Tenaculum nedir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Tenaculum nedir?
ameliyathanede kullanılan cerrahi aletler cerrahi aletler nelerdir
A tenaculum kavramak ve dokuların tutun kullanılan bir cerrahi bir araçtır. Tenaculum forseps, o kilitlendi sonra yerde kendini tutmak için tasarlanmış kilitleme bir form olup istikrarlı cerrahi girişim için dokuları tutar, yol veya dokuların dışarı tutmak amacıyla doku kavramak için kullanılabilir onları manipüle. cerrahi aletler imalatı Birçok şirket çeşitli kullanımlar için stilleri çeşitli tenaculum forseps üretirler.

araç "tutmak anlamına gelen Latince kökten gelen adını en az 1600'lü Bu cerrahi alet tarihler," aynı kökten kelimeler gibi yer "inatçı." Tenaculum uzun, dar bağlı kolları oluşur kanca. Doku incelenmektedir demir olabilir, tıbbi sağlayıcı bir kez istediğiniz konuma elde edilmiştir kolları kilitleme kancaları.

bunu gerekli görmesi veya bir yordamı gerçekleştirmek içinde serviks istikrar zaman bir tenaculum en sık kullandığı prosedürler bulunmaktadır. Servikal tenaculum plastik bir hasta için tek kullanımlık bu durumda o sterilize edilip tekrar paslanmaz çelik, sadece, ya da olacak şekilde tasarlanmıştır yapılmış olabilir. Tenaculum forseps da cerrahi girişimler başka tür kullanılır.

diğer cerrahi aletler gibi, tenaculum biraz eylem barbar, ama görünebilir hasta zaman sürece yerleştirilir hissediyorum olmayacak gibi o genel anestezi altında. durumlarda hasta uyanık gibi bazı jinekolojik prosedürler için, lokal anestezik böylece hasta yerleşim ve enstrüman çıkarılması hissedemiyorum ki enjekte olabilir de. Hasta da genellikle bu yüzden kendisine daha rahat işlem sırasında hissedeceksiniz ki gevşeme teşvik eden bir ilaç verilir.

Öğrenme cerrahi aletler kullanmaya uygun zaman alır. cerrahi eğitim sırasında, doktorların farklı enstrümanlar onlara kullanılabilir hakkında bilgi edinmek, çeşitli enstrümanlar için, ve onları işlemek için kullanılması gereken teknikler tavsiye kullanır. Hastalar ameliyat sırasında araçların hissedemiyorum rağmen, yoksul enstrüman seçimi ya da kullanımı hastanın yanlışlıkla zaman şifa ya da enfeksiyon riskini artırır artırabilir dokular zarar yol açarak konularda zorlaştırıp. Cerrahlar da onların kariyerleri boyunca kendi cihazlarının teknik, çeşitli hile ve ameliyathane işlerini kolaylaştıracak yöntemler geliştirmek geliştirmek eğilimindedir.

kaynak:bilgi.didikle.com

Son düzenleme:
Geri