tembellik yüzünden eşimle aram da mesafeler oluştu

K

Kuzusunun Anası

Forum Okuru
tembellik yüzünden eşimle aram da mesafeler oluştu
Evet tembellestim pasakli ve boşvermiş bir kadın oldum çıktım oysa çok düzenli tertibli biriydim ayni anda 3 4 işe yetisirdim evlilik öncesi tabi nişanlılık donemi ve evliligin ilk aylarında cok ama cok fazla sıkıntılı günler yaşadık hastalık maddi imkansız liklar ailesinin yaptığı haksizliklar vs. ayrilmamiz icin herseyi yaptılar o dönem sudan çıkmış balığa döndüm huzurlu ve sevgi dolu bir ailede büyümüş biri olarak kaynana ve gorumcemin eziyetleri iki yuzlulukleri kayinpeder denen adamın yalanlari beni serseme cevirdi ağır ilaclar kullandim sonra sorunlu bir hamilelik vs sonra esim telefonda da olsa beni aldatti kendi itiraf etti pismanim icim rahat degil diye ama ayrilamadim çünkü hamileydim bir daha bu tür birşey yaşanmadı ama ben hic guvenemedim eşime sonra ikinci kez hamile kaldım ama bu uc yil icinde kaynanamgil hic durmadan ayırmaya çalıştı eşim ben onsuz yasayamam dedi vazgecmem dedi ama buz gibi soğuk ilgisiz bir adam oldu bense işi gücü temizlik vs yi bıraktım hic gulmeyen bir kadın oldum ev perişan şuan heryer heryerde sağolsun eşim birsey demiyor ama mutsuz her halinden belli bense tamam diyorum bir hevesle kalkiyorum temizliğe sonra fıs belki iki üç gün sonra yine aynı eşim sarar sarmalar sevdiğin i söyler ama ayri yatıyor hem kavga ediyor haklı olduğu yerler var ama bu evde birsey yapmak içimden gelmiyor ne yapabilirim sizce ?
Oğlum 3 yaşında ve tek cocuk uyku düzeni malesef yok hep uykusuzluk yorgunluk ve baş ağrısı çekiyorum

Ooo sizin iş biraz karışık ve tek müsebbibi siz olarak görüyorum. Eşiniz sizi aldattığınızda gerek çocuk gerekse korkudan dolayı artık her ne sebepse siz seçiminizi yaptınız. Bu seçimden sonra evinizin pis olması ve " tembel " olma durumu emin olun evinizin ve evliliğinizin çıkmaza girmesi demektir. Sizin bu evliliğe bağlı olma sebeplerinizden dolayı aynı şekilde eşinizde bağlı olabilir.

Bu durumda sizin eşinize ve evlatlarınıza bunu yapmanız emin olun hiç güzel bir davranış değil. Bu durum, sadece sizin başınızda değil emin olun binlerce kadının başına gelmiştir. Burada sizir bu rehavetten uyanarak silkelenmeniz ve evliliğinizin gidişatını değiştirmeniz için köklü bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

Bunu uyku sorunu olduğunu söylediğiniz evladınıza yapmaya hakkınız var mı ? Bu durumunuzun dini olarak değerlendirilmesi ayrı bir durum. Ama dediğim gibi, nereden tutarsanız tutun sıkıntı sizsiniz. Siz, üzerinize düşeni yapmalısınız. Olmayan yemekler, demlenmiş bir çay... Emin olun eşinizde bu durumunuza kayıtsız kalmayacaktır. Ama görüyor ki eşi boşu boşuna yaşıyor o da boşvermiş gitmiş. Hiçbir erkeğin, evi pis görme durumunu anlayışla kabul edeceğini asla ama asla düşünmüyorum.

Lütfen silkelenin ve ayağa kalkın. Çocuğunuz için eşiniz için bunu yapın ! İmzanızda da yer alan " aşkım ve oğlum " cümlesinin karşılığını verin... Size düşen budur.

Hayırlı ve güzel haberlerinizi ve mutluluğunuzu duymak bizim için son derece keyif verici olacaktır.

Ooo sizin iş biraz karışık ve tek müsebbibi siz olarak görüyorum. Eşiniz sizi aldattığınızda gerek çocuk gerekse korkudan dolayı artık her ne sebepse siz seçiminizi yaptınız. Bu seçimden sonra evinizin pis olması ve " tembel " olma durumu emin olun evinizin ve evliliğinizin çıkmaza girmesi demektir. Sizin bu evliliğe bağlı olma sebeplerinizden dolayı aynı şekilde eşinizde bağlı olabilir.

Bu durumda sizin eşinize ve evlatlarınıza bunu yapmanız emin olun hiç güzel bir davranış değil. Bu durum, sadece sizin başınızda değil emin olun binlerce kadının başına gelmiştir. Burada sizir bu rehavetten uyanarak silkelenmeniz ve evliliğinizin gidişatını değiştirmeniz için köklü bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

Bunu uyku sorunu olduğunu söylediğiniz evladınıza yapmaya hakkınız var mı ? Bu durumunuzun dini olarak değerlendirilmesi ayrı bir durum. Ama dediğim gibi, nereden tutarsanız tutun sıkıntı sizsiniz. Siz, üzerinize düşeni yapmalısınız. Olmayan yemekler, demlenmiş bir çay... Emin olun eşinizde bu durumunuza kayıtsız kalmayacaktır. Ama görüyor ki eşi boşu boşuna yaşıyor o da boşvermiş gitmiş. Hiçbir erkeğin, evi pis görme durumunu anlayışla kabul edeceğini asla ama asla düşünmüyorum.

Lütfen silkelenin ve ayağa kalkın. Çocuğunuz için eşiniz için bunu yapın ! İmzanızda da yer alan " aşkım ve oğlum " cümlesinin karşılığını verin... Size düşen budur.

Hayırlı ve güzel haberlerinizi ve mutluluğunuzu duymak bizim için son derece keyif verici olacaktır.
Haklısın iz esimde geçmişe sunger cek deyip duruyor

Inanin bir günde böyle olmadim esim ilk 5 6 ay cok cok ilgiliydi sonra bir günde evet bir gün içinde bambaşka bir adam oldu hergün azarlayan laf sokan yanina yakıştırmayan resim bile çekinmeyen markete dahi gitmeyen bir adam oluverdi annesine ve ailesi ne karşı dag gibi duran adam gitti ezdirdi de ezdirdi defalarca terkettim ama yuvam i yikacak ne gücüm ne cesareti bulamadım ayri uyuyan sevgisiz yalan söyleyen seviyorum diyen ama birsey yapmayan bir adam oldu

Görelim Mevlam neyler, neylerse Güzel Eyler. Ama güzeli düşünmek gerekiyor. Ayrıntılara takılmanın vakti değil güzeli görmeniz gerekiyor. Ne olacak peki ömrü hayatınızın sonuna kadar bu şekilde mi yaşayacaksınız ? Evladınıza nasıl rol model oluyorsunuz, ya da baba nasıl rol model oluyor ?

Bu durumda aile terapistine, eğer eşinizi ikna edebilirseniz gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Güzeli görün ! Yaptığınız şey ve bunun sonucunda olacak bu mutsuzluğun, birileri tarafından size verilmediği, tamamen kendi seçiminiz olduğunu unutmayın !

Saygılar.

Görelim Mevlam neyler, neylerse Güzel Eyler. Ama güzeli düşünmek gerekiyor. Ayrıntılara takılmanın vakti değil güzeli görmeniz gerekiyor. Ne olacak peki ömrü hayatınızın sonuna kadar bu şekilde mi yaşayacaksınız ? Evladınıza nasıl rol model oluyorsunuz, ya da baba nasıl rol model oluyor ?

Bu durumda aile terapistine, eğer eşinizi ikna edebilirseniz gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Güzeli görün ! Yaptığınız şey ve bunun sonucunda olacak bu mutsuzluğun, birileri tarafından size verilmediği, tamamen kendi seçiminiz olduğunu unutmayın !

Saygılar.
Eşimi ikna edemiyorum sadece sabret diyor sabret artık Allah a bıraktım ve teslim oldum yorumları niz için teşekkürler :)

Geri