1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Terazi Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Konu, 'Terazi Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  2009 kasım ayı terazi burcu aylık yorumu her ay burcunun yorumunu bekleyen melekler için :tik:
  [​IMG]

  Aşk ve İlişkiler

  Sevgi, şefkat, uyum ve aşk hayatıyla birebir alakalı konularda etkili olan astrolojinin iyicil gücü ve yönetici gezegeniniz Venüsün, 18 Ekim tarihinde başlayan Yay burcundaki seyri, Kasım ayının ilişkiler konusunda etkili olabilecek önemli bir enerjisi olarak göze çarpıyor. Hatırlarsanız, sizlere günlük yorumunuzda bu enerjiden söz etmiştim. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu dönemin, konuşarak, yazışarak düşüncelerinizi gayet hoş bir şekilde açıklayabilmenizde, çevrenizdeki popülerliğinizi bir kat daha yükseltmenizde faydalı olacağını, barış ve huzur ortamı içinde, zarif ve gayet sempatik bir şekilde diğer insanlarla olumlu bağlantılar kurabilir, ahenkli bir ortam yaratarak hem kendinizin hem de birlikte olduğunuz kişilerin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz demiştim. Yeni tanışmalara vesile olacak bu enerji yaşamınızı renklendireceği için, zorluklar gözünüze daha az görünebilir. Yakın çevrenizi oluşturan insanlarla daha önceden oluşmuş sorunları çözebilir, zarif ve hoş tavırlarınızla her girdiğiniz ortamda ilgi uyandırabilirsiniz. Bu enerjinin desteği sayesinde, eğitim ve iş hayatınızla alakalı konularda sosyal faaliyetlere katılabilir, özgür düşüncelerinizi açıklayabilirsiniz. Hayatın ağırlaştırıcı ve kimi zaman rahatsız edici yanlarıyla mücadele edebilmenizde sizi destekleyici olan inanç ve felsefe sistemleri hakkında bilgilenebilir hatta bizzat katılımcı olabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerinizi dış ülkelerle bağlantılar kurarak tanıtabilir, konusunda uzman kişilerle bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

  Venüs gezegeninin bu seyrinin hemen ardından başlayacak Mars gezegeninin Yay burcu enerjisi en az Venüs kadar sizler açısından aktif bir dönemin göstergesi. Mars ciddi ilişkiler evinizin de yöneticisi olduğu için 16 Kasım-27 Aralık tarihleri önemli gözüküyor. Ne gibi yansımalar oluşur birlikte inceleyelim. Öncelikle temeli çoktan oluşturulmuş, uygun bir şekilde giden ilişkiler açısından bu dönem, birlikte yapılacak yolculuk, iletişim, bilgi toplam, yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konuları gündeme getirebilir. Bu seyahatlerin çoğunluğu kısa sürelidir ve çoğunlukla hafta sonu yapılabilir. Kimi çiftler için yeni bir yer edinme gayesiyle veya kimi çiftler için şehrin gürültüsünden kaçabilmek adına zevkle yapılan yolculukların, yaşamınıza yeni bir çehre kazandırmak için olacağını söyleyebiliriz. Aranızdaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça ve paylaşım içindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya hevesli, özgür düşünceli ve tartışma ortamı olsa dahi, ortak bir nokta oluşturulması kolaydır. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum.

  İlişkisi olmayanlar için bu süreç özellikle yeni tanışmalar açısından etkileyicidir. Biraz önce sözünü ettiğim hafta sonu yapılan iş veya özel amaçlı geziler, aktivitelerde yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Haberleşme ve iletişimin, son yıllarda internet üzerinden yeni arkadaşlıklar kurulmasındaki etkisini biliyoruz. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin göstergesi olabilir. Böylece Venüs ve Mars gezegeninin Ekim ortasından Kasım sonuna kadar dönemde bir çok Terazi için yeniliklere açık olacağını söylemek mümkün gözüküyor. Ayrıca eğitim hayatında olanlarınız bu süreçte aynı mekanda olmanın avantajlarını kullanarak yeni arkadaşlıklar edinebilirler. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır. Samimiyet dolu ortamların hazırlanmasında etkili olan bu dönem, farklı ülkelerin insanlarıyla olan bağlantınızın da göstergesidir. Bu kişiler uzak ülkelerin kültür düzeyleri yüksek, neşeli, özgür takılmayı seven kişileri olabilir. Popülerliğin yüksek olduğu bu dönemde, yabancı dilinizi geliştirme imkanı bulabilir, yeni tanıştığınız kişileri ülkenizde ağırlayabilir veya siz bir davet alarak gidebilirsiniz. Bu süreç, Güneşin 22 Kasım-21 Aralık ve Merkür gezeninin 23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasındaki seyirleriyle perçinlenebilir ve sorunlarınız olsun olmasın bu dönemi gayet rahat ve neşeli geçirebilirsiniz.

  İş ve Kariyer

  Kasım ayındaki gelişmeleri mesleki açıdan değerlendirmemizde tabi ki yöneticiniz Venüs gezegeninin seyri yine önem taşıyor. Yaşamınızdaki kararları verirken veya değişimlere imza atarken Venüsün rolü son derece büyük. Tabi ki herkesin doğum haritasındaki yükselen burcu farklı.Yükselen burç girişimlerde son derece önemli bir nokta. Fakat yorumlarınızı yazarken yükselen burçlara göre ayrı ayrı hazırlamak mümkün olmadığından, ana burcunuz olan Teraziyi yükselen gibi düşünerek hazırlamaktayım. Bu durumda Venüs girişimleriniz ve ilk start vereceğiniz konularda sizi yönlendiren en önemli belirteç. Venüs gezegeninin aşk konusunda olabilecek etkilerinden bir üst paragrafta söz etmiştim. Sıra geldi mesleki açıdan yansımalarına. Evet bu dönemde yaşanabilecek gelişmeleri iki tarih grubunda toplamak gerekiyor. Birincisi 18 Ekim-12 Kasım Yay burcundaki seyri, ikincisi ise, 12 Kasım-8 Aralık Oğlak burcundaki yansıması.

  18 Ekim-12 Kasım arasında Venüs Yay burcu süreci mesleki konularda etrafınızdaki dünyayı algılamanız, kendi çevreniz dışındaki gelişmeleri de yakından takip etmeniz, doğal olarak herşeyi gözlemlemekten zevk alacağınızın göstergesidir. Öncelikle bildiğiniz hep içinde yer aldığınız ortamı keşfederek başlayan bu merak duygusu, gittikçe farklı yerleri de görme, inceleme, böylece toplum içinde daha kuvvetli bir yer edinme çabası anlamına gelebilir. Tabi ki kısa süreli bir etkidir. Fakat bazen çok kısa süren bir seyir bile, ufkunuzun genişlemesinde önemlidir. İşte bu tarihler arasındaki inceleme ve araştırma yoğunluğu, sadece şu anki pozisyonunuz değil, daha ileri boyutlara ulaşabilme yolunda da sizi aydınlatıcı olabilir. Kendinize ilk önce ne kadar güvende olduğunuz ve şu anda çalıştığınız ortam, birlikte görev aldığınız kişilerle alakalı sorular sormalısınız. Eğer bu soruların cevabında tatmin duygunuz yüksekse şanslı kişilerden olduğunuzu söyleyebiliriz. Peki değilse, o zaman Venüs Yay burcu sürecinde, zihninizi dar kalıplar içinde kullanmak yerine, gelişiminiz adına neler yapabilirsiniz sorusuna cevap aramaya yönlendirebilirsiniz.

  Düşüncelerinizde daima özgür, tarafsız hareket etmekten yana olan ve adalet kavramı ile dolu olan sizler, şimdi kendinize dışarıdan bakmayı denemelisiniz. Haber ve iletişimin oldukça yüksek olduğu bu seyir esnasında ilişkilerinizi özellikle gözden geçiriniz. Mesleki konularda girişimlerde bulunabileceğiniz alanlar hakkında veri toplamaya çalışın. Belki de hep aynı sistemin içinde yer almaktan sıkıldınız. O zaman farklı gelişmeleri takip edin. İster internet yoluyla isterseniz birebir temaslarda bulunarak, gelişiminize ve geleceğinize daha güçlü katkıları olabilecek iş olanaklarını araştırın. Çevre değişiminde bulunmanız adına etkili olacak Venüs Yay burcu seyri, şu anki bulunduğunuz konumdan daha farklı bir görevi kabul etmenize işaret ettiği gibi, cesaretli girişimleriniz sonucunda hakkınızı daha adil bir şekilde alarak görevinizi daha huzurlu ve güvenli bir şekilde yapmanızı da sağlayabilir. Yazılı belgeler konusunda da etkili olabilecek bu seyir, işinizle alakalı yeni bir gelişmenin göstergesi olabilir.

  12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasındaki Venüs Oğlak burcu seyrinin anlamı ise, sorumluluk olgusu içinde hareket edilmesi açısından önemli. Venüs bu burçta güçsüz konumda olduğundan, mesleki yaşantınızla alakalı gerekli girişimlerde bulunma fırsatı yakalayamamış kişiler için, yuvanız içindeki belli bir disiplinin simgesidir. Doğal olarak iş ve ev arasında mekik dokuyan bir Terazi için, bu dönem sıkıntılı bir durum arzedebilir. Hatta kimileriniz bu seyir nedeniyle izin alıp evinizde dinlenmeyi veya yoğunluk nedeniyle bazı çalışmaları evde tamamlamayı düşünebilirsiniz. Bir sürecin bir başka anlamı ise, otorite konumunda bulunan patron, işveren ve farklı görevleri olan söz sahibi kişilerin, üzerinizde oluşturabileceği baskılardır. Bu baskı ve ağırlık doğal olarak kimi Teraziler için rahatsız edici olabilir. Yorumları okuyan yaş grubumuz gereği, iş hayatıyla alakalı konulardan söz ederken, genç yaştaki kardeşlerimiz için bu durum, aile ve okul yaşamlarının göstergesi olarak ele alınmalıdır. Bu açıdan baktığımızda baskılı bu dönemin okulda eğitmenleriniz, ailenizde ebeveynleriniz tarafından oluşturulacağını söylemek mümkün. Evet Kasım ayındaki gelişmeler dikkat ederseniz Venüs Oğlak burcu süreci nedeniyle kesintiye uğrasa bile, diğer oluşumları da göz önüne aldığımızda iş yaşamı açısından hızlı ve aktif bir şekilde geçeceğini söylemek mümkündür.

  Parasal Durumunuz

  Finans hayatınızla alakalı konularda etkili olacak, Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı, astrolojinin bireysel ifade gücüyle birebir alakalı olan, kişisel yaşam gücünüzün temsilcisi Güneş gezegeninin 23 Ekim tarihinde başlayan Akrep burcundaki seyrinden sizlere günlük yorumlarınızda söz etmiş ve 22 Kasım tarihine kadar devam edecek bu etki altında, parasal konularda güç ve kontrol sahibi olmayı arzu edebilirsiniz demiştim. Huzur ve güven dolu bir gelecek için öncelikle iyi bir maddesel kazanca sahip olmanız gerektiğinin bilinci içinde düzenlemelerde bulunmanız gerekebilir. Tabi ki bu düzenlemeler, bugüne dek alıştığınız yaşam biçiminiz ve harcama şeklinizle alakalı konularda toplanacağından zorlayıcı olabilir. Bilirsiniz Terazi burcu mensupları için, hayatın güzellikleri ve konfor duygusu gayet önemlidir. Bu yüzden de daima kaliteli ve özenli giyinir, nezih ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Bu enerji, bu konularda limitlerini zorlayan kişiler için, fren anlamına gelebilir. Paranızı idareli kullanmayı, kar ve zarar hesabınızı iyi yapmayı, küçük miktarlarda bile olsa yatırım yapmayı, cebinizdeki her bir kuruşu planlı bir şekilde harcamayı bilmeniz gerekebilir.

  Kısaca savurganlıktan uzak durmak, gereksiz riskler altına girmemek akıllıcadır. Güneşin bu seyri devam ederken, para evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Yay burcu burcu seyri, kazanımlarınızla alakalı konularda biraz daha rahat nefes alma dönemi olarak görülebilir. Bu kimi Teraziler için birikimlerini belli bir alanda değerlendirmek olabileceği gibi, bazı Teraziler için eğitim veya başka bir nedenle yolculukları gündeme getirebilir. Mars astrolojide mücadele ve isteklerimizi elde etme gücümüzün karşılığı, Yay burcu ise, keşif, inceleme, yolculuk, bilgilenme, yüksek eğitim, genişleme anlamına geldiğinden, Mars Yay süresi geleceğinizi kurabilme adına potansiyellerinizi keşfetme ve bunları hayata uygulama gücü olarak önemli. Demek oluyor ki, parasal kazancınızı çoğaltmak, daha refah yaşamak, yeni gelir kaynakları yaratmak adına bu tarihler arasında oldukça aktif bir dönem geçirebilirsiniz. Girişimlerde bulunabilir, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Yalnız dikkat edeceğiniz husus bir yandan paranızı çoğaltmak için uğraşırken diğer yandan har vurup harman savurmamanızdır.

   
 2. melekim

  melekim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bu ay burcumdaki gelişmeler gayet net ve açık yorumlanmış teşekkürler..
   
 3. perize

  perize Üye Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  kasım ayı bitti ama daha yeni okudum.
   
Terazi Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Terazi Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Terazi Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgi, şefkat, uyum ve aşk hayatıyla birebir alakalı konularda etkili olan astrolojinin iyicil gücü ve yönetici gezegeniniz Venüsün, 18 Ekim tarihinde başlayan Yay burcundaki seyri, Kasım ayının ilişkiler konusunda etkili olabilecek önemli bir enerjisi olarak göze çarpıyor. Hatırlarsanız, sizlere günlük yorumunuzda bu enerjiden söz etmiştim. 12 Kasım tarihine kadar devam...
 2. Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Teraziler Ocak ayını yönetici gezegeniniz Venüsün Yay burcundaki seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. 24 Ocak tarihine kadar bu pozisyonda olacak Venüs sizler için yakın çevrenizle olan ilişkileriniz yolculuklar ve birebir ilişkiler kurabilmeniz adına gayet etkili gözükmekte. Bu süreçte oldukça enerjik iyimser ve coşkulu bir şekilde hareket edebilir düşünebilir ve...
 3. Terazi Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  terazi 2009 eylül terazi burcu 2009 eylül ayı burcu ayı burcunun 9 yorumu Aşk ve İlişkiler 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Venüs geri hareketi tüm burçlar üzerinde etkili olmaya devam ediyor. 8 Eylül tarihinde bu geri hareket sona erdiğinde Mars gezegeniyle olan uyumlu açısı sayesinde sizler oldukça hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Bu etkileşim 15 Eylül tarihine kadar devam...
 4. Terazi Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  terazi burcu ekim ayı yorumu 2009 ekim ayı terazi burcu aylık yorumu her ay burcunun yorumunu bekleyen melekler için :tik: Ekim ayı siz Teraziler için ilişki konusunda oldukça önemli iki transitin etkisi altında geçeceğe benziyor. Bunlardan birincisi 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki Güneş, diğeri ise, 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür gezegeninin geri...
 5. Terazi Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  terazi burcu kasım ayı kasım ayı terazi burcu 2010 2010 Sevgili terazi burçları her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun kasım ayı burç yorumunuz :tik: Dostlarınızın vasıtasıyla tanışacağınız kişiler veya öncelikle arkadaşlıkla başlayan aşklar gündeme gelecektir. Güneşinizle bu dönemde olumlu bir görünüm yapacak Venüs gezegeni size kendinizi ifade etme konusunda oldukça etkili...

Sayfayı Paylaş