Tesbih Namazı Duası Ve Anlamı nedir ?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tesbih Namazı Duası Ve Anlamı nedir ?
Tesbih namazı duası, manası ve anlamı ile ilgili bilgiler arkadaşlarım. Namazın sonunda yapılan tespih namazının duasının içeriği ve ne anlama geldiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tesbih namazı duası

Tesbih namazı duası;Dört rekat namaz kilarsin, her rekatinda Fatiha suresini ve baska bir sure okursun. Birinci rekatta kiraati bitirdikten sonra, ayakta iken on bes defa:"Sübhanellahi velhamdu lillahi ve la ilahe illallahu vellahu ekber "dedikten sonra rükua varirsin ve ayni tesbihi on defa rükûda söylersin.Sonra basini kaldirip, ayakta on defa söylersin. Sonra secdeye gider on defa orada söylersin. Birinci secdeden sonra iki secde arasindaki oturusta on defa söylersin. İkinci secdeye vardiginda yine on defa ve basini secdeden kaldirinca da on defa söylersin. Böylece bir rekatta yetmis bey defayi tamamlamis olursun.4 rekatta toplamda 300 defa söylenir.

Tesbih namazı duası anlamı;"Sübhanellahi velhamdu lillahi ve la ilahe illallahu vellahu ekber." Allah'ın şanı yücedir, övgü Allah'a özgüdür. Allah'tan başka tanrı yoktur. Allah en büyüktür.
 
H

hhasret

Forum Okuru
Efendimiz buyurmuşki tesbih namazını günde bi defa kılın buna gücünüz yetmezse haftada bidefa kılın bunada gücünüz yetmezse ayda bi defa bunada gücünüz yetmezse yılda bidefa bunada gücünüz yetmezse ömrünüzde bifa kılın buyurmuştur
 
Üst