TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

T

TİTAN

Forum Okuru
TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)
lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler

lokumlu-16e.jpg

Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :)

Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D

Şimdi sıra sizde,değişiklik arıyorsanız ,arkadaş toplantılsı sofralarınızda farklılık istiyorsanız uyrun tarife geçelim :tik:

Malzemelerimiz;

125 gr margarin ya da tereyağı (oda ısısında yumuşatılmış)

1 yumurta

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çay bardağı sıvıyağ

3 su bardağı un

1 paket vanilya

1 paket kabartma tozu

3 çorba kaşığı pudra şekeri

Ayrıca üstüne serpmek için bir miktar daha pudra şekeri

İçi için lokum

Yumuşamış katıyağı,yumurtayı,yoğurdu,sıvıyağı karıştırın.Unu yavaş yavaş ilave edin.Pudra şekerini,vanilyayı ve kabartma tozunu ilave edin.Elinizde yuvarlaklar yapıp,içlerine lokum koyup kapatın ve yusyuvarlak şekil verin.

180 derecede beyaz kalacak şekilde pişirin.Sıcakken pudra şekeri serpin.

Ben bu ölçüyle 20 adet kurabiye yaptım.

Afiyet olsun :tik:

Of of ki ne offf lezizzz görünüyorr :D:D Ay acaba denesem becerirmiyim ki :hmm: Ben kendi şahsıma bunu becebileceğimden emin değilim ama kardeşim Sara kesinlikle enfes yapar bunu, bende enfes bir şekilde yerim :D:D Tarifi kardeşime verecem :A:A

Ellerine sağlık Titişkom:kiss:

Of of ki ne offf lezizzz görünüyorr :D:D Ay acaba denesem becerirmiyim ki :hmm: Ben kendi şahsıma bunu becebileceğimden emin değilim ama kardeşim Sara kesinlikle enfes yapar bunu, bende enfes bir şekilde yerim :D:D Tarifi kardeşime verecem :A:A

Ellerine sağlık Titişkom:kiss:

Rüyam adminim kesinlikle yaparsın,çok kolay emin ol :)

Ama yemesi daha kolay tabi ve keyifli hahaha

Afiyetle yersin inş :kiss:

Geri