1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Terazi burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Konu, 'Terazi Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Terazi Burcu Aylık Yorumu Sevgili Teraziler hayatın güzel yanları, mutluluğu, uyum ve dengesini yüreğinizin içinde her zaman hissetmekten yana olan sizler için etrafınızdaki dünyanın karmaşasından ziyade huzuru önemli olmuştur. Nisan ayının sizlere aradığınız, umut ettiğiniz güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Yöneticiniz Venüs gezegeninin Nisan ayının ilk iki haftası boyunca devam edecek geri hareketi yine önemini koruyor. O nedenle aş hayatınızla ilgili gelişmeleri iki bölümde ele alacağım. Geri hareket ve sonrası. Şimdi gelin, bu oluşumun ne gibi yansımalar yarattığını bir kez daha hatırlayalım ve daha sonra diğer gelişmeleri ele alalım.

  Aşk ve İlişkiler

  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketine başlayacak Venüs gezegeninin seyri Mart ayına ağırlığını koymakta. Bütün burçların farklı yaşam alanlarında etkili olacak bu enerjinin, gerek Venüsün yönetici gezegeniniz olması gerekse astrolojik anlamıyla ilişki evininin doğal sahibi olması, bu zaman diliminin önemini çok daha fazla yoğunlaştırıyor. Karşıt burcunuzda ilerleyen hangi gezegen olursa olsun son derece etkilidir. iki gün süren Ay hareketleri bile kimi zaman önemli bir olayın ortaya çıkmasında tetik görevi üstlenebilir. Venüs ilişkilerdeki paylaşım, denge ve uyumun, ben demek yerine biz demeyi bilmenin işaretidir. Bu nedenle bizzat evlilik burcu olarak doğum haritalarınızda inceleme altına alır. Bu sayede nasıl bir ilişki kuracağınız ve nasıl bir evlilik yaşayacağınız hakkında bilgi sahibi oluruz. Venüs Koç burcunda olumsuz bir enerjidir.

  Her ne kadar geçtiği yaşam alanında güçlü olsa da, bu burçta ilerlediği süreçlerde çatışmalar, anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar ön plandadır. Partnerinizin belirteci olduğu için, sizin ilişkinize bakış tarzınızla partnerinizin size karşı olan sevgi alışverişinin bu dönemde karşıt kutuplar oluşturabileceğini görmekteyiz. Direkt ve kimi zaman liderlik gücünü göstermeye yönelik davranışlar içinde olabileceği bu süreçte size anlayış ve ortalığı yumuşatma görevi düşeceğini söyleyebiliriz. Kaldı ki bu seyir ileri-geri hareketlerle neredeyse Haziran ayına kadar devam edeceğinden hakikaten dikkatli olmak lazımdır. İlişkisi sağlam temellere oturmayan çiftler açısından bu durum değerleriniz ve beraberliğiniz konusundaki sorunlarınızın bir ufak söz veya davranış nedeniyle anlaşmazlığa dönüşmesi mümkündür. İstekleri konusunda bu tarih aralığında son derece ben merkezci davranabilen partneriniz, kimi zaman sürekli bir şeyler isteyen, kimi zamansa bu istekleri dayatarak elde etmeye çalışan bir profil çizebilir.

  Ne kadar anlaşmaya çalışsanız da doğal yapısında sabit fikirlilik veya agresiflik varsa, düzeltmek için çok fazla ılımlı davranmak gerekir. Aranızdaki sürtüşmeler kimi zaman parasal kimi zaman da kıskançlıklar, yersiz şüpheler veya bakış açılarınızın farklılığı nedeniyle oluşabilir. Aslında sırf bu değil, herşey gerilim konusu haline getirilebilir. Siz beyaz dersiniz o siyah, siz hayır derseniz o evet. Bunun gibi çocukça kimi zaman haddini aşan sıkıntılar meydana gelebilir. Yapılması gereken ilişkinizin kalitesine göre tabi ki anlayışlı olmak ve birbirinize yüklenmek yerine, neden böyle bir durumda olduğunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirmektir. Ayrıca yöneticiniz geri harekette olacağı için eski mevzuların ortaya gelmesi mümkündür. yani daha önce halledilmemiş veya bir şekilde üstü kapanmış durumlar sanki gizlendikleri yerden çıkıyor gibidir. Yani bu süreçte sabır, anlayış ve ılımlı yaklaşım böyle çiftler arasında kesinlikle gerekiyor.
  İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı, tutkulu bir aşk ve kendinden emin, aşkı aşk gibi yaşamaktan hoşlanan, güçlü bir duruşa sahip kişinin sizi fazlasıyla etkileyeceğidir. Belki evli, uzun süredir birlikte yaşayan bir çift olsanız bu enerji yukarıdaki gibi rahatsızlık verebilir. Fakat yeni bir aşkta bu enerji, kişileri birbirine dürtüsel olarak yaklaştırıcıdır. Belli bir çekim aranızdaki aşkı alevlendirici bir etki yaratabilir. Karşınızdaki kişi aşkta taviz vermeye yanaşmayan, hayatı dürtüsel olarak yaşamaktan hoşlanan çekici biri olması mümkündür. Fakat geri harekette başlayan bir aşkın, sağlam temellere oturması için zaman kavramı son derece önemlidir. Kaldı ki bir de Venüsün bu burçta zararlı etkisini düşünürsek, şimdiden fazla kaptırmamanızda veya karşınızdaki insanı tam olarak tanımadan bütün ipleri eline vermenizin sakıncalı olacağını söyleyebiliriz. Ne olursa olsun geri hareket bitene kadar onu gözlemleyin ve size olan uygunluğunu anlamaya çalışın. İlişkisi sağlam temellere dayanan çiftler açısından bu durumun yansıması ise, aranızdaki tutkuyu güçlendirmesi, bazı konularda farklı düşünüyor olsanız dahi, yine kopmanızın mümkün olmadığını anlamanızı sağlayabilir. Partneriniz bu dönemde liderlik gücünü elinde tutmaktan hoşlanabilir. İlişkiniz konusunda söz hakkının kendisinde olmasını arzulayabilir. Fakat bütün bunlar güçlü bir ilişkinin sonlanması veya problemlere yol açması anlamında değildir.
  17 Nisan – 5 Haziran geri hareketi sona eren Venüs gezegeni yukarıdaki konuların yavaş yavaş yerine oturmasını, en azından yenilikte bulunmak açısından bir sakınca kalmaması anlamındadır. Venüs sizin yönetici gezegeniniz olduğu için doğal olarak, karşı evinizde gayet güçlüdür. Tek sakıncası Koç burcunda ilerlemesidir. Fakat bu enerjiyi olumlu şekilde kullanmak mümkündür. Zaten astroloji köşemiz bu prensiple hareket etmektedir. Benim yorum konusundaki bakış açım, her zorlu enerjinin kolaylaştırıcı yanlarının olduğunu ve kolay enerjinin abartıya kaçmadan nasıl olumlu kullanılabileceğini izah etmektir. Venüs gezegeninin geri hareketinin bitiminin asıl özünde yatan, geri hareket süresince ilişkiniz olsun veya olmasın gözden geçirmelerde bulunmuş ve yeni kararlar almışsanız bunları uygulamanızın önündeki engellerin kalkmasıdır. Fakat bu demek değildir ki beraberliklerde dikkatli olmayacaksınız. Burcunuzun karşıtında ilerleyen her gezegen hareketi önemlidir. Kaldı ki, karşıt eviniz beraberliklerle ilgili ise bu dikkat iki misline çıkar. Venüs gezegeninin bu tarihler arasında size vermeye çalıştığı mesajı iyi anlamak ve buna göre ayarlamalarda bulunmak şarttır.

  Genel olarak ilişkiler aracılığıyla tamamlandığımız ve öteki yarımızla bütünleştiğimiz için, genel olarak kendi kişisel özelliklerimizin dışında partnerlerle karşılaşır ve nedense bu özellikteki kişileri kendimize bir mıknatıs gibi çekeriz. Venüs gezegeninin karşıt evimizde ilerlediği dönemlerde de, bizimle aynı doğrultuda düşünmeyen partnerimizin bize karşı durması mümkündür. Venüs gezegeninin Koç burcunda ilerlediği dönemlerde yakın ilişkimiz yoluyla sınanmaya başlarız. Partnerinizin bu dönemde sizinle ilişki kurma biçimi direkt, hızlı ve sevgiyi alış verişi ben merkezcidir. Bir şeyi beğendiğinde veya bir şeye sıkıldığında bunu hiç düşünmeden açık bir dille bazen kalp kırarcasına söylemesi mümkündür. Genelde kendine dönük hareket ettiği için, istekleri konusunda sürekli talepkar davranması mümkündür. Geri hareket döneminde ise bu daha fazla yoğundur. Oysaki yapması gereken, kendini ve ilişkisini gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmasıdır. Tabi ki bütün bunlar ilişkinin niteliği ve aranızdaki sevgi bağına göre şekillenecektir. Peki yukarıdaki tarihler arasında nasıl hareket etmek gerekiyor. Öncelikle aradaki dengeyi iyi kurmak lazımdır. Yani size karşı duran ve kendi fikirleri, istekleri konusunda direten veya bu tarz davranan partnerinizle çatışmak yerine onu anlamaya çalışmak, uyumu hedeflemek, gerçeklerin farkında olmak, karşılıklı konuşmak, sevgi ve dostluk olguları içinde birbirinizle kenetlenmek kısaca bu süreci olabildiğince sakin geçirmektir. Yani madem bu tarihlerde böyle durumlar oluşabilir. Eğer bilinçli davranılırsa, el birliği içinde hareket edilirse hiçbir sorun kalmadan bu süreç geçirilebilir. Zaten aranızda sevgi varsa, kısa süreli bu zıtlaşma kolayca atlatılır. Tam tersine tek tarafın fedakarlığı üzerine kuruluysa bu dönemin huzurlu geçmesi mümkün olamaz. O zaman her iki tarafın da oturup gerçekçi bir şekilde karar alması lazımdır.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında karşıt evinizde ilerlemesini sürdürecek Mars gezegeni, aynı Venüs gibi dikkatli olunması gereken bir sürecin işaretidir. Yalnız burada ilginç bir nokta şudur. Mars ve Venüs aynı sürede yanyana gelişleri tutku ve cinselliği körükleyici bir etki yaratabilir. Yani yukarıdaki paragraflarda sözünü ettiğim uyumlu olma çabası, aranızdaki çekim ve cinsel paylaşıma göre de yönlenebilir. Böylece sorunlar ve zıtlaşmalar bu sayede çözümlenmeye çalışılabilir. Belki ilginç bir çözüm gibi durabilir. Hani bazen duyarız ya, bir türlü kopamıyoruz, bizi birbirimize çeken birşeyler var diyen çiftleri veya tam ayrılıyorduk fakat birbirimizden kopamayacağımızı anladık. İşte bu cümleler genelde aşk ve sevginin astrolojik temsilcisi Venüs ile tutku ve istek gücünü temsil eden Mars gezegenlerinin yanyana geldiği veya eşleşim haritalarında böyle bir oluşuma sahip çiftler arasında sıkça yaşanır. Demek oluyor ki, bu tarihlerde tutkular yoğunlaşacak ve her iki taraf da aralarındaki çekim gücüne göre, bu devreyi geçirebilecekler. Genel olarak ben bu sürecin geri hareket öncesine göre çok daha baskın ve etkili geçebileceğini, duyguların coşkun olacağını ve aranızdaki problemleri aşkla, sevgiyle çözüme kavuşturabileceğinizi düşünüyorum. İlişkisi olmayanlar ise bu dönemde karşılarına çıkacak kişilerle tutkulu bir aşkı deneyimleyebilirler. Fakat bu beraberliğin uzun seyirli olması için, zaman faktörü önemlidir. Öncelikle temelinizi iyi kurmalı, birbirinizi iyi tanımalı, sadece tutkuların merkez olduğu bir ilişki yaşamamalısınız. Yani ilişkinizdeki dengeyi iyi kurmalısınız.

  İş ve Kariyer

  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında devam edecek istek ve mücadele gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeninin Balık burcu seyri, Nisan ayının ilk üç haftasında etkinliğini sürdüreceğinden hatırlamakta fayda var. Mars gezegeni bu tarihler arasında gündelik iş temponuz, çalışma ortamınız ve çalışma hayatınızla ilgili(kariyer hariç)konularda etkili olacaktır. Şimdi gelin bu enerjiyi tekrar hatırlayalım. Mars gezegeninin Balık burcunda ilerlemesini sürdüreceği bu tarihler arasında, dayanıklılık gücünüzü azaltabilir ve öne çıkma dürtülerinizi yumuşatabilir. Peki ne yapmamız gerekiyor. Kesinlikle buna izin vermiyoruz. Yani dimdik ve güçlü görevimizin başında, işinin ehli bir kişi olarak nezaket ve uslubumuzu bozmadan mücadelemizi sürdürüyoruz. Kim hangi nedenle ne düşünüyorsa düşünsün. Biz engellerin yanından gayet zekice süzülüyoruz. Kimseyle sert bir savaşa girişmiyoruz. Düzgün, seviyeli, çalışkan bir insan olarak, bize doğru yönelen tüm baskılara sanki boyun eğiyormuş gibi yapıyoruz ama aslında bütün gücümüzle görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu çok önemli. Yani etkilere tepkiyle yanıt vermiyoruz. İşte o zaman yine bazı şeyler yolunda gitmezse bunun bizim dışımızda gelişen fakat evrensel gelişimimiz için şart olan bir değişim olduğunu anlayacağız. Ama bu değişimde biz sert olan yanlarımızı değil, bilakis işimizde ustalığımızı göstermiş olacağız. Üstümüzdeki bu kadar baskıya rağmen yine de ayakta durmasını bildik ve işimizi yaptık diyeceğiz. Ayrıca bu enerji altında büyük sert hareketler veya zorlu değişimler olacağını düşünmek zordur. Sadece cansızlık, keyifsizlik, kaçış gösterme ve garip bir ürkeklik vardır. Büyük bir sorun çıkması normal dışı gözüküyor diyebiliriz.

  22 Nisan- 31 Mayıs tarihleri arasında, karşıt burcunuzda ilerlemesini sürdürecek mücadele ve aktivite gezegeni Mars, bir üst paragraftaki enerjiye oranla çok daha önemli. Çünkü bu tarihler arasında Mars hem yöneticiniz Venüsle beraber kavuşum içinde olacak hem de burcunuza zıt bir enerji sunacak. Bunların anlamı ne olabilir, beraberce inceleyelim. Herşeyden önce, hayata bakış açınız, istekleriniz ve beklentileriniz ve düşündüğünüz girişimler için daha fazla efor sarfetmeniz, mücadele etmeniz lazımdır. Bir önemli husus, yöneticiniz Venüs sizi destekleyecek bir görünümde olmadığı için, istekleriniz konusunda tekrar düşünmeniz gerekmektedir. Ayrıca tüm ipler sizin elinizde değildir. Yani başkaları sizin üzerinizde söz sahibi gibidir. Siz mücadele ederek savaşı kazanmaktan yanasınızdır. Fakat sürekli olarak karşınıza çıkan engeller sizi yormaktadır. Böyle bir durumda, dengeyi korumak için yapmanız gereken, başkalarıyla işbirliği ve uyumlu bir şekilde hareket etmeye çalışmaktır. Yeni sözleşmeler, ortaklık ilişkileri veya işinizle alakalı konularda özgür kararlar almanız zor olabilir. Bu durumda kendi yaşamınızla ilgili vereceğiniz kararlar için sakin olmanız şarttır. Çünkü bu sakinlik karşıt düşünen kişilerle olan her türlü irtibatınızda güç kaybetmeden ilerlemenizi sağlayabilir.

  Bazı üst konumdaki kişilerle aranızda istenmeyen tartışma ve terslikler yaşanabilir. Bütün bunlar, bu dönemin yansımalarıdır. Her yaşananın bir tecrübe olduğunu unutmayalım. Demek oluyor ki sizler bu dönemde kendiniz gibi düşünmeyen kişilerle olan irtibatınız sayesinde bazı zorlu deneyimlerden geçebilirsiniz. Peki elimiz kolumuz bağlı mı, tabi ki hayır. Yapılması gereken ortama göre ayak uydurmak. Madem böyle bir enerjinin etkisi altında kalacaksınız. O zaman şimdiden, otoritelerle veya sizin üzerinizde hakimiyeti olan kişilerle, içinizden gelmese de, kızsanız da, sinirlerinizi bozulsa da, iyi geçinmeye çalışacak ve moralinizi bozmadan, hedefinizden kopmadan ama bu insanlara da belli etmeden, sanki onlarla çok iyi bir ilişki kuruyormuş gibi düşünerek hareket etmenizdir. Eğer bu şekilde hareket edebilirseniz hem gerilmemiş hem de enerjinizi boş yere sarfetmemiş hem de çıkarlarınız adına akıllıca davranmış olursunuz. Lütfen mantıklı düşünmeye çalışınız. Duygularınızla hareket etmeyiniz. Egonuzun sizi esir almasına izin vermeyiniz. Ortamdaki şartlarınızla uyum içinde olmaya özen gösteriniz. O zaman bu zorlu enerjinin size hiçbir güçlük çıkarması mümkün olmaz.

  Para Konuları

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında başkalarıyla ortak paylaşım içinde olduğunuz maddi konularda yani neredeyse tüm ay boyunca etkili olacak Merkür gezegeninin Boğa burcu seyri, değerleriniz ve dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz parasal konular üzerinde düşünmeyi sağlayan bir enerjidir. Çünkü güvenliğinizi herşeyden daha fazla önemsediğiniz bir zamandır. Pratik ve oldukça mantıklı bir şekilde, yapılması gerekenleri gözden geçirebilir, kafanızın içinde belirlediğiniz şekilde ilerlemeyi tercih edebilirsiniz. Aslında böyle düşünüyorsanız, bilin ki doğru yapıyorsunuz demektir. Çünkü gerek kendi kazancınız ve gerekse başkalarından talep edebilecekleriniz konusunda uyumlu ve dengeli bir şekilde hareket etmek bu tarihlerde son derece akıllıca olur. Dikkat ederseniz, Nisan ayı oldukça zorlu geçeceğe benziyor. Aşk, iş ve parasal konularda sizin müdahalede bulunma imkanınız olmayan şartlar altındasınız. O zaman gerginliğe düşmeden, ortam şartlarına göre hareket etmek gerekiyor. İşte parasal konularda da aynı şekilde beklentilerinizin oluşması için, esnek düşünmekte fayda var. Çekişmelere hiç gereke yok. Rasyonel bir akıl ve maddesel güvenliğe dönük hareket etmenizde sizi destekleyici bir faktördür. Uzlaşmacı olmak durumundasınız. Rahatınızı sağlamak ve muhafaza edebilmek için, iyi diyaloglar içinde olmak şart. Bunun yolu ise, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizde, kendi kazancınızın selameti açısından ve destek görebilmeniz için politik davranmak durumundasınız. Bunu başarabildiğiniz oranda, Nisan ayını rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-13-14-18-19-27-28

  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-17-22-23-24-29-30

  Aşkta En Şanslı Günler : 18-19

  Yeniay : 8-9
  (Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay : 22-23-24
  (Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,
   
Terazi burcu 2009 Nisan ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Teraziler Ocak ayını yönetici gezegeniniz Venüsün Yay burcundaki seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. 24 Ocak tarihine kadar bu pozisyonda olacak Venüs sizler için yakın çevrenizle olan ilişkileriniz yolculuklar ve birebir ilişkiler kurabilmeniz adına gayet etkili gözükmekte. Bu süreçte oldukça enerjik iyimser ve coşkulu bir şekilde hareket edebilir düşünebilir ve...
 2. Terazi burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Terazi burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  terazi burcu haziran ayı terazi burcu haziran ayı yorumu terazı hazıran yorumları yorumu Aşk ve İlişkiler 6 Haziran � 5 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda ilerlemesini sürdürecek olan yöneticiniz Venüs gezegeni, uzun süreli ciddi ilişkiler, evliler başta olmak üzere kısaca aşk anlamında gayet olumlu bir enerji olarak Haziran ayına damgasını vuracaktır. Bu kadar kesin konuşmamın nedeni,...
 3. Terazi Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Her girdiği ortama huzur, barış ve güzellikler getiren sevgili Teraziler, umarım yazın bu sıcak günlerini güzelliklerle dolu bir şekilde geçiriyor ve hoş duygular içinde, arzu ettiğiniz insanlarla paylaşımda bulunarak değerlendiriyorsunuzdur. Bir bakışta karşınızdaki insanda farklılıklar yaratabilen özel yanlarınızla, popülerliğinizin daha da yükseleceği güzel bir yaz...
 4. Terazi Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  terazi 2009 eylül terazi burcu 2009 eylül ayı burcu ayı burcunun 9 yorumu Aşk ve İlişkiler 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Venüs geri hareketi tüm burçlar üzerinde etkili olmaya devam ediyor. 8 Eylül tarihinde bu geri hareket sona erdiğinde Mars gezegeniyle olan uyumlu açısı sayesinde sizler oldukça hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Bu etkileşim 15 Eylül tarihine kadar devam...
 5. Terazi Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Terazi Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  terazi burcu ekim ayı yorumu 2009 ekim ayı terazi burcu aylık yorumu her ay burcunun yorumunu bekleyen melekler için :tik: Ekim ayı siz Teraziler için ilişki konusunda oldukça önemli iki transitin etkisi altında geçeceğe benziyor. Bunlardan birincisi 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki Güneş, diğeri ise, 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür gezegeninin geri...

Sayfayı Paylaş