Tıp İşi Çiçek Motifli Yelek

T

TİTAN

Forum Okuru
Tıp İşi Çiçek Motifli Yelek
çiçek motifli yelek
tığ işi yelekİri çiçek motifli çok şık bir yelek modeli örneği paylaşacağız melekler :) Bu güzel yelek tam da yaklaşan bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. 3 yumak ip kullanarak yapacağınız bu yeleğin örülüşü ise şöyle;


yelek-e7.jpgRENK: KIRMIZI
YUMAK:3
TIĞ NO:1,75
BEDEN: 38-40

1)6 zincir çekip, kapatılır. Ortası 15 trabzan ile doldurulur.
2) 3 zincirle üst sıraya geçilir. 1 zincir – 1 trabzan ile 16 bacakla sıra tamamlanır.

3)3 zincirle üst sıraya geçilir. Boşluğa 2 trabzan,bacaklar üstünel trabzan ile sıra tamamlanır.

4) 3 zincirle üst sıraya geçilir. Trabzan yapar gibi batılır, 2 seferde çekilir, 2 ilmek tığda bırakılır. Yine trabzan için diğer göze batılır, 3 ilmek tığda bırakılır. Diğer göze yine trabzan batıp çekilir, hepsi birden toplanır. 8 zincir çekilir, ikinci 3′lü trabzan yapılır. Her 3 arada bir 16 zincir çekip, sıra tamamlanır.


ARKA KAFES: 55-60 cm. zincir çekilir. Aralara 5 zincirli kafes hazırlanır, ikinci sırada, 3 zincir+ 1 sık iğne ile 5 zincirin ortasına batılır. 3 zincir, trabzanın üstüne, 1 trabzan yapılır. 3 zincir boşluğa sık iğneyle batılır.Kol bölümü için; 25 sıra kutudan sonra, yanlardan 3′er kutu eksiltilir. Yakaya kadar 9 kutu daha örülür. Omuzlar için iki yandan 1 ‘er sıra 6 kutu örülür.

ÖN: Şemaya uygun dizilişte, her iki ön için 18 er motif örülür. Arkaya dikilir. Ön, kol ve etek kenarlarına 8 zincir+ sık iğne geçilir. 2. sırada , her boşluğa 4 trabzanla doldurulur. Sonraki sırada, 3 zincir- 2 trabzan atla, 1 trabzan yap, 3 zincir, trabzanın yanına 3 trabzan yap ve sık iğneyle 2 trabzan atlayarak bat, aynı işlem tekrarı ile devam eder.
 
Geri
Üst