Tercihiniz özel okul mu devlet okulu mu ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Tercihiniz özel okul mu devlet okulu mu ?

ÖZEL OKUL MU DEVLET OKULU MU TERCİH EDİLMELİ ?

Kızım önümüzdeki yıl ana sınıfına başlayacak ve okul arayışlarına başladık.Ama özel okula yollayalım derken bir yandan da devlet okuluna mı yollasak diye düşünüyoruz.Hangisi en doğrusu olur acaba çocuk için?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bana kalırsa öncelikle eğitim verecek kişinin kalitesi önemli. Özel olur eğitimci boş olur ama devlet olur eğitimci tecrübeli olur ben okul konusunda bu şekilde düşünüyorum. Ha şu da var özel okulların çok avantajı olduğu da doğru kulüp vs bakımından ama devlette iyi bir öğretmen bulunca siz istediğiniz etkinliğe dışarıdan da yollayabilirsiniz.

Fazla değil bundan on on beş sene belki daha kısa bir zaman önce devlet okulları tercih ediliyor özel okullara para tuzağı diye bakılıyor du bende öyle düşünmüştüm ve ikizlerimi özel okula gönderdim tam 6 yıl önce. Şimdi özel okulların daha başarılı olduğunu düşünsem de malesef çocuklar için pek iyi olmuyorlar. Niye diyeceksiniz. Şımarık oluyorlar okuyacak çocukların kısıntılı şekilde de okuyacağını artık biliyorum.

Malesef eğitim sisteminin tam ortasından geçilmiş durumda. Artık her şey paraya bağlanmış durumda para yok ise hiç bir şey yok ne kadar ekmek o kadar köfte durumu var malesef. Keşke böyle olmasaydı ve Sosyal devletlerde olduğu gibi yük ve öğreti devlete ait olsaydı.

Pek umutlu değilim. Bu sene işler daha da kötü olmaya başladı nasıl yapacağız bilemiyorum. Sorunuzun cevabına gelecek olur isek özel okul mu devlet okulu mu seçmeliyim, malesef 2022 günümüz Türkiye'sinde iş paraya bağlı paranız var ise özel yok ise mecburen devlet demek zorundayım üzülerek.

Geri