Terbiyeli işkembe çorbası tarifi

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Terbiyeli işkembe çorbası tarifi
terbiyeli işkembe çorbası yemek tarifi
İşkembe çorbasının terbiyesi nasıl yapılır
Özellikle soğuk kış sabahlarında ya da sabah doğru tan ağardığında, sıcacık pideyle enfes giden işkembe çorbasının teybiyeli olanının tarifini sunuyoruz bu yazımızda sizlere :) Buyrun Melek'ler, işkembe çorbası tarifi hemde terbiyeli, çok terbiyeli efendi :)

https://www.meleklermekani.com/imagehosting/tarhana corbasi1-3cf.jpg


Terbiye Malzemeleri:

1 Yemek Kaşığı ‘tepeli’ Un
1/2 ‘yarım’ Limon Suyu
2 Adet Yumurta Sarısı
1 Çay Bardağı Soğuk Su


Terbiyenin Hazırlanması:
İşkembeler haşlandıktan sonra, bir kap içerisine 1 yemek kaşığı tepeli un, 2 adet yumurta sarısı, yarım limon suyu, 1 çay bardağı soğuk su katılacak ve bir güzel çırpılacak. Karışım kabı içerisinde bekletilecek.

Düdüklü tencereye işkembe parçalarını, 1 diş soyulmuş bütün sarımsak, 1/4 kabuklu limon parçası, 1 tatlı kaşığı tuz, 12 su bardağı su konulacak, düdüklünün kapağı kapatılacak. Düdüklü tencerede işkembe parçaları yumuşayıncaya kadar pişirilecek. Haşlanan işkembe parçaları bir kap içerisine alınacak. Tencerede kalan işkembe suyu ocakta tekrar kaynatılacak. İşkembe parçaları tercihinize göre ‘küçük veya iri’ doğranacak. Doğranan parçalar tencere’ye aktarılacak.
Tencere kaynadıktan sonra, bir kepçe işkembe suyu alınacak ve terbiye içerisine ilave edilecek, karıştırılacak. Bu karışım tencereye katılacak ve karıştırılacak. Tencere 5 dakika süre ile tekrar kaynatılacak ve ocak söndürülecek. 1 yemek kaşığı tereyağı eritilecek, üzerine 1 çay kaşığı pul biber ilave edilecek yakılmadan kavrulacak, bu karışım çorbanın üzerine dökülecek. Ezilmiş sarımsak ve sirke karışımı ile işkembe çorbanızı servis edebilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*MeleK*
*MeleK*
laetitia
Cevaplar
1
Görüntüleme
22K
seeda
seeda
Üst