1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Televizyonun Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar nelerdir ?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam millet size bir sorum olacak acaba Televizyonun Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar nelerdir bu konuda bilgi ve düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Televizyonun Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar Neler
  Televizyonun Getirdiği Kolaylıklar Nelerdir

  Çağımızda gerek çocukların gerekse erişkinlerin yaşamında iletişim ve bilgilenme açısından en az yazılı yayınlar kadar hatta daha fazla televizyonun etkisi olduğu şüphesizdir. Televizyon, görsel ve işitsel duyulara yönelik bir kitle iletişim aracı olması nedeniyle, hem olumlu hem de olumsuz etkilere sahip olabilmektedir.

  Televizyon sayesinde Haberleri anında alabiliyoruz, bunun yanında gündenmden kopmuyoruz ve eğer düzgün kullanırsa belgeseller kültürel olarak çok yararlı programlar.Sonuç olarak bilgiyi daha kolay ve etkili alabiliyoruz.

  Çocukları eve bağlar, aile bireylerini bir araya toplayarak aralarında yeni ortak ilgilerin doğmasını sağlar.Aileler için bir kültür kaynağı ödevi görür.

  Özellikle duygusal yönden güven içinde olmayan çocuklarda endişe ve korkular geliştirebilir. Çocukların televizyonda gördükleri her şeyi gerçek olarak algılamaları gördüklerini denemekten ve taklit etmekten hoşlandıkları görülmüştür.

  Televizyon bir kitle iletişim cihazıdır. Yani, televizyon dünyada olup bitenleri bize en kolay yoldan haber verebilecek, diğer insanlarla düşüncelerimizde benzerlik veya farklılık olup olmadığını sınayabileceğimiz, bütün bunların yanı sıra insanlarla ortak konularüzerine konuşmamızı sağlayan (diziler, maçlar, haberler) ve bu anlamda insanı sosyalleştiren (derinine inildiğinde tekdüzeleştiren) bir cihazdır.
   
Televizyonun Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Allah’ı gösteren Ayetleri neden kolaylıkla göremiyoruz

  Allah’ı gösteren Ayetleri neden kolaylıkla göremiyoruz

  allah ı göster Kanaatimce, Allah’ı bildiren ayetleri görmemize en büyük engel seküler bilimin sebep-sonuç ilişkisine dayalı determinist yaklaşımıdır Örneğin, bir elma, Allah’ı bize bildiren mucizevî bir meyve iken, seküler bilim, elmanın elma ağacından, ağacın çekirdekten ve çekirdeğin DNA’daki programdan, DNA’nın moleküllerin farklı dizilişinden ve moleküllerin de atomlardan oluştuğunu...
 2. Sizce Televizyonun Dezavantajları nelerdir

  Sizce Televizyonun Dezavantajları nelerdir

  Arkadaşlar sizce Televizyonun Dezavantajları nelerdir Televizyonun varlığı hayatımızda nasıl bir etki yapmıştır bu konuda bilgi ve görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum.
 3. Televizyonun Etkileri nelerdir

  Televizyonun Etkileri nelerdir

  Merhaba günümüzün vazgeçilmezlerinden biri olan Televizyonun Etkileri hayatımızda ki etkileri nelerdir bu konuda bilgi verir misiniz?
 4. Acaba Televizyonun Yararları Nelerdir

  Acaba Televizyonun Yararları Nelerdir

  Merhaba arkadaşlar evlerimizin olmazsa olmazı hayatımızın bir parçası olan Televizyonun Yararları Nelerdir bu konuda bana bilgi verebilir misiniz rica etsem
 5. Tepegöz Nedir?Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar

  Tepegöz Nedir?Hayatımıza Getirdiği Kolaylıklar

  Teknoloji hizmette sınır tanımıyor. Günümüz de hemen hemen her evin bir ihtiyacı olan teknolojik ürünler, iş ve eğitim dünyasında da kendini iyice hissettirmeye başladı. İşte onlardan biri olan tepegöz.. Belki de bildiğiniz halde ismini aranız da ilk kez duyanlar olabilir. Bu konumuz da sizlere tepegöz nedir ve hayatıma getirdiği kolaylıklar nelerdir hakkın da genel bilgileri paylaşıyoruz....

Sayfayı Paylaş