniyor. Eskiden dünyada sıcaklığın 1 derece artması için 150 bin yıl geçmesi gerekiyordu, şimdi ise 20-30 yıl" dedi. Prof. Dr. Kadıoğlu, Gebze...
 2. Cep telefonu elinize neler yapiyor.

  Cep telefonu elinize neler yapiyor.

  Mesaj yazan el hasta oluyor ! Yoğun mesaj trafiğiyle başetmekten yoruluyorsanız, bir de parmağınızı düşünün.. Türkiye'de cep telefonunun kullanılmaya başlamasının üzerinden on yıl geçerken; kablosuz teknolojinin gelişmesi, dizüstü bilgisayarların evrimi ve gerek kısa mesaj gerekse elektronik posta mesajlarının hayatımızdaki yeri giderek artıyor. Profesyonellerden öğrencilere kadar...
 3. Havalar ısınıyor

  Havalar ısınıyor

  Hava sıcaklığı 3 gün içinde yaklaşık 6 derece artacak. Cuma günü sıcaklık İstanbul’da 26, İzmir ve Antalya’da 28 dereceyi görecek. Yarın Ege üzerinden gelecek sıcak hava dalgası, cuma günü Marmara, Ege ve Akdeniz’de sıcaklığı 30 dereceye doğru çıkaracak. Cuma günü İç Anadolu ve Ankara’da da sıcaklık 25 dereceye yaklaşacak. Sıcak ve güneşli havanın Türkiyede 5-6 gün boyunca kalması...
 4. kullanılmayan telefon ne yapılabilir?

  kullanılmayan telefon ne yapılabilir?

  gelişen teknoloji sagolsun sık sık telefon degiştirir olduk peki kullanmadıklarımızı ne yapabiliriz işte orası sizin hayal gücünüze kalmış:humble::humble: kapı altlıgı fikri güzel.........:help: fare kapanı...............:haha::haha: mandal...........:piha::piha: sabunluk.............:hhh::hhh::hhh: sapan................:zuha::zuha::zuha: kendiniz örnekleri...
 5. Bilgisayarınız Çok Isınıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor?

  Bilgisayarınız Çok Isınıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor?

  bilgisayar ısınmasının nedenleri bilgisayar ısınması sorunu bilgisayar neden ısınır son zaman da kullandığınız bilgisayarınız aşırı derecede ısınmaya ve yavaşlamaya başladı ise birazdan sizler için paylaşacağımız önerileri dikkate almalısınız. Isınan bilgisayarın mutlaka bir sorunu vardır. Aşırı ısınan bilgisayar nedenleri hakkın da sizlere bilgileri sunuyoruz. Bilgisayardaki bu ısınmanın...

Sayfayı Paylaş