gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.220
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Tövbe duasi

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  tövbe duası bismillahirrahmanirrahim en iyi tövbe en etkili duası güzel tevbe Yaradan günahlarımı affetsin tövbelerimizi kabul etsin inşallah :)

  Her günahın affı için kalb ile tevbe etmek ve dil ile istigfâr etmek ve beden ile kaza etmek lâzımdır. Yüz kere tesbîh etmek yâni “Sübhânallah-il-azîm ve bi-hamdihi” demek ve sadaka vermek ve bir gün oruç tutmak çok iyi olur.

  [​IMG]

  “Sübhânallahi ve bi-hamdihi sübhânallahil-azîm.” (10) Bunu her gün ve her gece yüz kerre okumalıdır.

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:


  “Sabah-akşam 7defa “Allahümme ecirni minennar” diyen cehennemden kurtulur”
  “Sabah-akşam 7 defa "Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim" okuyanın dünya ve ahiret işine Allah kâfi gelir.”

  “Sabah akşam yüz defa "Sübhanallahi ve bihamdihi diyenin günahları deniz köpüğü kadar da olsa affedilir.”İnşaallah.

  Tövbe Duası

  İmam Ali Zeyn'ül-Abidin'in Günahları İtiraf Edip Yüce Allah’a Dönüş (Tövbe) İstemi Hakkındaki Duası

  Allah’ım senden (bir şey) istememe üç haslet engel oluyor; bir haslet de senden (bir şey) istemeye itiyor beni.

  (Rabbim) Yerine getirmediğim getirmekte ağır davrandığım emirlerine tereddüt etmeden işlediğim yasaklarına ve şükrünü eda etmekte kusur ettiğim nimetlerine bakınca senden (bir şey) istemeye utanıyorum. Sana yönelenlere hüsnü zanla dergâhına gelenlere olan lütuf ve fazlını görünce de senden istekte bulunmaya cüret ediyorum. Çünkü senin bütün ihsanların bir lütuf bütün nimetlerin karşılıksız bir bağıştır.

  Ey mâbudum şimdi ben zilletle boyun eğmiş bir halde izzet kapının önünde durmuş çoluk çocuğu çok fakr-u zaruret içindeki biri gibi utanarak senden (lütuf ve merhametini) dileniyorum ve itiraf ediyorum ki bana ihsanda bulunduğun zaman sana karşı gelmemeye gayret etmekten başka bir şey yapmış değilim ve hiçbir zaman da senin lütuf ve fazlından mahrum kalmamışım.

  Şimdi ey Rabbim katında kötü şeyler kazandığımı ikrar etmek bana bir yarar sağlar mı? Çirkin işler yaptığımı itiraf etmek beni senden (senin azabından) kurtarır mı? Yoksa bulunduğum durum itibariyle gazabını mı hakkettim?! Yoksa seni çağırırken gazabınla mı cevap vereceksin?!

  Seni tenzih ediyorum! Tövbe kapısını yüzüme açık bıraktıktan sonra senden ümit kesmem. Aksine günahları büyük bahtı dönmüş amel zamanının bittiğini ömrünün sona erdiğini görüp senden kurtulamayacağını senden kaçamayacağını anlayınca tertemiz bir kalple sana dönüp ihlasla tövbe eden sonra da karşında eğilip bükülerek başını aşağı salarak korkudan dizleri titreyerek gözyaşları suratını ıslatmış bir halde kısık bir sesle seni çağıran sana yalvaran kendine zulmetmiş Rabbinin saygınlığını küçümsemiş hakir bir kul gibi; “ey merhametlilerin en merhametlisi; ey merhamet arayanların yöneldiği en merhametli zat; ey mağfiret dileyenlerin etrafında dolaştığı en şefkatli Zât-ı Kibriya; ey affı cezalandırmasından çok olan; ey rızası gazabından bol olan; ey güzel affıyla yaratıklarına minnet koyan; ey kullarını tövbelerinin kabul olacağına alıştıran; ey kötülerin tövbeyle ıslah olmalarını sağlayan; ey kullarının az amellerine razı olan; ey onların az amellerine çok mükâfat veren; ey dualarına icabet etmeyi onlar için tazmin eden ve ey lütfuyla onlara en iyi ödülü vereceğini vaad eden (yüce Allah)!” diyerek seni çağırırım sana yalvarırım. Çünkü ben sana isyan edip de bağışladığın en isyankâr mazeret gösterip de mazur gördüğün en kötü ve tövbe edip de tövbesini kabul ettiğin en zalim kişi değilim.

  Buradan sana yönelerek kaçırdığı fırsatlara pişman olan; devşirdiği günahlardan korkan; yaptıklarından utanç duyan; senin indinde büyük günahı affetmenin büyük bir şey olmadığını bunun sana göre kolay bir iş olduğunu hadsiz hesapsız suçlara göz yumabileceğini bilen ve sana en sevimli kulun; sana karşı büyüklük taslamayı terkeden günahlardan sakınan ve sürekli bağışlanma talebinde bulunan kul olduğunun bilincinde olan biri olarak tövbe ediyorum.

  (Ey Rabbim) Büyüklük taslamaktan günahlara devam etmekten sana sığınırım. Kusur ettiğim hususlarda senden bağışlanmamı dilerim. Âciz olduğum güç yetiremediğim konularda senden yardım isterim.

  Allah’ım Hazreti Muhammed ve âline salat eyle ve üzerime farz ettiklerini bana bağışla; hakkettiğim cezalandırmalarından beni kurtar; günah ehlinin korktuğu (cehennem azabı)ndan bana güvence ver. Çünkü sen af ile dolusun; mağfiret için umulansın; bağışlama ile tanınmışsın; hacetimi senden başka kimseden dilemem; günahımı senden başka bağışlayacak olan yoktur. Her türlü eksiklik sıfatından münezzehsin sen. Senden başka kimse bana zarar veremez senden başka kimseden korkmam. Hiç şüphesiz sen takva ehlisin; mağfiret ehlisin. Muhammed ve âline salat eyle ve hacetimi gider dileğimi kabul et; günahımı bağışla korkumu güvene çevir. Hiç kuşku yok sen her şeye kadirsin ve bunlar sana pek kolaydır. Âmin ya Rabbe’l-âlemin.


  Hz Ali Zeyn'el-Abidin'in Sahife-i Seccadiye adlı Dua Kitabından

  Allahım bugüne kadar bilerek veya bilmeyerek senin rızan olmayan birtakım şeyler yaptım..Ya rab sen yücelerin en yücesisin.Sen yaratansınaffedensin.Bugüne kadar işlediğim günahlarım için sana binlerce tövbe ederim...Bana doğru yolu bulan kullarından olmayı nasip et...


  Amin.


   
Tövbe duasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cuma Duasi

  Cuma Duasi

  Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver. Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç. Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var. İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece...
 2. kimsesizlerin duasi.

  kimsesizlerin duasi.

  kimsesizlerin duasi.. Minik minik adimlar atar iken ben, bir elimden babam tuttu bir elimden annem.. Rabbim hep sev onlari ayirma rahmetinden, mahrum etme merhametinden.. Rabbim hep sev onlari ayirma cennetinden, cennetdede birbirimizden Simdi onlar uzakta ben uzaktayim, Allahim sen her kuluna hep en yakinsin.. Rabbim hep sev onlari ayirma rahmetinden, mahrum etme merhametinden.. Rabbim...
 3. Erkeklerin Duasi

  Erkeklerin Duasi

  erkek iştee.. duası da böle olur ancaa...:piha: Erkeklerin Duasi Elhamdürüsü ile kızlar sürüsü ile sabah birisi ile akşam birisi ile Aminnnnnnnnnnn.!! Allahım... karımı her türlü tehlikeden koru gerekirse ben tehlikeye atılayım onu hiç yorma gerekirse ben yorulayım o çalışmasın ben çalışayım o hasta olmasın ben olayım Allahım o...
 4. Sabir duasi.....

  Sabir duasi.....

  Coumuzun bazi anlarda su cümleyi söyleriz " Ah keske biraz sabirli ola bilsem, Allahim bana sabir ver" deriz. Iste Meleklerim, size bir sabir duasi. Efendimiz S.A.V okudugu sabir duasi.... Allah’ım! senden gelen herşeye razıyız ama biz aciz kulların dayanamıyoruz bize kaldıramayacağımiz yük yükleme.... Ey Merhametlilerin En Merhametlisi ! Sensin benim Rabbim ! '' Sen bu...
 5. Dilek duasi

  Dilek duasi

  Yusuf tavaslinin tam dua kitabında okuduğum şeyi sizlerle paylaşmak istedim cuma günleri 100 defa ya Allah diye zikrederseniz muradınız olur

Sayfayı Paylaş