TTNET bilgisayar verecek

PaSikA

Yeni Üye
Üye
TTNET bilgisayar verecek
TTNET internet kullanımını artırmak için yeni bir kampanyaya başlıyor.
2008 yılını 5.5 milyon abone ile kapatan TTNET, yüzde 94 olan pazar payını korumayı hedefliyor. Geçen yıl yaptıkları kampanyalarla 1.2 milyon yeni abone kazandıklarını belirten TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, bu yıl da daha çok internet için kullanılan netbook pazarından bir markayla kampanya düzenleyeceklerini söyledi.

İnternet kullanımını artırmak için önce bilgisayarlaşmayı artırmak gerektiğini belirten Yılmaz, bu yıl yapacakları netbook kampanyasının en geç 1 Haziran’da başlamış olacağını söyledi. Yılmaz, kampanyanın ayrıntılarını henüz belli olmadığını ancak, 2 yıllık abonelik koşulu bulunmasını planladıklarını belirtti.

8 Mbps HIZA ULAŞACAK

Çok yakında 8 Mbps bağlantı hızıyla da hizmet vereceklerini belirten Yılmaz ‘Bu hızın fiyatı 4 Mbps ile VDSL2 arasında bir yerde olacak. 4 Mbps’nin aylık fiyatı 82 lira. VDSL2 16 Mbps’in fiyatı ise 110 lira. 8 Mpbs hıza ulaşınca geçen yıl başladığımız IPTV protokolünü de hizmete sunma olanağına kavuşacağız’ dedi. Bu yıl mobil şebeke üzerinden internet erişimi vermeyi de planladıklarını söyleyen Yılmaz, sanal operatörlük için de başvuracaklarını belirtti.

Yılmaz, 6-10 yaş arasındaki çocukları internetteki zararlı sitelerden korumak için geliştirdikleri Aile Koruma Şifresi’nin şu ana kadar 250 bin evde kullanıldığını söyledi. WiFi şebekelerinin şu anda 3 bini aşkın noktada olduğunu belirten Yılmaz, mart bitmeden 4 bin noktada, yıl sonunda da 6 bin noktada slotları olacağını kaydetti.
 
Üst