1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113

Ter Lekesi Kıyafetlerden Nasıl Çıkar?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ter lekesi ter lekesi nasıl geçer
    giysilerden ter lekesi çıkartma

Sevgili melekler, bazı insanlar diğerlerine oranla çok daha fazla terlerler. Giydikleri kıyafetler de haliyle leke olur. Bazı durumlarda bu ter lekeleri çıkarmak zorlaşabilir. Eğer başarılı olamazsanız bu kıyafetinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak onu çöpe atmadan önce lütfen aşağıda paylaştığımız önerilere bir göz atın..

1- İki adet aspirini ezin ve toz halindeki aspirini yarım bardak ılık su içerisine boşaltın. Aspirin suda eriyene kadar karıştırın. Aspirinin tamamen erimiş olması gerekmez.

2- Giysinizin ter lekesi bulunan kısmını yaklaşık 2-3 saat boyunca bu karışımın içinde bekletin.

3- Giysinizi her zamanki yaptığınız gibi yıkayın. Çamaşır makinesinde yıkanabilir bir ürün ise, makinede yıkayabilirsiniz. Eğer yıkama talimatlarında elde yıkama görünüyorsa talimatlara uyun.

4- Kurutma makinesinde veya düz bir şekilde sererek giysinizi kurutun. Ter lekesi giysinizden tamamıyla çıkmış olacaktır.

Eğer giysiniz beyaz değil ve açık renkli de değilse bu işlemleri yapmadan önce giysinin küçük bir parçası üzerinde test yapmanızı öneririz (bu iç tarafta görünmeyen bir yerde olabilir). Aspirin alerjiniz varsa bu yöntemi denemeyin. Ağızdan alındığında vücudun verdiği reaksiyonu deriden alındığında da verebilir.

Ter Lekesi Kıyafetlerden Nasıl Çıkar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıyafetlerden Meyve Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Kıyafetlerden Meyve Lekesi Nasıl Çıkartılır?

meyve lekesi, kıyafetten meyve lekesi çıkartma, meyve lekeleri için Sevgili melekler, mutfakta ya da sofrada dikkatsizlik sonucu üstünüze sıçrayan meyve lekelerinden nasıl kurtulacağınızı biliyr musunuz? Muhtemelen bir iki denemeden sonra o kıyafetinizden vazgeçiyorsunuz. Ama böyle yapmanıza gerek yok. Aşağıdaki tavsiyelerle hangi tür kumaştan meyve lekesi nasıl çıkar öğrenebileceksiniz......
  2. Ot Lekesi, Çimen Lekesi Kıyafetlerden Nasıl Çıkarılır?

Ot Lekesi, Çimen Lekesi Kıyafetlerden Nasıl Çıkarılır?

ot lekesi, çimen lekesi, çimen lekesi nasıl çıkar Sevgili melekler, çocuklarımızın parklerde bahçelerde oynayarak enerjilerini atması son derece sağlıklı ve güzel bir aktivite. Ancak bu oyun zamanlarının ardından çocuğumuzun kıyafetlerindeki çimen lekelerine canımız hayli sıkılır. Genelde bu lekeler çıkmaz ve o kıyafetler oyun kıyafeti larak dolaptaki yerini alır. Oysa çimen lekesini...
  3. Kıyafetler den ter lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetler den ter lekesi nasıl çıkar?

Sıcağın etkisinin oldukça arttığı yaz aylarında kıyafetlerde ter lekeleri daha sık görülmeye başlanır. Ter içindeki tuz, yağ ve atık maddelerden kaynaklanan bu lekeler kıyafetin normal şekilde yıkanması ile çıkmayabilir. Bu durumda kıyafetteki ter lekesinin temizlenmesi için bazı özel yöntemler uygulanmalıdır. Koltuk altı veya diğer bölgelerde oluşan ter lekelerini çıkarmak için lekeli...
  4. Kıyafetlerdeki lekeler nasıl çıkar ?

Kıyafetlerdeki lekeler nasıl çıkar ?

Kıyafetler zaman zaman bazı nedenlerden ötürü lekelenebiliyor.Hepsi de kaza sonucu.En sık rastlanılan kazalar genelde çamaşır suyu ve yağ lekeleri.Bu lekeler can sıkıcı olsada giderilmesi mümkün.Nasılmı tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Yağ lekesinden çamaşır suyuna, ter lekesinden sigara lekesine kadar ,lekelerin çözümünü sizlerle paylaşıyoruz.Öncesi ; Elbiselere sıçrayan yağ...
  5. Beyaz kıyafetlerden salçalı yağ lekesi nasıl çıkar ?

Beyaz kıyafetlerden salçalı yağ lekesi nasıl çıkar ?

Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere beyaz çamaşırlara sıçrayan salçalı yağ lekesinin nasıl çıkarılacağını anlatmak istiyorum. Yemek yerken çatalımdaki et tişörtüme düştü .Tişörtümüde yeni almıştım baya üzüldüm.Televizyonda gördüğümüz o pahallı beyazlatıcıyı (isim vermiycem) çamaşır yıkarken kullandım.Öyleki tişörtümü yalnız makinaya attım daha etkili temizlensin diye. Neyse tişörtüm yıkandı...

Sayfayı Paylaş