Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Terazi burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Teraziler Ocak ayını yönetici gezegeniniz Venüsün Yay burcundaki seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. 24 Ocak tarihine kadar bu pozisyonda olacak Venüs sizler için yakın çevrenizle olan ilişkileriniz yolculuklar ve birebir ilişkiler kurabilmeniz adına gayet etkili gözükmekte. Bu süreçte oldukça enerjik iyimser ve coşkulu bir şekilde hareket edebilir düşünebilir ve her açıdan yaşamın güzelliklerinin aaafini çıkarmaktan yana olabilirsiniz. Bu dönemde iletişimde bulunurken genel olarak bildik tanıdık kişisel profillerden ziyade keşfedebileceğiniz neşeli bir şekilde iletişimde bulunacağınız oldukça renkli kişileri tercih edebilirsiniz. Sorunlar getirebilecek veya sizi ciddi anlamda bağlanmaya teşvik edebilecek kişiler pek dikkatinizi çekmeyebilir. Özellikle özgür yaradılışlı ve aşkta sınır tanımayan kişilerle bağ kurmaktan hoşlanabilirsiniz. Kısaca bir kelebek gibi uçmak ve değişik çiçeklerin kokusunu duymak daha fazla önemsediğiniz bir olgudur. Bu süreçte kısa yolculuklar veya haberleşmeler oldukça göze çarpabilir. Fakat tüm bunların size sağlayacağı etki kısa süreli titreşimler ve aşktan ziyade birçok insanla tanışmayı sağlayacak fırsatlardan öteye gitmeyebilir. Eğer sağlam zeminli bir ilişkiniz varsa yine de farklı insanları keşif arzunuz yüksek olacağından birlikte olacağınız kişinin size olan yaklaşımlarının da bu düşünceye benzer şekilde olması gerekebilir. Bu tarihin ilk oniki gününde duygusal açıdan bazı zorlanmalar oluşabilir üzerinizde baskı kurulmasından hoşlanmayabilir özgür yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa partnerinizin bu tarihlerde dikkatli olması gerekebilir.
Ocak ayını aşk hayatınız açısından ele aldığımızda ise Ay düğümlerinin transiti önemli bir yer tutmakta. Bu düğümler tüm burçları farklı yaşam alanlarında etkisi altına alacağından kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olabilir. Fakat son derece önemlidir ve uzun bir süreyi kapsayacaktır. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. 7 Ocak 2008 tarihinden itibaren Kuzey düğümün aşk hayatınız ve flört ilişkilerinizle alakalı yaşam alanında transitine başlaması sizler için gayet olumlu bir etki olup geliştirmeniz gereken yönlerinizin tespiti açısından etkilidir. Sizler bu dönemde öncelikle aşk hayatınızda farklı ve sıradışı özelliklere sahip kişilerle başta arkadaşlıklar yaşamayı ve daha sonra özel bir ilişkiyi tercih etmenizin de göstergesidir. Karşınıza oldukça değişik kişiler çıkabilir. Bunlar genel olarak özgürlüklerine düşkün olup fikirsel olarak sizinle aynı doğrultuda hareket etmekten hoşlanan kişiler olabilir. çabuk başlayan çabuk biten aşklar gündeme gelebilir. Bağ kurmaya gönüllü olmadığınız için genel olarak ne kadar çok kişi tanırsanız o denli kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Bu dönemi olumlu anlamda değerlendirmek için her şeyden önce bir ilişkide eşit hak ve özgürlüklere saygı duymalı aşk konusunda bencil davranmaktan ziyade karşınızdaki kişinin de ilkelerine saygı duymalısınız. Belirli bir mesafe duygusu içinde hareket edeceğiniz bu dönemde yaklaşım tarzınızda en fazla göze çarpan öge kimsenin kimseye müdahale etmeyeceği türden aşklar yaşamak olabilir. Bu süreçte uzun süreli ilişkilerden ziyade oldukça zevkli geçen ama kısa süreli ilişkiler daha fazla göze çarpabilir. Ayrıca yine bu süreçte güney düğümün sosyal hayatınızla ilgili yaşam alanınızdan geçiyor oluşu ise egonuzun okşanmaması halinde çabucak gerilim yaşayabileceğinizin göstergesi olabilir. bu etki oldukça uzun zamana yayılan bir şans anlamında olup Temmuz 2009 tarihine kadar devam edeceğinden başladığı günden itibaren etkisini göstermesini beklemek yanlış olabilir. Geniş bir zaman aralığında kimi günler oldukça etkileyici olabilir. Bunları günü geldiğinde günlük yorum köşemizden takip edebilirsiniz.
8 Ocak ve 20 Ocak itibariyle başlayacak iki enerjiniz ise başta iletişimsel konular olmak üzere kendinizi ifade etmeniz açısından da etkili bir dönem anlamı taşıyabilir. Özgür yaklaşımlarınızla dikkat çekici aşk konusunda oldukça rahat sıradışı ve orijinal ilişkilere açık sosyal hayatınız açısından aaaifli bir dönem anlamı taşıyabilir. yalnız 28 Ocak tarihinde Merkürün geri hareketinin başlayacak oluşu nedeniyle bazı beklenmedik sürpriz gelişmeler meydana gelebilir. Geri hareket döneminde ilişkilerinizi gözden geçirerek aksayan yönleri tespit edebilir planlar yapabilir ve 19 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz. Eğlence keşif veya tanışmak amaçlı seyahatleriniz açısından 28 Ocak sonrası dikkatli olmak gerekebilir. Ayrıca geri hareket süresince karşınıza çıkabilecek kişiler konusunda temkinli olmak gerekebilir. eski planlarınızı geri hareket döneminde hayata geçirebilirsiniz. Eğer geri hareketten önce bir buluşma yolculuk veya tanışma gündeme geldiyse geri harekette bunu uygulamanız daha kolay olabilir. Bunun dışında ani gelişen olaylarda kontrollü olmak her zaman faydalıdır. Yine bu süreçte yapmak istediklerinizi ve olumlu bulduğunuz şeyleri 28 Ocak tarihine kadar hayata geçirebilirsiniz.
İş ve Kariyer
Ocak ayı iş anlamında Güneşin Oğlak burcu seyri nedeniyle sorumluluk konusunda oldukça etkilidir. Gerek işverenlerinizle olan ilişkinizde gerekse ailevi konularda dikkatli ve temkinli olmak durumundasınız. Otoriteler size görevlerinizi hatırlatıcı davrandıkları gibi baskıda bulunmaya çalışabilirler. Bu dönemde öncelikle şu ana kadar gerçekleştirdiğiniz çalışmaları ele almalı ve aksayan yönleri muhakkak çözüme kavuşturmaya çalışmalısınız. 20 Ocak tarihine kadar girişimler konusunda disiplinli bir şekilde hareket etmek zorunluluğunuz olabilir. Bu süreç içinde Uranüs gezegeninin görünümleri nedeniyle ocak ayının ilk oniki gününde arzuladığınız gibi hareket etmeniz zorlaşabilir. Çalışma yaşamınız ve günlük olarak ilgilenmeniz gereken yoğunluklarınızda ilginç gelişmeler meydana gelebilir. Şu ana kadar devam eden gelişmelerden daha farklı bir alanda görev alabilir ve bu yeni değişime ayak uydurmaya çalışmak zorunda olmanız nedeniyle gerilim duyabilirsiniz. Bu dönemde gündelik iş hayatınızla ilgili alanın yönetici gezegeni Jüpiterin Oğlak burcu seyri dolayısıyla artık aaafi bir şekilde hareket etmeniz zorlaşabilir. Ailenizin sorumlulukları veya hayat şartlarının zorlaşması nedeniyle ister istemez rahatınız kaçabilir. Zaten gelişmeler dolayısıyla çalışmak mecburiyetiniz ve en önemlisi sabırlı olmak zorunluluğunuz vardır.
Mars gezegeninin geri hareketiyle İkizler burcuna girecek oluşu yaz aylarında düşündüğünüz konuların veya bazı planların yeniden gözden geçirilmesi anlamı taşıyabilir. Kimileriniz bu dönemde mesleki girişimleriniz için muhakkak bir eğitimden geçmeyi düşünebilir veya geçilmesi gerektiği hususunda haber alabilirsiniz. Yarım kalan tüm işlerinizle ilgilenebilir yapacağınız yurt içi yurt dışı iş veya eğitimle ilgili seyahatler için enerji toplamaya başlayabilirsiniz. Bu girişimler açısından da önemli bir dönem olabilir. Fakat tam olarak bazı şeylerin olumlu hale gelmesi için 30 Ocak tarihini beklemek ve ondan sonra harekete geçmek gerekebilir. Fakat asıl olumlu anlamdaki gelişmeler mart ayından itibaren Mars gezegenin yeniden kariyer evinize girişiyle gerçekleşmeye başlayacaktır.
Merkür gezegeninin de 28 Ocak tarihinde geri hareketine başlayacak oluşu ise sizler için zihinsel açıdan etkili bir dönem olabilir. İş anlamında değişik insanlarla tanışabilir sosyal gruplar içinde yer alabilir teknolojik konularda bilgi ve deneyim sahibi olmaya çalışabilirsiniz. Bu süreçte bencil davranmak yerine ortaklaşa işlere daha fazla ağırlık verebilirseniz sonuç iyi olabilir. Tabi ki önünüze çıkabilecek fırsatlar gerçekten sizin için olumlu ise beklemek yerine bu tarihe kadar değerlendirmeli bu tarihten sonra gelebilecek teklifleri ise beklemeye alarak Şubat ortalarında yürürlüğe koyacak şekilde hareket etmelisiniz.
Parasal Konular
Finans hayatınızla ilgili konularda gerek kendi kazançlarınız gerekse dışarıdan elde edeceğiniz destekler açısından incelediğimizde yönetici gezegeniniz Venüsün 19 Ocak tarihine kadar süren zorlu görünümleri altında dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekliliği doğabilir. Bir yandan iş temponuzdaki otoritelerle olan ilişkiler diğer yandan beklenmedik bazı durumlar nedeniyle parasal kayıplar görülebilir. Bu durumda yapmanız gereken ne olursa olsun kimseyle çatışmamak parasal açıdan dikkatli harcamalarda bulunmak bazı insanlara güvenerek yatırımlar yapmamak gizli saklı ilişkilerinize dikkat etmek gerekebilir. Çalışma şartlarınızın zorlukları nedeniyle bir anda karar verip işten ayrılmaya kalkmak oldukça riskli ve sizi finans anlamında zor duruma sokabilecek sonuçlar yaşatabilir. Ayrıca çok iyimser davranmak birilerine güvenerek kefil olmak tanımadığınız insanlarla parasal ilişkilere girmek ve tasasız davranmak riskli olabilir. yolculuklar ve sağlıkla alakalı konularda bazı harcamalar görülse de ailenizin desteği bir şekilde yanınızda olabilir. yalnız bunun için öncelikle sorumluluklarınıza sahip çıkmayı muhakkak bilmeniz gerekmektedir. Satürn gezegeninin geri harekette oluşu ve yönetici gezegeninizle yapacağı sert görünümler para konusunda disiplinli bir şekilde hareket etmenin gerekli olduğunu göstermektedir.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 4-5-6-9-10-11-18-19-22-23-27-28
Zayıf etkili günler 7-8-14-15-20-21
Aşk açısından zorlu günler 14-15 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 1-27-28(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Teraziler Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 
Üst