Terazi burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Terazi burcu 2009 Mart ayı Yorumu
terazi burcu tarih aralığı burç tarih aralıkları terazi burcu hangi tarihler arası hangi ay ay
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Teraziler koca bir yılın ilk iki ayını geride bırakmış bulunmaktayız. Mart ayına yine umut dolu, yaşamımızda birşeylerin değişmesi ve güzelleşmesi dileğiyle başlıyoruz. Bütün arzularınızın gerçeği dönüşmesi temennimle yorumunuza başlıyorum. Bu ayki enerjilerinizi tarih aralıkları ve önem sırasına göre birlikte gözden geçirelim.
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketine başlayacak Venüs gezegeninin seyri Mart ayına ağırlığını koymakta. Bütün burçların farklı yaşam alanlarında etkili olacak bu enerjinin, gerek Venüsün yönetici gezegeniniz olması gerekse astrolojik anlamıyla ilişki evininin doğal sahibi olması, bu zaman diliminin önemini çok daha fazla yoğunlaştırıyor. Karşıt burcunuzda ilerleyen hangi gezegen olursa olsun son derece etkilidir. iki gün süren Ay hareketleri bile kimi zaman önemli bir olayın ortaya çıkmasında tetik görevi üstlenebilir. Venüs ilişkilerdeki paylaşım, denge ve uyumun, ben demek yerine biz demeyi bilmenin işaretidir. Bu nedenle bizzat evlilik burcu olarak doğum haritalarınızda inceleme altına alır. Bu sayede nasıl bir ilişki kuracağınız ve nasıl bir evlilik yaşayacağınız hakkında bilgi sahibi oluruz. Venüs Koç burcunda olumsuz bir enerjidir.
Her ne kadar geçtiği yaşam alanında güçlü olsa da, bu burçta ilerlediği süreçlerde çatışmalar, anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar ön plandadır. Partnerinizin belirteci olduğu için, sizin ilişkinize bakış tarzınızla partnerinizin size karşı olan sevgi alışverişinin bu dönemde karşıt kutuplar oluşturabileceğini görmekteyiz. Direkt ve kimi zaman liderlik gücünü göstermeye yönelik davranışlar içinde olabileceği bu süreçte size anlayış ve ortalığı yumuşatma görevi düşeceğini söyleyebiliriz. Kaldı ki bu seyir ileri-geri hareketlerle neredeyse Haziran ayına kadar devam edeceğinden hakikaten dikkatli olmak lazımdır. İlişkisi sağlam temellere oturmayan çiftler açısından bu durum değerleriniz ve beraberliğiniz konusundaki sorunlarınızın bir ufak söz veya davranış nedeniyle anlaşmazlığa dönüşmesi mümkündür. İstekleri konusunda bu tarih aralığında son derece ben merkezci davranabilen partneriniz, kimi zaman sürekli bir şeyler isteyen, kimi zamansa bu istekleri dayatarak elde etmeye çalışan bir profil çizebilir.
Ne kadar anlaşmaya çalışsanız da doğal yapısında sabit fikirlilik veya agresiflik varsa, düzeltmek için çok fazla ılımlı davranmak gerekir. Aranızdaki sürtüşmeler kimi zaman parasal kimi zaman da kıskançlıklar, yersiz şüpheler veya bakış açılarınızın farklılığı nedeniyle oluşabilir. Aslında sırf bu değil, herşey gerilim konusu haline getirilebilir. Siz beyaz dersiniz o siyah, siz hayır derseniz o evet. Bunun gibi çocukça kimi zaman haddini aşan sıkıntılar meydana gelebilir. Yapılması gereken ilişkinizin kalitesine göre tabi ki anlayışlı olmak ve birbirinize yüklenmek yerine, neden böyle bir durumda olduğunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirmektir. Ayrıca yöneticiniz geri harekette olacağı için eski mevzuların ortaya gelmesi mümkündür. yani daha önce halledilmemiş veya bir şekilde üstü kapanmış durumlar sanki gizlendikleri yerden çıkıyor gibidir. Yani bu süreçte sabır, anlayış ve ılımlı yaklaşım böyle çiftler arasında kesinlikle gerekiyor.
İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı, tutkulu bir aşk ve kendinden emin, aşkı aşk gibi yaşamaktan hoşlanan, güçlü bir duruşa sahip kişinin sizi fazlasıyla etkileyeceğidir. Belki evli, uzun süredir birlikte yaşayan bir çift olsanız bu enerji yukarıdaki gibi rahatsızlık verebilir. Fakat yeni bir aşkta bu enerji, kişileri birbirine dürtüsel olarak yaklaştırıcıdır. Belli bir çekim aranızdaki aşkı alevlendirici bir etki yaratabilir. Karşınızdaki kişi aşkta taviz vermeye yanaşmayan, hayatı dürtüsel olarak yaşamaktan hoşlanan çekici biri olması mümkündür. Fakat geri harekette başlayan bir aşkın, sağlam temellere oturması için zaman kavramı son derece önemlidir. Kaldı ki bir de Venüsün bu burçta zararlı etkisini düşünürsek, şimdiden fazla kaptırmamanızda veya karşınızdaki insanı tam olarak tanımadan bütün ipleri eline vermenizin sakıncalı olacağını söyleyebiliriz. Ne olursa olsun geri hareket bitene kadar onu gözlemleyin ve size olan uygunluğunu anlamaya çalışın. İlişkisi sağlam temellere dayanan çiftler açısından bu durumun yansıması ise, aranızdaki tutkuyu güçlendirmesi, bazı konularda farklı düşünüyor olsanız dahi, yine kopmanızın mümkün olmadığını anlamanızı sağlayabilir. Partneriniz bu dönemde liderlik gücünü elinde tutmaktan hoşlanabilir. İlişkiniz konusunda söz hakkının kendisinde olmasını arzulayabilir. Fakat bütün bunlar güçlü bir ilişkinin sonlanması veya problemlere yol açması anlamında değildir.
İş ve Kariyer
18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında çalışma hayatınızla alakalı yaşam evinizde seyrini sürdürecek ve Mart ayının yaklaşık üç haftalık diliminde etkisi devam edecek Güneş gezegeninin Balık burcu seyri yaratıcılık ifademiz, canlılığımız, başta sağlığınız olmak üzere, birebir iş ilişkileriniz, iş yeri ortamınız ve hizmet duygunuz üzerinde söz sahibidir. Güneş her yıl bu burca girdiğinde bu hareketin anlamı, belirsizliklerin bir çoğunuz için devam etmekte olduğunun işareti gibidir. O nedenle kişisel ifade gücünüzü mutlaka içinde bulunduğunuz şartlara ve duruma göre gerçekçi bir şekilde düzenlemeye çalışmanız gerekir. Olayları değerlendirirken, görevlerinizin üstesinden gelerek ve genel manada hayalci davranmamak mutlaka şarttır. Yani durumları net bir şekilde görmeniz, ham gerçeğe önem vermeniz mutlaka gerekmektedir. İş yerinizde değişimler, iş ortamınızdaki gelişmeler meydana gelebilir. Genel işleyişte kimi zaman sekteye uğramalar oluşabilir. Esen rüzgara göre, kırılmamak için kimi zaman esnemek, rüzgar durulduğunda yine dimdik durmaya çalışmak, fakat gücünüzü, güven duygunuzu asla küçümsemeden de ben buradayım diyebilmelisiniz. Yani kendinize, görevinize sahip çıkmayı, haklarınızı kimsenin ezmesine izin vermemeyi, ustalarınızla iyi geçinmeyi bilmelisiniz. Hani köprüyü geçene kadar tabiri burada geçerli. Bu süreyi hem gerçekçi olanlar hem de sorumluluklarının farkında olanlar gayet kolay geçirebilirler. Detaylı işlerin yoğunluğuna rağmen genel bir keyifsizlik, cansızlık meydana gelebilir. Bu durumda sakın yılmayınız. Bugüne dek olan bilgi ve tecrübe birikiminizi, kimliğinizi ortaya koymaya çalışınız. Acil kararlar vermeden önce veya gerçeğe hiç uymayan durumlarla karşılaştığınızda iradenizi kullanınız ve hedeflerinizden şaşmayınız ve bildiğiniz en doğru yolu takip ediniz. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Diyetinize özel önem veriniz.
15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında devam edecek istek ve mücadele gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeninin Balık burcu seyri, yukarıdaki Güneşin ifadesiyle hemen hemen aynı ögeleri taşımakta. Şimdi bu enerjinin yansımalarını inceleyelim. Öncelikle Mars gezegeni çalışma hayatınızla alakalı yaşam alanınızda ilerleyeceği için anlıyoruz ki burada bir hareketlilik ve belli bir mücadele olması söz konusu. Ayrıca Mars burada kişiye büyük bir çalışma hırsı ve başarılı olma hevesi aşılayabilir. Peki Balık burcunda ilerleyen bir Mars bize ne gibi etki sunabilir ve bizim bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanmamız için ne yapmamız en doğru harekettir. Bir kere bu burçta Mars kendi özündeki savaşçı niteliğini kaybeder. En başta dayanıklılığı azaltabilir ve öne çıkma dürtülerini yumuşatır. Peki ne yapmamız gerekiyor. Kesinlikle buna izin vermiyoruz. Yani dimdik ve güçlü görevimizin başında, işinin ehli bir kişi olarak nezaket ve uslubumuzu bozmadan mücadelemizi sürdürüyoruz. Kim hangi nedenle ne düşünüyorsa düşünsün. Biz engellerin yanından gayet zekice süzülüyoruz. Kimseyle sert bir savaşa girişmiyoruz. Düzgün, seviyeli, çalışkan bir insan olarak, bize doğru yönelen tüm baskılara sanki boyun eğiyormuş gibi yapıyoruz ama aslında bütün gücümüzle görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu çok önemli. Yani etkilere tepkiyle yanıt vermiyoruz. İşte o zaman yine bazı şeyler yolunda gitmezse bunun bizim dışımızda gelişen fakat evrensel gelişimimiz için şart olan bir değişim olduğunu anlayacağız. Ama bu değişimde biz sert olan yanlarımızı değil, bilakis işimizde ustalığımızı göstermiş olacağız. Üstümüzdeki bu kadar baskıya rağmen yine de ayakta durmasını bildik ve işimizi yaptık diyeceğiz. Ayrıca bu enerji altında büyük sert hareketler veya zorlu değişimler olacağını düşünmek zordur. Sadece cansızlık, keyifsizlik, kaçış gösterme ve garip bir ürkeklik vardır. Büyük bir sorun çıkması normal dışı gözüküyor diyebiliriz.
Para Konuları
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında, başkaları destekli kazançlarımız, kısaca güvenlik içinde yaşama ihtiyacımızla alakalı konularda Venüs gezegeninin Koç burcundaki geri hareketi uzun bir seyir olarak dikkat çekici. Burada ele aldığımız parasal durumun kendi kazancınızla alakası yoktur. Onu ikinci paragrafta inceleyeceğiz. Söz konusu olan, eş, iş ortağı, hisseli paralar, sigorta gelirleri, nafaka, banka kredilerinden söz ediyorum. Bu yolla ulaşan gelirleri elde etmede zorluklar yaşanabilir. İlişkilerinizi ılımlı tutma zorunluluğu burada da kendini gösteriyor. Çünkü çıkarlarınız için bu şart. Ani kararlardan veya yön değişikliğinden uzak durmak lazım. Örneğin eşinden boşanmaya karar vermiş birinin, nafaka veya diğer alacaklarını göz önüne alarak, ayrılmaya çalıştığı kişiyle tartışmalardan kaçınması gerekiyor.
Eşi nedenli bir borç yükü nedeniyle risk altında bulunan bir kişinin para sorunları karşısında kendini muhakkak güvenceye alması, daha önce bitmiş bir evlilikte mal taksiminde yaşanabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması, bir kredi alımı için eşin desteğine ihtiyaç duyulması gibi durumlarda da Venüsün bu süreci zorlayıcı gözüküyor. Bu seyir gösteriyor ki, ortak kaynaklarda eş veya iş ortağı nedenli sıkıntı yaşanabilir. Bankayla alakalı işler(kredi ödemeleri-kredi kartı borçları v.b) dikkatli olmak gerekiyor. Kimseye kefil olmamanız lazım. Ayrıca iş ortaklarınıza muhakkak dikkat ediniz. Onların adına bir borcun altına bu tarihler arasında girmeyiniz. Bekleyiniz, inceleyiniz.
Kendi kazancınız dışında gördüğünüz desteklerde bu dönemde zorlanmalar oluşabilir. Yani kimseye güvenmiyorsunuz, sadece kendi başınaymışsınız gibi düşünerek paranıza sahip çıkıyorsunuz. Venüs ileri-geri hareketleriyle Haziran ayına kadar etkisini sürdüreceğinden bütün bunlar önem arzediyor. Kısaca Mart ayı, ayağınızı yorganınıza göre uzatma zamanı olarak değer taşıyor.
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-13-16-17-21-22-23-30-31
Zayıf Enerjili Günler :5-6-18-19-20-26-27-
Aşkta En Şanslı Günler :21-22-23
Yeniay :11-12-13
(Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :26-27
(Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
miss angel
miss angel
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
fırtına
fırtına
PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
P
Üst