1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Tenaculum nedir?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ameliyathanede kullanılan cerrahi aletler cerrahi aletler nelerdir A tenaculum kavramak ve dokuların tutun kullanılan bir cerrahi bir araçtır. Tenaculum forseps, o kilitlendi sonra yerde kendini tutmak için tasarlanmış kilitleme bir form olup istikrarlı cerrahi girişim için dokuları tutar, yol veya dokuların dışarı tutmak amacıyla doku kavramak için kullanılabilir onları manipüle. cerrahi aletler imalatı Birçok şirket çeşitli kullanımlar için stilleri çeşitli tenaculum forseps üretirler.

  araç "tutmak anlamına gelen Latince kökten gelen adını en az 1600'lü Bu cerrahi alet tarihler," aynı kökten kelimeler gibi yer "inatçı." Tenaculum uzun, dar bağlı kolları oluşur kanca. Doku incelenmektedir demir olabilir, tıbbi sağlayıcı bir kez istediğiniz konuma elde edilmiştir kolları kilitleme kancaları.

  bunu gerekli görmesi veya bir yordamı gerçekleştirmek içinde serviks istikrar zaman bir tenaculum en sık kullandığı prosedürler bulunmaktadır. Servikal tenaculum plastik bir hasta için tek kullanımlık bu durumda o sterilize edilip tekrar paslanmaz çelik, sadece, ya da olacak şekilde tasarlanmıştır yapılmış olabilir. Tenaculum forseps da cerrahi girişimler başka tür kullanılır.

  diğer cerrahi aletler gibi, tenaculum biraz eylem barbar, ama görünebilir hasta zaman sürece yerleştirilir hissediyorum olmayacak gibi o genel anestezi altında. durumlarda hasta uyanık gibi bazı jinekolojik prosedürler için, lokal anestezik böylece hasta yerleşim ve enstrüman çıkarılması hissedemiyorum ki enjekte olabilir de. Hasta da genellikle bu yüzden kendisine daha rahat işlem sırasında hissedeceksiniz ki gevşeme teşvik eden bir ilaç verilir.


  Öğrenme cerrahi aletler kullanmaya uygun zaman alır. cerrahi eğitim sırasında, doktorların farklı enstrümanlar onlara kullanılabilir hakkında bilgi edinmek, çeşitli enstrümanlar için, ve onları işlemek için kullanılması gereken teknikler tavsiye kullanır. Hastalar ameliyat sırasında araçların hissedemiyorum rağmen, yoksul enstrüman seçimi ya da kullanımı hastanın yanlışlıkla zaman şifa ya da enfeksiyon riskini artırır artırabilir dokular zarar yol açarak konularda zorlaştırıp. Cerrahlar da onların kariyerleri boyunca kendi cihazlarının teknik, çeşitli hile ve ameliyathane işlerini kolaylaştıracak yöntemler geliştirmek geliştirmek eğilimindedir.
  kaynak:bilgi.didikle.com


   
  Son düzenleme: 9 Mart 2011
Tenaculum nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden?

  Neden?

  Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
 2. neden?

  neden?

  bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
 3. Neden...!

  Neden...!

  Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
 4. Neyse...

  Neyse...

  Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
 5. ne

  ne

  burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş