1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Tiroid Hastalığı sebepleri nelerdir

  Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Tiroid Hastalığı Nedenleri Tiroid Hastalığı Nedenleri Nelerdir


  Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve Tiroid Hastalığı hakkında bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşalrımıza ayrıca bizden Tiroid Hastalığı nedenleri hakkında bilgi isteyen misafirimize Tiroid Hastalığı sebeplerinden bahsedeceğiz.


  < Konu Resmi..>  Stres (özellikle ani ve şiddetli stres), iyot yetersizliği, tiroid bezesinin iltihapları, ailesel geçiş (genetik, kalıtım) sayılabilir.

  Tiroid Hastalıklarında Yaş Faktörü; Tiroid hastalıkları gençlerde daha az görülür. Yaş ilerledikçe guatr görülme şansı artar. Gençlerde guatr, gelişmeyi etkilemesi açısından daha hızlı hareket etmeyi gerektirir. Ayrıca, gençlerde tiroid nodülünün kanser çıkma şansı daha yüksektir.

  Tiroid Hastalıklarında Kalıtım (Genetik) - Ailesel Geçiş; Tiroid hastalıklarında kalıtım (ailesel geçiş) etkilidir, ancak gerek guatrda gerekse diğer hastalıklarda çevresel faktörlerle desteklenmediği sürece ailesel geçiş her zaman hastalık ortaya çıkarmayabilir.


   
Tiroid Hastalığı sebepleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tiroid Bezi Hastalıkları

  Tiroid Bezi Hastalıkları

  tiroid bezi çalışmazsa ne olur Tiroid bezi nedir? Tiroid bezinin görevleri nelerdir? Tiroid bezi nasıl çalışır? Tiroid hormonlarının görevleri nelerdir? Tiroid bezi hastalıkları Guatr, İç guatr ve Dış guatr tanımları Tiroid bezinin iltihaplanması Tiroid bezi kanseri Tiroid bezinde hastalık olup olmadığı nasıl anlaşılır? Guatr olmamak için ne yapılmalıdır ? Tiroid bezi nedir? Guatr...
 2. Tiroid hastalıkları ölüm getiyor

  Tiroid hastalıkları ölüm getiyor

  tiroid ölümcülmüdür tiroid kanseri ölümcülmüdür guatr zehirli guatr zehirli ölüm Guatr ve Tiroid Kanseri Derneği Başkanı Prof. Dr. Cumali Aktolun, "Zehirli guatr kısa sürede tedavi edilmezse kalp büyümesi, kalp yetmezliğine dönüşür, bu da ölümle sonuçlanır" dedi. Aktolun, tiroid hastalıklarında kalbin en başta etkilenen organlardan biri olduğunu söyledi. Trioid hormonunun fazla...
 3. Tiroid Hastalığı Tedavisi

  Tiroid Hastalığı Tedavisi

  Tiroid Hastalığı Tedavisi hakkında acil bilgiye yada bilgilere ihtiyacım var bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlarım umarım vardır aramızda.
 4. Tiroid Hastalığı Nedenleri

  Tiroid Hastalığı Nedenleri

  Tiroid Hastalığı Nedenleri nelerdir lütfen bununda konusunu açın bilgilerini paylaşın
 5. Hamilelikte Tiroid Hastalıkları

  Hamilelikte Tiroid Hastalıkları

  gebelikte tiroid belirtileri,hamilelikte tiroid nedenleri,hamilelikte tiroidin yüksek olması,gebelikte tiroidin yavaş olması,hamilelikte tiroid tedavisi hakkında bilgiler Hamile kalmaya karar verdikten sonra ya da hamile kaldığınızı öğrendiğinizde ilk olarak yaptırmanız gereken testlerden biri açlık kan şekeri, diğeri de tiroid hormonları ölçümüdür. Testlerin sonucunda tiroid hormonlarında...

Sayfayı Paylaş