Tencerenin dibi yanarsa nasıl temizlenir ?

K

karatencere

Forum Okuru
Tencerenin dibi yanarsa nasıl temizlenir ?
Kızlar tencerebin dibi yandı tencerenin dibi yanarsa nasıl temizlemem gerekiyor.

Ya ne oldu biliyor musunuz diziye daldım bebişlere bi sütlaç yapayım dedim güzelim emeklerin tamamı boşa gitti. Öyle bi yanmış ki tencerinin dibi ne yaptımsa geçmedi geceden soğuk suya ısladım olmadı kaynar suda kaynattım olmadı sürtüyorum bu siyahlıklar yine de geçmek bilmiyor e tencereye de kıyamıyorum napacam şimdi ben nasıl temizleyebilriim bu karartıları bana lütfen akıl verin tamda takım bozuluyor yenisini de bulamam herifte sen zaten ne anlarsın bilmem ne bi ton laf ediyor hallederim dedim ama sizlere sormak istedim tertemiz yapmak istiyorum nasıl temizlerim kızlar ?

Ahaaa :D:D hahaha

Kahrolsun Kalas herifler yaşasın hatunların kardeşliği. Ev halidir hayatım unutabilirsin ne olcak ki dibi tutmuş tencereyi temizlemenin bir yolunu anlatayım sana hemen uygula hayatım yüzde yüz çıkacaktır. Tenceren yeniden şıkır şıkır olcacak eskisi gibi olması için bir yemek kaşığı karbonatı alıyorsun bir fincan sirkeynen birlikte tencereye atıyon başlıyorsun orta ateşte kaynatmaya göreceksin ki bu karbonat ve sirke karışımı kaynadıkça tabanda yer alan siyahlıkların tamamı çıkacaktır. Hadi hemen dene hemen :D:D

Bak Zahide yetişte şöyle anlatmışlar bolca karbonatı dökün diyor üstüne ellemeyin hemen kabarmasın bekleyin karbonatla sirkeyi koyun diyor kendiliğinden kabaracaktır bir iki saat dinlensin sonra süngerin yumuşak tarafından alın kabuk gibi tamamı ter temiz olacaktır diyor yani benim dediğim yönteme çok yakın bunu da deneyebilirsiniz. :)

Ahaaa :D:D hahaha

Kahrolsun Kalas herifler yaşasın hatunların kardeşliği. Ev halidir hayatım unutabilirsin ne olcak ki dibi tutmuş tencereyi temizlemenin bir yolunu anlatayım sana hemen uygula hayatım yüzde yüz çıkacaktır. Tenceren yeniden şıkır şıkır olcacak eskisi gibi olması için bir yemek kaşığı karbonatı alıyorsun bir fincan sirkeynen birlikte tencereye atıyon başlıyorsun orta ateşte kaynatmaya göreceksin ki bu karbonat ve sirke karışımı kaynadıkça tabanda yer alan siyahlıkların tamamı çıkacaktır. Hadi hemen dene hemen :D:D
ya ne çekiyoruz bu heriflerden
değilmi sanki kendileri hiç hata yapmıyorlar önce kendilerine baksınlar değilmi @SadmiN
:D:D :yemek:

Geri