Temari (Japon Dekoratif Top Süsleme Sanatı) Bakmalısınız

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Temari (Japon Dekoratif Top Süsleme Sanatı) Bakmalısınız
süsleme sanatları
Bu toplara ''temari'' deniyor.
Temariler yapılırken toplu iğnelerle yapılacak olan şekle göre ayarlamalar yapılıyor. Herbirinin yapılış şekli birbirinden farklı.

Düşünebiliyor musunuz bu muhteşem şekilde işlenmiş, süslenmiş toplar çocukların oynaması için anneler tarafından işleniyormuş zamanında. Çocuğunun oynadığı topta bile annenin işlediği güzellikler. Annenin çocuğunu nakış nakış işlemesi yetiştirmesi yetmiyormuş gibi ona ait bir oyuncağı da işlemesi. Ne muhteşem bir özveri! İlk çıkışı bu şekilde başlamış temari toplarının. Şimdilerde ise dekoratif amaçlı kullanılıyor çoğunlukla. Zaten toplar evinizin en güzel yerinde, salonunda seyirlik olarak durabilecek güzellikte.
alıntı

TEMARİ: Japon Dekoratif Top Süsleme Sanatı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ele bulaşan japon yapıştırıcı nasıl temizlenir? Ele bulaşan japon yapıştırıcı nasıl temizlenir?
Çok güçlü bir yapıştırıcı olan japon yapıştırıcıyı heralde bilmeyeniniz yoktur. Kırılan çatlayan birçok ürünü yapıştırmak için oldukça etkili bir çare olan japon yapıştırıcısı ne yazık ki bazen yapıştırılmak istenen bölge dışında elimize de...
Faydalı Bilgiler 0
Yemek masalarında japon stili Yemek masalarında japon stili
Mobilya dünyasındaki gelişmeleri en modern tasarımlarla sizlere aktarmaya devam ediyoruz . Bugün dekorasyon konumuzda japon tarzı masa dizaynlarına değinicez.Asya kültürü yemek masaları bizim yer sofralarımızı andırıyor.Japon dekorasyonu ying...
Tatlı Evim 0
japon perde modeli kullananların yorumları japon perde modeli kullananların yorumları
selam salonum için japon perde düşünüyorum ama kullanışlı olup olmadığı konusunda bilgi edenmek istiyorum kullananlar varsa nasıl memnunmusunuz temizliğini falan nasıl yapıyorsunuz japon perde modelleri bana çok modern ve farklı bir tasarım...
Bunları Biliyor musunuz ? 0
Erkek turuncu japon balıklarının isim önerisi Erkek turuncu japon balıklarının isim önerisi
''Apol'' kendim uydurdum
Soru-Cevap 0
TEMARİ: Japon Dekoratif Top Süsleme Sanatı TEMARİ: Japon Dekoratif Top Süsleme Sanatı
süsleme sanatı japon sanatı temari nasıl yapılır süsleme sanatları Dünyada yapılan elişlerini incelediğim yazı dizisinde ilk olarak Çin düğüm sanatını incelemiştim. İkinci olarak ise bir Japon sanatı olan temari’yi araştırdım...
Genel Hobiler 1