Terazi Burcu Olan Bebeğinizin Özelliklerini Biliyor musunuz Melekler ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Terazi Burcu Olan Bebeğinizin Özelliklerini Biliyor musunuz Melekler ?
terazi burcu terazi burcu bebeği terazi burcu bebekleri terazi burcu bebeği özellikleri terazi burcu bebklerinin özellikleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Küçük oğlum bir terazi burcu melekler :) Öbür oğlumla kıyasladığımda bir çocuk bu kadar mı düzenli olur, bu kadar mı kurallara uyar, bu kadar mı uyumlu, kolay bir çocuk olur ? Terazileri içinize sokasınız gelir. Hele de benim gibi bana yardımcı olacak bir kızınız yoksa :D:D Saygılı, kabiliyetli ve terazi burcu bu makalemizin konusu. Eğer bebeğiniz 23 eylül 22 ekim tarihleri arasında ailenize katılacaksa meleğiniz terazi burcu bebeği olacak. Terazi burcu bebeğinin özellikleri ise işte makalemizde yer alıyor melekler :)


Terazi burçlular, sosyalleşmeye ihtiyaç duyan, başkalarının beğenisini önemseyen kişilerdir. Ancak mesela koç burçlu çocuklardan farklı olarak nazik ve ölçülüdürler. Biraz hassas ve kırılgandırlar. Çünkü kendi maceralarını yaşamak değil, sevmek ve sevilmek peşindedirler.

Kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ve algtsallık ağır basar.

Terazi burçlular yeni tecrübeler yaşamayı severler. Özellikle de sosyalleşme ve sanatsal alanlarda. Bir nesnenin estetik ve ahenkli olmasının temel unsurlarını kavrama yeteneğine sahiptirler. Bir ilişkide uyumu oluşturan veya bozan davranışları sezerler. Bu gibi hassas konularda ince sezgileriyle hareket ederler. Yenilik ve sürprizlerden hoşlanırlar. Yeni insanlarla tanışmayı severler. Değişmeyen şeylerden sıkılırlar. Çok yönlü ve birçok alana ilgi duyan bir kişidirler, ama seçim yapmaları ve yoğunlaşmaları güç olur. Sonuçta elde edeceklerinden çok, süreç boyunca tecrübe edecekleriyle ilgilidirler.

Çoğu terazi burçlu görsel estetik ve sosyal zekaya sahiptir.Terazi burçlu çocukların küçük yaştan itibaren giyim kuşamlanyla, aksesuarlarını ve takılarını birbirine uydurmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Ahenkli ve hoş bir görüntü oluşturma konusunda özel bir yetenekleri vardır. Terazi burçlular, sosyal yaratılışları nedeniyle insana dair pek çok alana ilgi duyabilirler. Psikoloji, pedagoji gibi alanlarla daha çok ilişkilerde denge ve hoş geçinme açısından ilgilenir. İnternette, sosyal aktivitelerde, arkadaş grupları içinde sevilen ve geniş çevre sahibi biridir.Düzgün fizikleri ve nezaketleri onları tüm halkla ilişkiler alanlarında çok yetenekli kişiler haline getirir.

Cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, ölçülü ve saygılıdır.

Terazi burcunda doğan çocuklar çok çeşitlilik gösterirler. Bir kısmı hareketli, her an ilgisi değişen, çok yönlü ve epey haşarıdır. Bir kısmı ise, hislerini kolay kolay açıklamayan, fakat sevilmeyi çok isteyen, çekingen bir tiptir. Birçok terazi burçlunun aynı andan iki karaktere sahip olduğu da görülür. Bir anı bir anını tutmaz. Aslında çocukluk döneminde bu birçok burcun çocuğu için geçerlidir. Çocuklar kendi kişiliğini ararken, çeşitli tutumları denerler. Bu arada halden hale dönerler. Özellikle terazi burçlu çocuklar çeşitli davranışları denerken çevrenin tepkisini gözler. Onaylanan, yada dikkat çeken davranışları öğrenir ve benimser. Eğer çocuğun olumsuz bir davranışı çok ilgi çekerse onu adet haline getirebilir. Mesela annesi, çocuğunun yaptığı haylazlığı ballandıra ballandıra herkese anlatırsa çocuk bunu marifet zanneder, devamlı yapar. Bu durum birçok çocuk için geçerlidir. Özellikle terazi burçlu çocuklar ilgi düşkünü ve gösteriş meraklısı olduklarından bunu huy haline getirmeye elverişlidirler. Aslında doğal olarak terazi burcu güzelliklere düşkün, hisli, kafasını kullanabilen, nazik ve terbiyeli bir tiptir. Hareketlerinde ölçülü olmaya doğal olarak yeteneklidir. Ancak hassas olduğu için, çok eleştirilirse sürekli başkalarının onayına bağımlı hale gelir. İçten denetimli, kendi kararlarını verebilen biri olabilmesi için, özgüvene ihtiyaç duyar.

Terazi burçlular yetenekli oldukları halde, belli bir alanı seçip yoğunlaşmakta güçlük çekerler. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onun bu yönünü geliştirmek çok yararlıdır. Terazi burçlu çocuğun hassas olduğu bir konu da adalettir. Çocuklar arasında ayrım yapılması gibi durumlara karşı çok hassastır ve böyle bir şey yaşarsa gönlüne küser. Terazi burcu sosyal bir kişiliğe sahiptir, insanlarla ilişki kurma ihtiyacındadır. Ancak bu ilişkilerinde de çocuğa kendine değer vermeyi öğretmek gerekir, aksi takdirde ilişkinin içinde kişiliğini kaybetme riski vardır. Terazi'nin barış ve huzur içinde yaşamak arzusu insanlara mümkün olan en kibar ve hoş biçimde yaklaşmasına nedendir. Terazi sevilmek ister ve davranış biçimi asla ters ve kaba değildir. Genellikle insanlara değer veren, saygı duyan bir tarzı vardır. Bir çocuk olarak ebeveynleriyle iyi geçinmek için çaba harcar. Davranışlarında hoşluk ve ahenk vardır, yaşamını kolaylaştıran doğal bir çekiciliğe sahiptir.

Nasıl davranmalı?

Terazi burçlular kolay görünen çocuklardır. Size isyan etmezler, karşılık vermezler. Ama onlar da mükemmel değildir. Mesela Terazi burçlu çocuklar görevlerini ihmal edebilirler, çünkü zorluklan sevmezler. Onlara hayatın zorluklarıyla başa çıkması gerektiğini öğretin. Bugün ayakkabısını bağlamayı, çantasını hazırlamayı, proje ödevlerini yapmayı üstlenebilirsiniz, ama ya yarın?

Onların görevlerini aksatmalarının en büyük sebebi, sosyalleşme ihtiyacı yüzünden, kendi amaç ve hedeflerine yoğunlaşamamalarıdır. Kendilerini arkadaşlık ilişkilerinde yitirebilirler. Mesela sınavları yaklaştığı halde gezip eğlenmekle zaman geçirebilirler. Sürekli başkaların tarafından sevildiklerini hissetmek, kimseyi ihmal etmemek, kimse tarafından ihmal edilmemek adeta hayat amaçları olmuştur. Farkında olmadan insanlardan çok şey beklerler, bu nedenle de çok kırılırlar. Terazi çocukları hassas yaratılışları nedeniyle insan ilişkilerinde çok acılar çeker. Özellikle buluğ çağında gerek hem cinsinden gerek karşı cinsinden arkadaşlarından etkilenir, incinir. Kendi kendine yeten, kimsenin beğenisine ihtiyaç duymayan bireyler olmayı öğretmelisiniz.

Terazi burcunun dış görünüşe fazlaca zaafı vardır. Yüzeydeki görüntülerle çok ilgili olan küçük Teraziler, sevmedikleri, çirkin buldukları şeyleri rahatlıkla ortadan kaldırmaya çalışabilirler. Aslında etrafını güzelleştirmesi kendisi için yararlı olsa da, bu çocuğa erken yaşlardan itibaren, dış görünüşün altındakilerle ilgilenmesi gerektiği de öğretilmelidir. Bazı Terazi burçlular uçarı ve sorumsuz olabilirler. Özellikle kızların aklı fikri flörtte, alışverişte, magazin konularında olabilir. Kendi hedefleri için yaşamayı, hayatı ciddiye almayı öğretmelisiniz. Özellikle anneleri tarafından çok korunurlarsa sorumluluklarını ve hayatın acı gerçeklerini öğrenmeleri çok gecikebilir. Onu otoritelere karşı fazla korumayın. Bırakın hayatın gerçekleriyle yüzleşsinler. Daha gerçekçi, sabırlı ve sebatkar olmayı öğrensinler. Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek sezgilere sahip olduğundan bunu sakın ihmal etmeyin. Siz bunu önemsemezseniz, birilerinin etkisinde kalıp, yanlış bir yola meyledebilir.
 

Benzer İçerikler

Üst