Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  televizyonun zararlarını bana söyleyebilirmisiniz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Sabahtan açılıyor bu meret akşama kadar açık, çocuklara anlatamıyorum bir türlü , siz yazsanız da ben de burdan okusam çocuklara şu televizyonun zararları neler ?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz,
  Televizyon kitle iletişim araçlarının en önemlileri arasındadır ve 20. yüzyılda icat edilen en önemli icatlardan birisidir. Televizyon çağın gelişmesine büyük fayda sağlamıştır ve televizyonun yararlarını göz ardı etmemek gerekiyor. Ancak televizyonun bize getirdiği fayda kadar bizlerden alıp götürdüğüde birçok şey vardır. Örnek verirsek günde 3 saat televizyon başında geçirdiğimiz zaman yılda ortalama 1035 saat yapar. Yani bir yılda ortalama 40-45 gün civarında vaktimizi televizyon başında harcıyoruz. Buda insan hayatı için çok büyük bir zamandır.

  Televizyonun karşısında büyümekte olan çocukların sosyalleşme, bireyselleşme ve psikososyal yönlerinin tamamı eksik olur.

  Televizyon insanlara magazin programları isimiyle birden fazla seviyesiz eğlence kültürü aşılamaktadır.

  4 ve 7 Yaş arasındaki çocukların çok televizyon izlemesi dil ve sosyal gelişme aşamasında bazı sıkıntılar ortaya çıkartır.

  Çocukların bu yaşlarda televizyonda izleyecekleri korku, gerilim ve şiddet içerikli programlar çocukların psikolojilerini bozabilir ve bununla beraber uykusuzluk vs. gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Bazı televizyon programları insanları gerçeklerden uzaklaştırabilir.

  Tüketim için yanlışlar doğruymuş gibi lanse edilir.

  Televizyon kanalları insanları genelde değişik kültürler yönlendirir ve reyting için insanları kullanır.

  Televizyon izleme insanları tembelleştirmektedir.

  Televizyondaki kötü programları örnek alan çocuklar ülkedeki suç oranını arttırır.

  Televizyona çok bağlı olan kişilerde bazı rahatsızlıklar olabilir.(Örnek: Göz Bozulması)

  Okumak Yerine Televizyondaki Programlardan Bilgilenmeye Çalışmak, Okuma Kültürünü Öldürür.

  Televizyona Çok Bağlı Olan Kişinin Hayatta Hiçbir Amacı Kalmaz Ve Hayatta Bir Amacı Olmayan Kişinin Yaşamasına Gerek Yoktur.

  Televizyon İnsanları Tembelleştirir Tembel Olmaya Yöneltir.

  Ders Çalışan Birinin Çalıştığı Yerde Televizyon Bulunması O Kişinin Dikkatini Dağıtarak Ders Çalışmasına Engel Olur.

  Televizyona Çok Bağlı Olan Kişilerin İşleri Aksayabilir.

  Yöreleri Kötü Tanıtan Bir Filmde, O Yörenin İmajını Bozabilir.

  Ayrıca Çok Fazla Televizyon İzlemek Enerji Kaybına Neden Olur.

  Yaşına Uygun Olmayan Kişilerin Zararlı Programlar İzlemesi, Kişinin Ruhsal Ve Zihinsel Problemler Yaşamasına Neden Olur.
   
televizyonun zararlarını bana söyleyebilirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Televizyonun İcadı

  Televizyonun İcadı

  21. yüzyılın vazgeçilmez aletlerinden biri olan televizyonun tarihi, 75 yıl önce, İskoç mucit John Logie Baird ’in keşfiyle başladı. Baird, 21. yüzyılda insanları saatlerce karşısında oturtabilen televizyonun babasıydı. Keşif merakı çocuk yaşlarda başlayan Baird, 12 yaşında, evine bir elektik sistemi döşemiş ardından yoldayken arkadaşlarıyla konuşmasını mümkün kılacak ilk telefon santralini...
 2. Televizyonun Yararları ve Zararları Nelerdir

  Televizyonun Yararları ve Zararları Nelerdir

  televizyonun yararları ve zararları maddeler halinde televizyonun yararları nelerdir madde halinde madde ve zararları nelerdir Zengin-fakir demeden her evin baş köşesinde bir kara kutu vardır. Evet günümüzün en vazgeçilmezi olan televizyondan bahsediyoruz Melek'lerim. Bir çok faydası oaln televizyonun, yine bir çok zararı vardır Melek'ler. Peki bu fayda ve zararlar nelermiş; buyrun bu...
 3. Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz?

  Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz?

  televizyon, tv, zarar, nasil, kurtulus konularini okumaktasiniz Merhaba Melekler, Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz? Gelin bu onerileri okuyalim... 1. Ailelere düşen, öncelikle çocuğu televizyon karşısında yalnız ve savunmasız bir biçimde bırakmamaktır. İzlediği programları mümkün olduğunca birlikte seyredin. Zaman zaman onunla konuşarak zararlı gördüğünüz konularda yorum...
 4. Televizyonun Zararları ve Yararları nelerdir

  Televizyonun Zararları ve Yararları nelerdir

  Merhaba arkadaşlar günümüzün kolik alışkanlığı olan Televizyonun Zararları ve Yararları sizce nelerdir merak ettim. Tamam ailevi sohbeti kesti kişisel iletişimlerde bitti belki ama yararları da var zararları olduğu kadar da ama Televizyonun Zararları ve Yararları nedir işte soru bu:)

Sayfayı Paylaş