Ter kokusunu azaltmanın iki yolu var

  • Konbuyu başlatan MEÇHUL
  • Başlangıç tarihi
MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Ter kokusunu azaltmanın iki yolu var
bacak arası kokusu
Ter her insanda olan doğal birşey:)Ama bazılarında bayağı bir aşırıya kaçıyor.Gelen ter kokusu çevredekileri baya bir rahatsız edici oluyor:S:STer kokusunu azaltmak hatta kurtulmak için yapmanız gereken 2 şey var:)
Buyrunuz


TER KOKUSUNU AZALTMANIN İKİ YOLU VAR
Ter kokusu için çok çeşitli çözümler var. En önemlisi temiz olmak. Yeni nesil deodorantlarla bu temizliği gün boyu muhafaza etmek ve mis gibi kokmak çok kolay.

Ter kokusunu azaltmanın iki yolu var; birincisi antimikrobiyal özellikte lokal bir ajan kullanarak ki bu deodorantların içinde bulunan aktif maddelerle gerçekleştirilen, koltuk altında yerleşik bakteri florasını azaltmak anlamına geliyor. İkincisi ise uygulamadan sonra bakteri gelişimini azaltan ve antimikrobiyal bir ilaç gibi çalışan bir antiperspirant kullanmak.

Bu ürünler terlemeyi düzenleyerek daha az ter sıvısının bakterilerle bir araya gelmesini sağlıyor, böylece bakterilerle temas eden ter sıvısı çok az miktarda olunca ter kokusu oluşumu engelleniyor.

Temiz ve kuru bölgeye uygulayın

Deodorant kullanımının en önemli kuralı, deodorantın temiz ve kuru koltuk altına uygulanması. Terli bir koltuk altına deodorantı sıkmak, oluşmuş ter kokusu ile deodorantın parfümünün karışımından oluşan daha ağır ve kötü bir kokuya neden olur. Sprey deodorantlar, koltuk altına 15 cm'lik mesafeden kutu dik tutularak püskürtülmeli. Eğer sprey antiperspirant özelliğe sahip pudralı bir deodorant ise çalkalandıktan sonra kullanılmalı.

Koltuk altına sürülerek uygulanan roll - on ve stick deodorantların da kuru ve temiz koltuk altına uygulanması gerekiyor. Gün içinde tekrar deodorant kullanma ihtiyacı hissedildiğinde koltuk altının tekrardan temizlenip kurulanması, en iyi sonucu veriyor.


 
BİTTERİM

BİTTERİM

Yeni Üye
Üye
çok dikkat edilmesi gereken bir konu çünkü ter kokusu çok rahatsız edici deodorant olmasa bile güzel kokulu bir sabun sürmek ter kokusunu gidermeye yardımcı olabiliyor...
paylaşım içim tşkler:)
 
uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:)

Banned
ben de hiç sevmem yaa ,bazı insanların teni çok kokuyor özelliği öyle ama gördüğüm genelde esmer tenlilerde koku daha çok oluyor ..bir de vucutta ter kokusu tüy kıl varsa daha çok ortaya çıkar o yüzden biz bayanlar olarak kişisel temizliğimize dikkat edip vucudumuzda tüy bırakmayalım ki kokmayalım ..bazı bayanlar görüyorum kıllı tüylü uzaktan çok hoş gözüküyorlar yanına yaklaşınca kokudan durulmuyor ,sürekli duş almak ,terlediğimiz kıyafeti tekrar giymeden değiştirip duş alıp temizini giymek de önemli ,bazıları var terliyo duşa giriyor yine aynı şeyi giyiyor ne anlamı kaldı o zaman duş almanın ..ben bi kere terlediğim kıyafeti bi daha asla giymem direk atarım makineye ..böyle ufak tefek ayrıntılar da kokuya çözüm olabilir ...
 
Üst