1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Tükürükten ovülasyon testi kullanımı

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hiç bir neden yokken hamile kalamıyormusunuz ? O zaman yapmanız gereken tek şey ovülasyon testi kullanarak , olası yumurtlama gününüzü tespit edip gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.
  Ovülasyon testleri hem idrardan hemde tükürükten yapılmaktadır. İkiside doğru sonuç vermektedir. Fakat idrar dan olan ovülasyon testleri kullandığınız ilaçlardan etilenip yanıltıcı sonuç verebilir. Ayrıca idrar dan ovülasyon testleri tek kullanımlıktır.

  Tükürükten ovülasyon testlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Ve en doğru sonucu verir. Bu testi kullanmadan önce sabah uyanır uyanmaz yapmanız daha etkili olucaktır. Diş fırçladıktan sonra bu testi yapmayın. Ayrıca Cola, çay kahve vs gibi içecekleri içtikten sonra testi yapmayın. Şayet dişlerinizi fırçaladınız , çay , kahve cola gibi içecekleri tükettiyseniz ağzınızı çarkalayıp 15 dk sonra testi uygulayınız. Bu verdiğim bilgileri her yerde bulamazsınız. Önerilerimi dikkate alın.
  Tükürükten ovülasyon testini uygularkan tükürüğünüzü lens yüzeyine bırakın.Tükürüğü baloncok yapmadan. Çok az bekleyin kurumaya yakın , lensin altındaki düğmeye basarak inceleyin.

  Testte nokatalar ve düz çizgiler varsa yumurtlama döneminde değilsiniz. Küçük noktalar ve eğrelti otu desenleri varsa ovülasyona yaklaşmışsınız demektir. (GEÇİŞ DÖNEMİ)

  Üretken olduğunuz dönem yani yumurtlamanın olduğu dönemde kristalimsi ve eğrelti otlarını sıklıkla görüceksiniz. Aşağıdaki linkten görüntüleri yakından inceleyebilirsiniz.

  Ovülasyon testi nasıl kullanılır?


  (Resimler bana aittir)

  < Konu Resmi..>


  Tükürüğünüzü gördüğünüz siyah lens yüzeyine bırakın.Kurumaya yakın inceleyin.

  < Konu Resmi..>


  Tükürüğü bıraktıktan sonra alttaki siyah düğmeye basın. Işık görevi gören bu düğme sayesinde yukarda anlattığımız şekilcikleri görüceksiniz.


   
 2. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Yumurtlama dönemim ne zaman, yumurtladığımız nasıl anlarım ? Bu sorular bizlere sıklıkla gelmekte. Yumurtlama dönemi için otomatik hesaplayıcılar olsada , %100 etkili olmadığını belirtelim. Hesaplayıcılar yaklaşık bilgiler vermekte. Oysa yukarda anlattığımız tükürükten ovülasyon testi ile yaklaşık en doğru sonucu alırsınız.Kullanımı kolay olan bu küçük testi kullanarak,yumurtlama gününüzü saptayıp , gebelik şansınızı artırabilirsiniz. Tükürükten ovülasyon testi ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından sorabilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsinz..
   
 3. Çiğdem ela

  Çiğdem ela Forum Okuru

  Iyi akşamlar Beyza hanim testten aldım fakat hiç bir şey göremiyorum yardımcı olurmusunuz? Test baya pahallıymıs teşekürler.
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba,
  Test ömürlük olduğun dan fiyatı pahallı değil bilakis hesaplı.Herhangi bir desen göremiyorsanız yukarda anlattığım gibi ürünün altın da siyah küçük bir düğme var.Bakarken o düğmeye basıcaksınız..
   
 5. çiğdem ela

  çiğdem ela Forum Okuru

  çok teşekkür ederim beyza hanım nihayet gördüm. böyle kar tanesi görünümünde bir şeyler var yumurtlama olmuşmu bugün 15 gün.
   
 6. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Rica ederim .Evet ovülasyon gerçekleşmiş. Eğrelti otu görünümün de kristalimsi olan bu görüntüyü yumurtlama bitene kadar görüceksiniz. Bu günlerde birlikteliğe özen gösterin..
   
 7. nilon

  nilon Forum Okuru

  slm bu testler kesin sonuç veriyormu ne kadar fiyatı
   
 8. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , Tükürüğe dayanan bu üretkenlik testi doğru sonuç verir. Bu testle ovülasyon günlerinizi çok kolay belirleyebilirsiniz..Fiyatı 125 TL dir.
   
 9. hayalimbebeğim

  hayalimbebeğim Forum Okuru

  Herkezee meraba ben bu yazıyı okuduktan sonra testti aldım .Eczanede bulamadım internetten aldım .Geçen ay hüsran oldu bu ay tuttu çok teşekkür ederim size darısı hepinizin başına olsun . Hiç üzülmeyin kızlar Allah ol diyince zamanı gelince oluyor
   
 10. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba ,

  Faydalı yorumunuz için teşekkür eder, sağlıklı gebelik geçirmenizi temenni ederim.Sevgiler..
   
 11. YIldırım yıldıray

  YIldırım yıldıray Forum Okuru

  bugün adetimin 12.günü bu testle yumurtlama olmuşmu diye baktım küçük noktacıklar var test bozukmu ?
   
 12. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba ,

  Yazıyı okumadınız sanırım.. (Aynen kopyalıyorum.Testiniz bozuk değil) Testte nokatalar ve düz çizgiler varsa yumurtlama döneminde değilsiniz. Küçük noktalar ve eğrelti otu desenleri varsa ovülasyona yaklaşmışsınız demektir. (GEÇİŞ DÖNEMİ)

  Üretken olduğunuz dönem yani yumurtlamanın olduğu dönemde kristalimsi ve eğrelti otlarını sıklıkla görüceksiniz.
   
Tükürükten ovülasyon testi kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ovülasyon testi nasıl kullanılır?

  Ovülasyon testi nasıl kullanılır?

  ovulasyon testleri nasıl kullanılır ovulasyon testi nasıl kullanılır Evet sevgili Anne adayları ve Anne olmaya çalışan melekler:)Hamile kalmak istiyorsunuz ama bir türlü tutturamıyorsunuz..Çoğumuz vücüt ısısıyla, yada Adet döngüsüyle yumurta yapıp yapmadığımızı anlarız.Ama yok ben anlamıyorum diyorsanız Bunun için yapmanız gereken ovülasyon testi almanız.Kendim de tükürükten ovülasyon testi...
 2. Laboquick Ovulasyon Testi Kullanımı

  Laboquick Ovulasyon Testi Kullanımı

  Laboquick Ovulasyon Testleri, Luteinik hormonu (LH) analizinin idrarda tür bazında tespit edilmesine yönelik immünokromatografik tabanlı tek kademeli ve hızlı bir testtir. Luteinik hormonu (LH) insan idrarında her daim bulunmaktadır. LH bayanlarda her ay ve hamile kalmaya en uygun günden hemen öncesinde önemli ölçüde artış gösterir ve bu durum yaygın olarak Luteinik hormon dalgalanması olarak...
 3. Tükürükten ve idrardan yapılan ovülasyon testleri

  Tükürükten ve idrardan yapılan ovülasyon testleri

  Yumurtlama yani ovulasyon normalde her adet döneminin ortasında yumurtalıklardaki folikül denen keseciklerden yumurtanın salınmasıdır. Evde bayanların kendi kendine yapabildikleri ovulasyon testleri yumurtlama gününü belirleyerek bu güne yakın zamanda ilişkide bulunmak suretiyle hamilelik şansını arttırmak için kullanılır. Evde yapılan ovulasyon testlerinin hangi mekanizmayla çalıştığının...
 4. Babystart tükürükten ovülasyon testi

  Babystart tükürükten ovülasyon testi

  Babystart® FertilFocus™ Ovülasyon Testi, yüksek kalitede, tükürüğe dayanan bir üretkenlik testidir. ( Kişisel Ovülasyon Mikroskobu ). Ovülasyonu doğru bir biçimde tahmin etmenizi sağlar. Hamilelik planlanırken en iyi yardımcıdır. Babystart® FertilFocus™ yeniden kullanılabilir, ovülasyon tahmini testi, kişisel ovülasyon mikroskobundan dolayı düşük maliyetli, yüksek kalitede, sınırsız bir...
 5. Ovülasyon testi (kiti ) kullanımı ve değerlendirme

  Ovülasyon testi (kiti ) kullanımı ve değerlendirme

  Bir kadının gebe kalması için uygun dönem yumurtlama günüdür.Yumurtlama gününü saptamanın çeşitli yolları vardır.Bunlar dan biri de ovülasyon testleri.Bir çok kadın ovülasyon testlerini kullanarak gebe kalmaya çalışıyor.Testi kullanmasını bilmeyenler için ovülasyon testinin kullanımı ve sonuç değerlendirmesini yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ;Yumurtlama dönemi nedir Ne zaman...

Sayfayı Paylaş