Teşekkürler Cumhurbaşkanım Sayın. Sezer...

fuşya

Yeni Üye
Üye
Teşekkürler Cumhurbaşkanım Sayın. Sezer...
7 yıl boyunca Atatürk İlke ve İnkılaplarından taviz vermeden bu ülke için alnınızın akıyla çalıştınız. Devletin malını deniz, kurumlarını gemicik görmeden haram lokma almadınız. Anayasa' ya bağlılığınızdan asla ödün vermediniz. Yalana yalanla karşılık verip kılıf geçirmediniz çalınan minarelere. Adalet Bakanlığı' nın önünüze koyduğu, doktor raporlu hasta hükümlülerin affını size suç olarak yıkmak isteyenlere gereken cevabı verdiniz statünüz elverdiği şekilde. Rejim düşmanlarına ve dalaverelerine asla geçit vermediniz. Bu ülkenin gördüğü onurlu, haysiyetli, kişilikli, dolandırıcı olmayan, ailesinin cebini devlet malı ile doldurmayan, salı - sandalı olmayan, Atatürkçü Düşüncenin yetiştirdiği bir devlet adamısınız siz. Sizi ancak, mollalar, rejim düşmanları, devletin malını deniz sananlar ve teröristler sevmez! Onları da zaten haysiyetli, namuslu, Atasına bağlı hiçbir Türk evladı sevmez! Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım Ahmet Necdet Sezer. Sizin gibi Devlet Adamlarını tekrar köşkte görmek ümidiyle...

Ce: Teşekkürler Cumhurbaşkanım Sayın. Sezer...

Sizi özleyeceğim sayın Cumhurbaşkanım,hep dürüst davrandınız bizlere karşı,aydınlık,eşitlik ve özgürlükten yana bir Cumhurbaşkanı gördük.
Bende aynı ümitlerde bulunuyorum fuşya.

Türkiye nin Cumhurbaşkanlığı Makamını ATATÜRK ten sonra en layıkıyla yapan,taşıyabilen tek adamdır bna göre sayın sezer..mesleğinin de gerektirdiği gibi asla hak ve hukuk tan taviz vermeyen; bu ülkenin rejim sistemine , laikliğine sonuna kadar sahip çıkan bir cumhurbaşkanı olmuştur..şahsına yapılan haksız eleştrilere bile yine ondan beklendiği gibi tarzını uslubunu bozmadan diğer siyasilere örnek teşkil eden bir bakış açısı ve uslupla cevaplar vermiştir..asla makamının ona getirdiği üstünlükleri kullanmayı aklından bile geçirmediği gibi bizzat kendisi cebinden karşılayarak harcamalarını yapmıştır..ilkelerinin ve tavrının net olduğu durumlarda asla taviz vermemiştir..görevi süresince şahsına verilen hediyeleri bile ülke hazineine demirbaş olarak kaydeden bir cumhurbaşkanı bu ülkede sanırım bir daha asla görülemeyecek..

herşeye , hekese rağmen siz bu ülkenin vekillerinin göremeyeceği ileriyi gördünüz..ve yetkilereininzi bu yönde kullandınız..hukuka aykırı hiç bir belgeye imzanızı atmadınız.kimseyi kayırmadınız.umarım emekli olmayı düşünmezsiniz..bu ülkede sizin gibi adamlara çok ihtiyaç var!!!

umarım bıraktığınız makama sizi aratmayacak bir cumhurbaşkanı gelir..

Ben bir alıntıyla teşekkür etmek istiyorum izninizle.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/7166938.asp?yazarid=2&gid=61&a=356827

spacer.gif
28 Ağustos 2007
siyah_ok.jpg
Bekir COŞKUN

bcoskun@hurriyet.com.tr

2b.jpg
Güle güle Cumhurbaşkanım...

DEVLET adamı "gelişinden" değil "gidişinden" bellidir.

Bir manevi yolun iki yanına dizilmiş insanlar, dudaklarında dua, gözlerinde yaşla uğurluyorlarsa devlet adamını...

Yüreğinde yurtseverlik olan herkes "teşekkür" ediyorsa...

Eller sallanıyorsa arkasından...

Fısıltılar onun gidişinin ülkemiz için bir güven kaybı olduğunu durmadan tekrarlıyorsa...

Çocuklar onu seviyorsa...

Trafik polisi; kendisine ve kırmızı ışığına saygı gösteren bu devlet adamına son selamını verirken burnunu çekiyorsa...

Bu ülkenin tüm zenginliklerine sahip çıkmış adamsa o...

Bir misal; diyelim ki o manevi yolun iki yanındaki ağaçlar, ağaçlardaki kuşlar dahi (2-B yasasının durdurulmasından dolayı) huzurlarını ona borçlularsa...

Yüzü ak...

Anlı açık...

Vicdanı rahat...

Başı dikse gidenin...

O benim Cumhurbaşkanımdı...

*

Bu yazı yazıldığı sırada Cumhurbaşkanımız Sezer’in görevi teslim edip Çankaya’dan ayrılmasına artıksaatler vardı.

Son eşyasını toplamış, boşalttığı çekmecesini çekip son kez bakmıştır.

Eminim, telleri tamir edilmiş şemsiyesine, mutfak kapısının arkasında asılı fileye kavuştuğu için sevinçlidir bile.

Ama bir yandan da kendisine huzurlu bir gidiş hakkı vermeyen bu topluma kırgın...

Endişeli...

Tedirgin...

*

Ne yapacaksınız...

Arkasında yolsuzluk dosyaları onu kovalamadıysa...

Ne gelirken, ne giderken, sorgulanmaktan korunmak için bir "zırha" gereksinim duymadıysa...

Aslında rejimi yıkmak istemediğini anlatmak zorunda kalmadıysa...

Onu ikinci cumhuriyetçiler sevmediyse...

Tarikatlar, mollalar ona kızdılarsa...

Ve yobaz gidişini bayram sayıyorsa...

O benim Cumhurbaşkanımdır...

Sağolun Cumhurbaşkanım.Arkadaşlar hepiniz çok güzel yazmışsınız,hepinize katılıyorum.
Bana yorum kalmamış.

DEVLET adamı "gelişinden" değil "gidişinden" bellidir.

Bir manevi yolun iki yanına dizilmiş insanlar, dudaklarında dua, gözlerinde yaşla uğurluyorlarsa devlet adamını...

:clap2:

sayın sezerin tarafsız değil ama dürüst olduğuna,devletin bir kuruşunu cebine sokmadığına yürekten inanıyorum.ben de bunun için çok teşekkür ederim:)

Son düzenleme:

Ne yapacaksınız...

Arkasında yolsuzluk dosyaları onu kovalamadıysa...

Ne gelirken, ne giderken, sorgulanmaktan korunmak için bir "zırha" gereksinim duymadıysa...

Aslında rejimi yıkmak istemediğini anlatmak zorunda kalmadıysa...

Sonsuz teşekkürler Sayın Sezer, Cumhurbaşkanlığı makamının hakkını en mütevazi ama en hakkaniyetli veren şahsiyetsiniz. Yolunuz açık olsun...

Geri