Terazi Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Terazi Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
2008 yılını yolcu etmemize artık sayılı günler kalmış bulunuyor. Hepimiz kendi yaşam çerçevemiz içinde, zor veya gayet şanslı bir yıl geçirmiş olabiliriz. Artık yavaş yavaş 2009 yılını karşılamaya hazırlarken, geçmişin muhasebesini yapacağımız ve yeni bir seneye hazırlanacağımız Aralık ayına adım atmış bulunuyoruz. Şimdi gelin aşk hayatınız ve genel anlamdaki ilişkilerinizle ilgili konularda astrolojik açıdan etkili olabilecek enerjilerinizi birlikte inceleyelim.
İlk ele alacağımız enerji, 16 Kasım-27 Aralık 2008 tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürecek Mars gezegeninin yansımalarıdır. Mars, ciddi ilişki evinizin de yöneticisi olduğundan özellikle bu tarihler arasında iletişimsel olarak dikkatli olmak gerekliliği vardır. Hatırlarsanız günlük yorumlarınızda bu enerjiden başladığı gün sizlere söz etmiş ve mücadele ve istek gücünün astrolojik fenomeni Mars gezegeninin bu etkisi altında, kısa veya uzun yolculuklar gündeme gelebileceği gibi, eğitim hayatında olanlar için, bilgilenmek ve keşfederek öğrenme konularında başarılı bir dönem geçirilebilir. Amaçlarınızı elde etmek için gayretli ve çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurarken iyimser ve hoşgörülü olacağınız bu süreci olumlu anlamda değerlendirmek için, şimdiden belli bir planlamada bulunmanız ve kendinizi bu plan çerçevesinde hareket edecek şekilde ayarlamanız yerinde olabilir demiştim. Bay ve Bayan Teraziler için çekicilik, fiziksel canlılık ve popülerlik anlamına gelen bu enerji, girişimleriniz, meraklı olduğunuz konularda bilgilenmeniz, iletişim konusunda hızlılığınız açısından oldukça etkili bir zaman dilimi anlamına gelmektedir. Bu süreçte ilişkinizle alakalı konularda da, abartılı yaklaşımlardan uzak durmalı, birbirinize karşı dengeli, ılımlı ve hoşgörülü davranmaya özen göstermelisiniz. Kimileriniz bu etki altında, eşinizle yoğun bir iletişimde bulunabilir, hatta yolculuklara çıkabilirsiniz. Mars Yay burcu seyri kimi Teraziler için, uzak bir akraba veya daha önceden tanıdığınız biriyle ilişki anlamına geldiği gibi, uzak bir ülkede bulunan biriyle özel bir yakınlaşmayı simgeliyor olabilir. Kısaca bu dönemde, sevgiliniz veya eşinizle irtibatta bulunmaktan ve konuşmaktan büyük zevk alabilirsiniz diyerek bitirmiştim. Bu enerji neredeyse Aralık ayının tümünde etkili olacak diyebiliriz.
8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında, Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs, özellikle aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olup, bu enerji altında, arkadaşlık merkezli paylaşımlardan hoşlanacağınızı söylemek mümkündür. Venüs Kova burcunda bir birey olarak kendi farklılıklarınızı ifade etmekten hoşlanmanız anlamına geldiğinden, aşk konusunda öncelikle zihinsel düşünebileceğinizi söyleyebiliriz. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunmanın önemli olduğu bu süreçte, fazla sahiplenici olmadan, her iki kişinin de özgür yaklaşımlar içinde birbirine yaklaşması dönemin daha olumlu geçeceğini göstermektedir. Zaten sizin de arzunuz, bu tarihler arasında böylesi bir ilişki olabilir. Arkadaşlık hissiyatınızın güçlü olduğu bu süreçte, üzerinizde kontrol kurulmasından ziyade, sizin kimliğinize saygı duyan bir kişiye daha fazla ihtiyacınız vardır. Örneğin birlikte aktivitelerde bulunmak, eğlenmek, belli bir grubun içinde yer alarak hoş vakit geçirmek, kendinizi mutlu hissetmenizin en önemli sırrıdır. İlgi alanlarını sizinle paylaşan, hatta sıradışı yenilikler sunabilen, belli bir mesafede kalmasını bilen ama yeri geldiğinde sıcaklığını hissettiren bir kişinin dikkatinizden kaçması mümkün değildir. Görülüyor ki, bu dönemde Terazilerle anlaşmanın yolu, aşırı duygusal davranmak yerine mantıklı hareket etmekten geçiyor. Ayrıca Terazi sevdiğinizi etkilemek istiyorsanız, onun bilgisine hayranlık duymanız, sahiplenici davranmamanız, bilginiz ve kültürünüzle onu etkilemeniz lazım.
Aralık ayı, ağır seyreden gezegen hareketleri açısından oldukça yoğun. Bu ayki yorumlarınızda sizleri bilgilendirmek amacıyla bunlara da yer vermeyi düşündüm. Bu seyirler uzun soluklu olduğu için, birçoğu yıl içinde evrensel döngüleri gereği, geri harekette bulundular. Bunlardan en önemlisi olan Satürn gezegeninin bu yıl içinde, birazdan açıklayacağım ikinci geri hareketini deneyimlemeye başladık. Satürn hem aşk evinizin yöneticisi olması hem de duygu dünyanız, eviniz, ailevi ilişkilerinizle alakalı yaşam alanında seyrini sürdürdüğü için son derece önemli. Şimdi gelin beraber, bu geri hareketin yansımalarını birlikte inceleyelim ve ne anlama geldiğini, nelere dikkat etmeniz gerektiğini saptayalım.
Satürn Gezegenin Geri Hareketinin Siz Terazilere Olan Etkisi:
Eylül 2007 yılından bu yana Başak burcunda ve yuva alanınızda seyrini sürdüren Satürn gezegeni, bu seyrini Temmuz 2010 yılına kadar sürdürecektir. Bu enerji altında, yaşamdan beklentiniz olan ne varsa, hedeflerinizin sorumluluğunu üstlenerek, kapasitenizi geliştirmeli, kendinizi gündelik iş temponuzu en iyi şekilde gerçekleştirmek amaçlı düzenlemeli, insanlara hizmet etmeyi ve özverili davranmayı öğrenmeli, başarılı olmaya yemin etmelisiniz. Korkular, şüpheler, kendinize inanmama gibi durumlar Satürn enerjisinin size olan baskısıdır. Eğer siz yukarıda yazdığım gibi bir düşünce şeklini benimserseniz, Satürn gezegeninin içsel baskısından kurtulur ve enerjiyi olumlu anlamda kullanabilirsiniz.
Bu süreçte, insanlarla olan tüm ilişkinizi belirli bir sınır içinde tutmaya meyilli olursunuz. Sanki yakınlık sizin için ürkütücü gibidir. Sorumluluklarınızın ağırlığını daha fazla hissettiğiniz için, bu baskıdan kurtulmak adına, iletişiminizi kesebilirsiniz. Halbuki bu son derece yanlıştır. Yargılanmaktan veya sizi denetim altına almalarından korkmak demek, korkularınızın sizi bulması anlamı taşıyacağı için, negatif bir etki çemberi oluşturabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili gerçek duygularınızı gizlediğiniz için, kim sizin ne düşündüğünüzü anlaması mümkün olmadığından, kendinizi ifade etmek için çok uğraşırsınız. Bunun altında yatan en önemli sebep, reddedilmek ve terk edilmek korkunuz yatmaktadır. İşte bu nedenle, size merhametle ve sevgiyle yaklaşan insanlardan uzak durur, tam tersine sizin ne kadar güçsüz olduğunuzu sevilmeye layık olmadığınızı düşünen ve böyle davranacak olan kişileri tercih edebilirsiniz. Sanki korkularınızla yüzleşmek ister gibisinizdir. Bütün bunlar tamamen Satürn gezegeninin dersleridir ve siz bu dersi bu şekilde öğrenirseniz kendinize cidden çok yazık edebilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu kullanmanın yolu, öncelikle sorumluluklarınızın bilincinde olmak, aile hayatınız başta olmak üzere, kendi kimliğinize sahip çıkarak, yaşamınızı belli bir düzen içinde sürdürecek şekilde planlamanızdır.
Gezegenlerin geri hareketleri daima gecikme, yanlış anlama ve sorunlar olarak bilinse de, aslında her geri hareket biz insanoğlu için, herşeyi tekrar gözden geçirerek düzene kavuşturmak adına fırsat anlamına gelmektedir. Geri hareket esnasında, içsel manada içe dönüldüğü için, herşey çok daha net olarak algılanabilir. Bu içe yöneliş ise, aksayan noktaları görebilmeniz açısından gayet faydalıdır. Evet zaman sanki durmuş, aynı nokta üzerinde saplanıp kalmış gibi hissetmeniz doğaldır. Fakat bu hareketin manasını düşündüğümüzde, aslında aynı nokta üzerinde durma eyleminin, sizin kendi yaşamınızı düzenlemek adına ihtiyacınız olan molayı kazandırdığını farkedebilirsiniz. Bir öğretide der ki, hayat, ona ne anlam bahşettiğinize bağlıdır. Bu söz çok hoşuma gider. Şimdi sizler de bu geri hareketi, aile yaşamınız, duygusal ve ruhsal anlamda güvenliğiniz kısaca geleceğinizi şekillendirmeniz adına bir fırsat bilerek, gerekli düzenlemeleri yapmanızdır.
31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmanızı sağlayıcıdır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Şunu unutmadan belirteyim ki, Satürn gezegeni astrolojik açıdan hayatın temeli, yapı taşı ve bel kemiğidir. Bu nedenle her transiti, hayatınızın temelini sağlamlaştırmanız adına son derece önemlidir. Eğer siz, sorumluluklarınızın bilincinde olmaz, sorunların üstünü sıvazlar, hayatı sadece eğlence olarak görürseniz, ne bugününüzü ne de yarınlarınızı garanti altına alamaz ve amaçsız bir insan olarak yaşamınızı sürdürürsünüz. Bu bakış açısı altında, başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
İş ve Kariyer
Aralık ayındaki enerjileri şöyle bir gözden geçirdiğimde iletişim konuları başta olmak üzere, çoğu enerjinin duygusal ve ruhsal anlamda güvenlik arayışınızla bağlantılı olduğunu anladım. Evrensel enerjiler sizlere, öncelikle iç dünyanızda güvenliği sağlamanız gerektiğini ve daha sonra herşeyin belli bir disiplin altında kontrol edilebileceğini söylüyor. İlk ele alacağımız enerjiniz biraz önce sözünü ettiğim gibi güvenlik konularında etkili olacak Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri. Şimdi gelin beraber bu ay içinde olabilecek yansımaları birlikte inceleyelim.
Sevgili Teraziler, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek Venüs Oğlak burcu seyrinin anlamı sorumluluk olgusu içinde hareket edilmesi açısından önem arzediyor. Venüs bu burçta güçsüz konumda olduğundan, mesleki yaşantınızla alakalı gerekli girişimlerde bulunma fırsatı yakalayamamış kişiler için, yuvanız içindeki belli bir disiplinin simgesidir. Doğal olarak iş ve ev arasında mekik dokuyan bir Terazi için, bu dönem sıkıntılı bir durum arzedebilir. Hatta kimileriniz bu seyir nedeniyle izin alıp evinizde dinlenmeyi veya yoğunluk nedeniyle bazı çalışmaları evde tamamlamayı düşünebilirsiniz. Bu sürecin bir başka anlamı ise, otorite konumunda bulunan patron, işveren ve farklı görevleri olan söz sahibi kişilerin, üzerinizde oluşturabileceği baskılardır. Bu baskı ve ağırlık doğal olarak kimi Teraziler için rahatsız edici olabilir. Yorumları okuyan yaş grubumuz gereği, iş hayatıyla alakalı konulardan söz ederken, genç yaştaki kardeşlerimiz için bu durum, aile ve okul yaşamlarının göstergesi olarak ele alınmalıdır. Bu açıdan baktığımızda baskılı bu dönemin okulda eğitmenleriniz, ailenizde ebeveynleriniz tarafından oluşturulacağını söylemek mümkün. Evet bazı gelişmeler dikkat Venüs Oğlak burcu süreci nedeniyle kesintiye uğrasa bile, diğer oluşumları da göz önüne aldığımızda iş yaşamı açısından hızlı ve aktif bir şekilde geçeceğini söylemek mümkündür.
22 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Yay burcu seyri ise, siz Teraziler için, yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, kısa yolculuklar, birebir görüşmeler ve haberleşme konusundaki olumlu dönem anlamına gelmektedir. Eğitim hayatında olan burç mensupları bu dönem içinde derslerinde daha başarılı olabilir, iş hayatında olanlar ise, her türlü görüşmede kendilerini en iyi şekilde ifade edecekleri olanaklara sahip olabilirler. Bilgi sahibi olmanız ve bilginizi etrafınızdaki insanlarla paylaşımınız kolaylaşacak, yakın çevrenizi oluşturan komşular, kardeşlerinizle ilişkiniz açısından da faydalar görebileceksiniz. Yalnız bu enerji altında abartılı girişimlerden, aşırı genişlemekten ve düşünmeden hareket etmekten uzak durmanız faydalıdır. Karşınıza çıkabilecek teklifleri, etraflıca incelemede bulunmak yararlı olacaktır.
Ayrıca bu süreçte yolculuklar gerek iş ve gerekse özel amaçlı gündeminizde yer alabilir. Bildiğiniz gibi Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bir çoklarınız şehir dışına dinlenmek amaçlı çıkarken, kimileriniz yakınlarını evlerinde ağırlayabilirler. Bu enerji altında bu veya başka yollarla, yeni insanlarla tanışmak, irtibatta bulunmak, bir araya gelmek mümkündür. Kendinize sınır koymadan, kimsenin de sizi yönlendirmesine izin vermeden hareket etmek istediğiniz bu süreçte, hayatı çok daha iyimser bir şekilde ele alabilir, kendinizi geliştirmekten zevk duyabilirsiniz. İlişkilerinizde ve girişimlerinizde genel olarak pozitif görüş ön plandadır. Bu bakış açısı ise, cesaretinizin artışı ve kendinize yeni bir yön çizmenizde etkilidir. Özgürlük düşüncesi yine bu dönemde yükselişe geçeceği için, görüşlerinizi dilediğiniz şekilde açıklamak ve kabul edilmesini beklemek gibi, psikolojik yansımalar çokça görülebilir.
12 Aralık tarihine kadar devam edecek, Merkür gezegeninin Yay burcu seyri altında, siz Teraziler yazarlık, öğretmenlik ve iletişimle alakalı konularda gayet faydalı bir dönem geçirebilirsiniz. Düşüncelerinizi, bilgilerinizi ve görüşlerinizi açığa vurmanız gayet kolaylaşacağından çevrenizdeki insanlarla güçlü temaslarda bulunabilirsiniz. Hatta bu bilgileri yazıya dökmeniz veya bir yere kaydetmeniz mümkündür. Neden kaydedin diyorum, çünkü Merkür Yay burcunda dağınıklığa yol açabileceğinden topladığınız verileri unutabilirsiniz. Seyahat konuları bu dönemin güçlü enerjileri altında fazlasıyla yoğunlaşabilir. Özellikle bu dönem bayram tatiline denk geleceğinden uzun veya kısa yolculuklar gündeminizde olabilir. Uzak ülkeler hakkında bilgi sahibi olmayı arzulayabilir, gezdiğiniz yerlerin videolarını veya fotoğraflarını çekmek hoşunuza gidebilir.
Yabancılarla temasınız ve yakın çevrenizle olan iletişiminiz bu dönemde oldukça yoğundur. Yine bu sürecin bir başka özelliği ise, içsel düşüncelerinizi dış dünyaya iletme ihtiyacınızın yoğunlaşmasıdır. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuz geri planda çalışmalarda bulunmanızı gerektirebilir. Örneğin mesleğiniz yazarlık ise bu dönem sizin için biçilmiş kaftan gibidir. Duyarlı yanlarınızı, derin iç dünyanızı çevrenizdeki insanlarla iletişimde bulunurken ön planda tutabilirsiniz. Eğer mesleğiniz psikolojiyle ilgili ise, bu dönemde hastalarınızla yakından bağlantı kurmanız mümkündür. Özgür bir şekilde iletişimde bulunma gücünüzün yükseldiği bu süreçte gizli işlerle uğraşmanız da mümkündür. Fakat bu konuda lütfen özellikle dikkatli olunuz. Etrafınızda bulunan ve size karşı pek dost olmayan kişiler, sırlarınızı ortaya dökebilirler.
12 Aralık-1 Ocak Merkür Oğlak
22 Aralık-20 Ocak Güneş Oğlak
27 Aralık-4 Şubat Mars gezegeninin Oğlak burcu seyirleri ise özellikle iş hayatınızla alakalı durumların özellikle ev alanı içinde fazlasıyla gündeme gelebileceğini ve bu durumda ailenizle olan ilişkinizden tutun da, dış dünyada girişimde bulunmayı düşündüğünüz her konuda gayet sorumluluk dolu bir süreç geçirebileceğinizi göstermekte. Şimdi bu enerjilerin yansımalarını aynı burçta toplanmaları nedeniyle birlikte ele alalım ve nelere dikkat etmelisiniz onlara bir göz atalım.
Öncelikle Merkür Oğlak burcu etkinliğinin, eğitim hayatınız başta olmak, mesleki ihtisas, ticari faaliyet, hayata bakış ve geniş çevrelerde kendinizi ifade edebilme konusunda etkili olduğunu söyleyebilirim. Merkür iletişim ve haberleşmeyle alakalı bir gezegen olduğu için ve Oğlak burcu iş yaşamıyla birebir örtülü bir burç olduğundan anlıyoruz ki, iş yaşamında bazı engellemeler, gecikmelerin yaratabileceği genel bir karamsarlık havası hakim olabilir. Fakat bütün bu durumlar 27 Aralık tarihinde Mars gezegeninin Oğlak burcunda ilerlemeye başlamasıyla yavaş yavaş yerini güçlenmeye bırakabilir. O tarihe kadar, disiplinli ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak, başta otoritelerle olan ilişkiniz olmak üzere, sakin, görevlerinizin farkında çalışmanız, çabalamanız ve mücadele vermeniz gerekiyor. Bazı günlerde elinizde olmayan durumlar, bazı zamanlar hedefleriniz adına sabırlı olmak, çoğu zaman da kendinize olan güven duygunuzu mutlak ayakta tutmak mecburiyetiniz var. dışarıda verdiğiniz tüm savaş, ev alanı içinde kimi zaman, aile fertleriyle aranızda sorunlara neden olabilir. Eşiniz veya yaşınız gereği büyükleriniz, iş yerinde patronunuz özgürlüğünüzü baskı altına alarak size direktiflerde bulunabilir. İki mücadele alanında kalmış gibi, güçlü olmak ve kendinizi akıntıya kaptırmadan bir yön çizmeniz gerekebilir. Mesleki ihtisasınız ve bugüne dek edindiğiniz bilgi birikiminiz doğrultusunda düzgün kararlar vermeniz son derece önemlidir. Bu tarihler arasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kesinlikle korkularınıza yenilmemek, gereksinimlerinizin farkında olarak kendinize olan güveninizi sağlam tutmak, inandığınız ve kendinizden emin olduğunuz konularda kendinizi ifade etmek, sorumluluklarınızın farkında olarak görevlerinizi ihmal etmeden yapmayı sürdürmek, gücü elinde bulunduran insanlarla çatışmaya girmek yerine, doğal yapınızda olan politik davranışları ön plana almak ve herşeyden önce yılgınlık göstermeden mücadelenizi sürdürmektir. Siz kendinizden ne kadar emin durursanız ve kendinizi ne kadar güçlü bir şekilde ifade ederseniz, dışarıdaki insanların sizi egemenlikleri altına almaları mümkün değildir. Şimdi ele alacağımız enerji ise, size köşemizde başladığı gün özel bir dosya halinde sunduğumuz Pluto gezegeninin seyridir. Bu seyir güvencenizle alakalı konularda etkili olup, fırsat buldukça gözden geçirmeniz gereken, uzun yıllar boyu içten içe etkili olacak bir enerjidir. Meslek evinize karşıt bir alanda geçişini yapacağı için, doğal olarak bu süreçte, kariyerinizle alakalı konularda güç savaşları ve kendinizi ispat etmek adına mücadeleler vereceğinizi söyleyebiliriz.
Pluto Oğlak Burcu Sürecinin Siz Terazilere Olan Etkisi
Sevgili Teraziler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi, Plutonun Dünyaya uzaklığı nedeniyle son derece ağır ilerlemekte ve kişiyi gayet yavaş ve derinden etkileyerek, kimi aylar ve yıllarda son derece baskın zamanlar anlamına gelmektedir. Siz Teraziler bu dönem içinde, eviniz, aile ilişkileriniz, duygusal güvencenizle alakalı konularda değişim ve dönüşümden geçecek ve yaşadığınız deneyimler sayesinde olgunlaşarak hayatınızın ileriki yıllarına hazırlanacaksınız. Pluto astrolojik yapısı gereği kişiye her türlü içsel baskı yaşatarak, ya hep ya hiç tarzı bir düşünce içinde hareket etmesine neden olabilir.
Duygusal derinliklerinizde bir korku, geleceğinizle alakalı mevzularda kuşkular yaratarak, aslında sizi değişime zorlamaktadır. Bunun şimdiden bilincinde olmanız, kendi yaşamınızı düzenlemeniz açısından gayet olumlu olabilir. Siz herhangi bir şekilde bu baskıya boyun eğerek isyan noktasında kalmaya devam ederseniz, bilin ki o daha fazla baskıda bulunarak sizi sınayacaktır. Yapılması gereken iradenizi her zaman devrede tutmak, olumsuzluklardan ders çıkarmak ve kendinizi gerçekçi bir şekilde yönlendirmektir. Eğer bugüne dek, kendinizle alakalı bir yenilikte yada gelişimde bulunmadıysanız, yaşadığınız olaylar sebebiyle bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz. Şimdi hayat sizden, kendi kendinizin sorumluluklarına sahip çıkarak değişimde bulunmanızı istemektedir.
Güvenliğinizi muhakkak elinize almalı, tartışmalardan, çatışmalardan uzak kalarak evinizin sınırları içindeki insanlarla iyi geçinmek adına çaba sarfetmelisiniz. Bu dönemde huzurlu bir ev yaşamı sürmek, kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız öncelikle bunu gerçekleştirmek adına hedefler belirlemeli, kendi ideallerinize sahip çıkmalı, bilinçaltınızda size baskı uygulayan, geçmişte yaşanan sorunları artık devredışı bırakmaya istekli olmalısınız. siz geçmişle uğraşmaya devam ettikçe, kendinizi ve çevrenizi daha fazla suçlayabilir, geleceğinizi yönlendirmekten uzak durabilirsiniz. Son cümle ise, şu anda yaşadığınız şartlar sizi tatmin etmiyorsa ve zorluklar içinde iseniz, bundan sonrası adına nasıl bir düzen kurmanız gerektiğini düşünmeli ve bunun için şimdiden kendinize yeni hedefler saptamalısınız.
Parasal Durumlar
Finansal konularda Aralık ayı boyunca etkili olacak enerjilerin başında, Mars gezegenin seyirleri önemli bir yer tutmakta. Mars gezegeni 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürürken, maddi gereksinimlerinizi karşılamak adına hareket edeceğinizi söyleyebiliriz. Mars Yay burcunda maceraya açık olmanız, abartılı davranmanız, düşünmeniz anlamına da geleceği için, paranızı özellikle ekonomik anlamda düşünerek harcamanız son derece önemlidir. Kazancınız adına bu süreçte yolculuklar, ortaklık ilişkileri, girişimler söz konusu olabilir. Özellikle yabancı şirketler, uluslararası çalışan yerlerde, yüksek eğitim kadrolarında, yabancılarla, yabancı ortaklarla, hukuk, yasalar, politika alanında faaliyette bulunarak kazanç elde etmeye çalışabilirsiniz. Bu etki altında yasalarla alakalı sorunlarınız adına koşuşturmanız, kendinizi ispat etmek için çaba sarfetmeniz mümkündür. Kimileriniz kısa yolculuklar yaparak kazancınızı geliştirmek adına koşuştururken, kimileriniz görüşmelerde bulunarak, bilgi ve deneyimlerinizi ifade edebileceğiniz kişilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Yeniliklerde bulunma arzunuzun yüksek olacağı bu süreçte, abartılı ve fazla iyimser düşünmemek, memnun olduğunuz bir işiniz varsa, sırf daha fazla kazanmak adına risk altına girmemek veya bir hedefinizin peşinden giderken dağılmamak son derece önemlidir. Önyargılı davranmamaya, çevrenizle olumlu ilişkiler kurmaya çalışırsanız, bunların size geri dönüşümü parasal gelirlerinizin artışı şeklinde olabilir.
27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında ise, kazanç evinizin yöneticisi Mars gezegeni Oğlak burcunda seyretmeye başladığında daha ciddi hareket edilmesi gereken bir zaman başlamış olacaktır. Gereksinimlerinizi karşılamak adına dikkatli adımlar atmanız, ev alanınız içinde oluşabilecek sorunlar veya sorumluluklar karşısında yılgınlık göstermemeniz, size destek olmasını istediğiniz büyükleriniz veya eşinizle diyalogunuzu güçlü tutmanız gayet faydalıdır. Bu enerji altında, kazancınız konusunda özellikle sistemli bir şekilde hareket etmenin yararı oldukça fazladır. Mars Oğlak burcunda gayet kuvvetli bir enerjidir. Parasal konularda özellikle bu tarihler arasında belli bir bütçe içinde hareket edilmesi gerekebilir. Eğer bütçesini sizin düzenlediğiniz bir ev yaşamınız varsa, idareli hareket etme konusunda kendinizi denetim altına almanız kolaydır fakat yaşınız henüz ufaksa, o zaman ailenizin denetimi altında hareket etmeniz gerekebilir. Böyle durumda ise, ev içindeki sisteme ayak uydurmanız ve kurallara uymanız gerekebilir. Bu durumda kendinizi ayarlamanız, belli bir disiplin içinde hareket etmeniz faydalıdır. Bu süreci rahat geçirebilmek için öncelikle geleceğinizi düşünecek şekilde hareket etmeniz, bugünü değil yarınlarınızı garantiye alacak şekilde düşünmeniz, oluşabilecek sıkıntılar, karşısında sakin ve güvenli olmanız, beklemede kalmanız gerekiyorsa, buna isyan etmemeniz, ev içinde huzursuzluktan uzak durmanız son derece önemlidir. Bunlara dikkat edildiği takdirde bu dönem kolayca atlatılabilir ve aksine son derece de olumlu geçebilir. Planlamalarda bulunur ve belli bir düzen içinde hareket edileceği için, risk alınmamış olur.
Pozitif Enerjili Günler : 2-3- 11-12-15-16-19-20-21-24-25-29-30-31
Zayıf Enerjili Günler :1-7-8-13-14-26-27-28-
Aşkta En Şanslı Günler :29-30-31
Yeniay :19-20-21
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :7-8
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
SadmiN
SadmiN
PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
P
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
803
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst