THY Nairobi'ye sefer yapacak

PaSikA

Yeni Üye
Üye
THY Nairobi'ye sefer yapacak
Türk Hava Yolları İstanbul'dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye sefer başlattı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Kenya'ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında başlatılan seferlerin, Türkiye'yi Afrika'ya daha da yakınlaştıracağını söyledi.

Türk Hava Yolları İstanbul Nairobi arasında haftada 3 gün sefer yapacak. Seferlerin başlaması dolayısıyla Nairobi'de bir resepsiyon verildi.

Cumhurbaşkanı Gül burada Türk Hava Yollarının, Kenya seferlerinin Türkiye'nin Afrika ile ilişkilerini geliştirme iradesinin bir sonucu olarak niteledi.

Gül, "Bu direkt uçuşlar Türkiye ile Kenya'yı daha da yakınlaştırmıştır. Siyasi olarak herşey gayet güzel. Çok güzel ilişkilerimiz var. Bu ulaşım yakınlaşması vasıtasıyla çok daha fazla yakın iletişim olacak. Ve siyasi ilişkilerimiz daha iyi olacak. Daha da güzel olacak ekonomik ilişkiler kesinlikle çok süratle gelişecek. Hem ticaret hem de yatırımlar konusunda ilerlemeler olacaktır." dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, Türkiye'den Kenya'ya direkt uçuşların ikili ilişkilere önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Yıldırım, "İki ülke arasında ticaret artacak Yatırımcılarımız daha çok iş yapacak böylece Türk ve Kenya vatandaşlarının refahı için hayırlara vesile olacak." dedi.
 
Üst