Tülin İriş'ten Tunus İşi Boyunluk ve Bere Modelleri

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Tülin İriş'ten Tunus İşi Boyunluk ve Bere Modelleri
tülin iriş,tülin iriş örgü modelleri,tülin iriş boyunluk modelleri,tülin iriş bere modelleri ve yapımı,tülin iriş tunus işi bere modelleri,tülin iriş tunus işi boyunluk modelleri
Bereler ve boyunluklar çift taraflı kullanılabiliyor.

Bütün hanımların bildiği gibi herhangi bir model ile istediğimiz boyunluğu ve bereyi örebiliriz. Berenin farkı ve özelliği olmalı işte araya batılan tunus işi tekniği ile yapımı.

Bere yapımı için öncelikle başımızın çevresini zincir çekiyoruz ve bunun içinde tunus şişi kullanıyoruz. Tunus şişinin iki tarafında baş var.

Zincirin başını birleştirip her zincirin arasına batırın ve ilmeği yukarı çekin. Uzun eşit ilmekler çekin.

Zincirin başına bir iplikten bağlayın burada 2 iple çalışılıyor. Bu dikişsiz boyunluk ve bereler yapmayı sağlayacak.

İlmekleri toplamada zorlanacağınızdan dolayı diğer uca bağladığınız iple ilmekleri geri gelerek toplayın. Alabildiğiniz kadar alın. Diğer ucuyla tekrar zincirin aralrına batarak ilmek alın.

İkinci sırada araya batılarak 4 sıra daha örülür.
5 sıra bu şekilde örüyoruz ve 5 sıradan sonra artırmaya başlanacak 5 ilkmekte bir çift alınır. 15 cm. olunca kesmeye başlıyoruz kesmeyi düz tarfatan yapmıyoruz 5 ilmekte bir ilmek çift alınır. 5 tek 1 çift alınarak kesmeye başlanır.

4 kere 5 ilmekte bir çift ilmek alınır.

2 sıra 3 ilmekte bir çift alınır.

2- 2 alınarak bitirilir.

Atkı için 25 cm başlayarak 1,5 m. araya batılarak yapılan tunus işi yapılır. İçi farklı doku iki taraflı kullanılabilir.

Boyunluk için 25 cm. zincir çekilir ve hiç eksiltmeden dümdüz çıkılır. Araya batarak tunus işi yapılır. Uzunluk size kalmış.
farklı-model-örgü-boyunluk.jpg
hqdefault.jpg
indir (1).jpg
 
Geri
Üst