1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Telekom'dan 'Kurumsal e-fatura'

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Türk Telekom ''Kurumsal e-fatura'' hizmeti ile şirketler faturalarını elektronik ortamda ödeme imkanı sunuyor. Yapılan açıklamada, Türk Telekom'un, çevreye katkı sağlamak ve çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı ''e-fatura'' projesinin devam ettiği bildirildi.

  Açıklamada, Türk Telekom'un bireysel abonelerden sonra şimdi de kurumsal müşterileri için özel olarak geliştirdiği yeni bir hizmetle kurumlara faturalarını kolaylıkla yönetebilecekleri elektronik ortamda bir platform sunduğu belirtildi.

  Bu hizmet ile 50 ve üzeri devre aktarmalı telefon şebekesine (PSTN) sahip tüm kurumsal müşterilerin, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinden faydalanma imkanı sağlandığı ifade edilen açıklamada, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinden yararlanmayı tercih eden şirketlerin, hem faturalarına güvenli bir şekilde ulaştığı, hem de kolaylıkla yönetebilecekleri bir platforma sahip oldukları kaydedildi.

  SANAL ARŞİV İMKANI

  Açıklamada, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinin, şirketlere faturalarını toplu olarak alma, ödemelerini ve gerekli kontrolleri kolaylıkla yapabilme, ayrıca geçmişe dönük işlemlere bilgisayar ortamında kolaylıkla ulaşılmasına imkan tanıyan sanal arşiv oluşturma gibi birçok avantaj sağladığı kaydedildi.

  Ayrıca, Maliye Bakanlığının onayı ile resmi geçerliliği olan ''Kurumsal e-fatura'' uygulamasıyla, Türk Telekom kurumsal müşterilerinin basılı telefon faturalarını kullanmaları gereken her türlü resmi işlem için e-faturalarını kullanabildikleri ifade edilen açıklamada, öncelikle İstanbul'da başlayan ''Kurumsal e-fatura'' uygulamasının, bugün itibariyle tüm illerde yürürlüğe girdiği duyuruldu.
   
Telekom'dan 'Kurumsal e-fatura' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fatura

  Fatura

  Üzerindeki rakamlara çok dikkat etmek gerekir. Yorum ona göre yapılır.Rüyada fatura görmek, mal ve zenginlikle yo-rumlanir. Rüyada bir mala karsilik bir faturanin bedelini ödediginizi görmek, yeni bir mülkün sahibi olacaginiza veya yeni bir eve tasinacaginiza; baska birine bir fatura verdiginizi görmek, kendi maliniz olan bir evi veya bir arsayi baska birine sattiginiza delalet eder.
 2. e-fatura nedir? Uygulama esas ve düzenlemeler

  e-fatura nedir? Uygulama esas ve düzenlemeler

  e fatura nedir Arkadaşlar bu konuyu açıklamak için VUK tebliğini olduğu gibi yayınlıyorum. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 397) 1. Giriş Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojileri, sağladıkları verimlilik ve maliyet avantajı gibi nedenlerle mükelleflere ait iş süreçlerinde gittikçe daha yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu durum, özellikle yüksek sayıda yasal belge ve...
 3. e fatura için yapılacak işlemler

  e fatura için yapılacak işlemler

  Arkadaşlar e-fatura uygulaması için neler yapmanız gerektiğini madde madde sıraladım. Umarım işinize yarar.. Öncelikle e-fatura uygulamasından ilk etapta Anonim Şirket ile Limited Şirket statüsünde bulunan mükellefler yararlanacaklar. 1- Bu şirketlerin kendilerine ait bir kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Mükelleflerin kullanıcı hesabı oluşturmak için öncelikle 397 nolu VUK...
 4. e- fatura uygulamasından hangi mükellefler yararlanır?

  e- fatura uygulamasından hangi mükellefler yararlanır?

  e- fatura uygulaması kimler için,e- fatura ugulamasından kimler yararlanabilir,e-fatura uygulamasından hangi mükellefler yararlanabilir, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 232 nci maddesi uyarınca fatura düzenlemek zorunda olan mükelleflere 397 VUK Tebliğinde getirilen usul ve esaslar çerçevesinde e-Fatura gönderme ve/veya alma izni verilmesi uygun görülmüştür. (8 inci bölümde yer alan istisna...
 5. elektrik fatura

  elektrik fatura

  iyi gunler 60 70tl arası gelen elektrik faturam bu ay 175 tl geldi. dilekce yazdık cevap gelmedi nasıl bi yol izlemeliyim tesekkurler

Sayfayı Paylaş