1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  TMSF timi 'karapara avı'na çıktı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  TMSF, ABD'nin de baskısıyla İsviçre bankalarındaki sır hesap bilgilerini deşifre etmek için yola çıktı.

  Karaparanın en güvenli limanlarından olan İsviçre, banka hesaplarına dair sırları açıklama kararı alınca, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) harekete geçti. Yurtdışındaki banka hortumcularının paralarını tespit eden ve bir miktarını Türkiye’ye getiren TMSF uzmanları, ‘Yurtdışında tespit ettiğimiz miktardan çok, edemediklerimiz var.

  İsviçre’nin ve birkaç ülkenin daha bu sırları açıklama kararı alması nedeniyle 7 kişiden oluşan bir ‘Yurtdışı Ekibi’ oluşturuldu. Bu ekip daha önce de yurtdışında araştırmalar yapıyordu. Ancak son kararın alınmasının ardından ekibin çalışmalarına ağırlık verildi. Bankacı ve hukukçulardan oluşan bu ekip yakında İsviçre’ye gidecek’ dedi.

  İSVİÇRE’NİN GARANTİSİ KALMADI  Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal da küresel kriz nedeniyle bankalardaki kodlanmış yani başkasının adına açılan hesapların şeffaflaşmasının gündeme geldiğini söyledi. Hesabın bir rakam ya da sahte bir isimle bile açılabildiğini söyleyen Uysal ‘Sadece numara verilen ya da sahte isimle açılan hesapların açıklanması gündeme geldi. Küresel kriz ve karapara dolaşımının engellenmesi için bunun yapılması zorunlu oldu. Bu nedenle önümüzdeki günlerde dışardaki kodlu hesapların da eski garantisi kalmadı. Bu nedenle Varlık Barışı sürecininin uzatılması yerinde olur’ dedi.
  TMSF UBS’DEKİ PARAYA ULAŞAMAMIŞTI

  Uzanlar'ın İsviçreli UBS bankasında bulunan 200 milyon doları tahsil eden TMSF, kiralık kasalara ulaşamamıştı. İsviçre’nin kodlanmış hesapları açma kararının ardından kiralık kasalara da ulaşma ümidi doğdu.


   
TMSF timi 'karapara avı'na çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TMSF, Demirel Grubu'yla anlaştı

  TMSF, Demirel Grubu'yla anlaştı

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Demirel Grubu şirketlerinin devri konusunda grupla anlaşmaya vardığını duyurdu. TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Egebank A.Ş'den kaynaklanan Fon alacaklarının tahsili amacıyla 2005 yılından itibaren, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun ilgili maddelerine istinaden Fon tarafından banka hakim ortağı Yahya Murat Demirel hakkında yürütülen takip işlemlerine...
 2. Avşar-tmsf kavgası büyüyor

  Avşar-tmsf kavgası büyüyor

  AVŞAR-TMSF KAVGASI BÜYÜYOR HÜLYA AVŞAR, TMSF BAŞKANI AHMET ERTÜRK’E TEPKİSİNİ DİLE GETİRMEYE DEVAM EDİYOR. Uzanlar’dan film çekmek için aldığı 300 bin dolar yüzünden iki yıldır TMSF ile başı dertte olan Hülya Avşar, kızkardeşi Helin Avşar’ın sitesi ’guardianturk’ten, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk’e tepkisini dile getirmeye devam ediyor. Hakkını bir yandan...
 3. TMSF Burgaz Rakı'yı satacak

  TMSF Burgaz Rakı'yı satacak

  TMSF, Hayyam Garipoğlu'nun, borçlarının bir bölümünü karşılayabilmek amacıyla Burgaz Rakı'yı satacak. TMSF ile Garipoğlu Grubu arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan ek protokolün ardından gruba ait Burgaz Rakı'nın satışı gündeme geldi. TMSF yetkililerince yapılacak ekspertiz çalışmalarından sonra grup tarafından işletilen...
 4. 3 hafta üst üste cumaya gidemedim dinden çıktım mı

  3 hafta üst üste cumaya gidemedim dinden çıktım mı

  merhabalar Ben 3 haftadır gece vardiyesinde çalışıyorum ve dolasıyla da cumalara gidemedim dinimize göre de 3 defa arka arkaya sebebsiz yere cuma ya gitmeyen bizden değildir öle değilmi peki ben dinden çıktım mı (inşallah çıkmamışımdır) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ALLAH A EMANET OLUN.
 5. Tmsf Nedir

  Tmsf Nedir

  Tmsf Nedir ? Evet arkadaşlar Tmsf Nedir neyin kısaltılmış halidir bu kelimenin açıklamasını yazarmısınız.

Sayfayı Paylaş