Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Tülin Şahin'den Moda Hakkında Tüyolar

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Tülin Şahin'den Moda Hakkında Tüyolar vermektedir.  Sevgili melekler, güzel ve zarif mankenlerimizden biri olan Tülin Şahin aynı zamanda zevkli giyim tarzıyla dikkat çekiyor. Makyaj ve moda konusunda kendini hayli geliştirmiş olan ünlü manken bu konularda kitap da yazdı. Her fırsatta kadınlara bakımlı olmanın, makyaj yapmanın ve vücut tipine göre giyinmenin püf noktalarını sunan Tülin Şahin'in moda konusunda verdiği tüyolar da şöyle...
  < Konu Resmi..>
  "Hiçbirimiz aynı değiliz. Herkesin boyu, kilosu, kemik yapısı, saçı, gözü kendine özgüdür. Bu yüzden de giyimimiz kendine has olmalı." diyen Tülin Şahin, şunları öneriyor:

  Yuvarlak hatlar: Kıyafetler mutlaka üste oturmalı. Ama sakın yanlış anlaşılmasın, asla dar olmamalı. Sanki terziden yeni çıkmış gibi oturmalı. Ne bol ne de çok dar. Bol kıyafetler giyildiğinde olunandan daha yuvarlak görünülebilir. Yuvarlak hatlıların beli mutlaka ince olur. O yüzden bele oturan kıyafetler seçilmeli ve dikkat belin inceliğine çekilmeli.

  Kısa üst beden, uzun bacaklar: Bu tip vücutlarda amaç, vücudun oranını dengelemektir. Kısa üst bedenin uzun bacaklarla uyum sağlaması gerek. Bunun için de takım elbiselerde, ceketleri kalçaya kadar hatta daha uzun olanlar tercih edilmeli. Bel kısmında yatay hatlar yaratarak da o denge sağlanabilir. Örneğin, kemer kullanılabilir veya çizgili üstler giyilebilir. Bacak boyu, diz boyu eteklerle, capri veya tam bilekte biten pantolonlarla daha kısa gösterilebilir.

  Uzun üst beden, kısa bacaklar: Bacakları daha uzun göstermek için dar, üstünde çok fazla detay olmayan özellikle beli yüksek pantolon ve etekler tercih edilmeli. Eteğin ve pantolonun üzerine giyilecek ceket mutlaka belde bitmeli.
  Yuvarlak- geniş üst, ince bacaklar: Tüm dikkati bacaklara çekmekte fayda var. Bu yüzden ince bacakları daha da ön plana çıkaracak dar pantolonlar, pek çok insanın giymeye cesaret edemediği güzel desenli çoraplar giyilebilir. Üst bedende dikey detaylar kullanılmalı. Giyilecek ceket yarı oturmalı. Asla dar olmamalı ve sıkmamalı.

  Dar-ince üst, geniş kalçalar: Üste giyilecek ceketin ya da gömleğin üzerinde detay olmasına dikkat edilmeli. Böylece tüm dikkat üst kısma çekilmiş olunur. Kısa ve dar bir ceket veya gömlek giyilerek, belin inceliği bir kez daha vurgulanmış olur. Geniş kalçalarla omuzları dengelemek için, üst kısma giyilecek parçanın omuzlarına çok belli olmayan, küçük ve hafif vatkalar diktirilebilir. Küçük ve hafif vatkalar omuzları dengelemek için yeterli olacaktır. Alt kısma giyilecek parçaların da uçuşan veya dümdüz kumaşlardan olması daha iyidir.

  Geniş-büyük üst, dar kalçalar: Burada amaç, dikkati dar kalçalara çekmektir. Bu yüzden dar ve tam belde biten ceket giyilmesinde fayda var. Bu tip bir ceket alırken yapısından çok kıvrımlarına dikkat edilmeli. Kalçalarda rahatlıkla yatay çizgiler yaratılabilir. Üst kısma giyilecek parçalar çok sade olmalı. İnce bacakları daha da ortaya çıkarmak için dar kesimli pantolonlar tercih edilmeli.


   
Tülin Şahin'den Moda Hakkında Tüyolar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tülin Şahin'den 2008 önerileri

  Tülin Şahin'den 2008 önerileri

  İşte Tülin Şahin’den öneriler... • Bu Sonbahar /Kış ana renkler olan siyah, kahverengi ve griyi çok canlı renkler ile kombinleyeceğiz. Örneğin gri bir paltoya kocaman bir sarı kemer takmak fazlasıyla “IN” • Özellikle bu sezon aksesuarlar çok moda. Modacılar bu sezon aksesuarları daha da fazla keşfettikleri için her alanda kullandılar. Rengarenk eldivenler, kemerler, şapkalar…. • Bootiler...
 2. Yabancı Medya Tülin Şahin'in Peşinde

  Yabancı Medya Tülin Şahin'in Peşinde

  TÜRKİYE’NİN TANITIM YÜZÜ SEÇİLEN TÜLİN ŞAHİN, YABANCI TELEVİZYONLARIN TAKİBİNDE... Yurtdışında 20 farklı ajansa bağlı olarak çalışan şahin, Alman kanalı SAT 1 tarafından takibe alındı. Birkaç gün boyunca başarılı mankenle sokaklarda çekim yapan program ekibi, “Tülin’i birkaç kez Alman gazetelerinde okuduk ve ilgimizi çekti. Böyle bir projeye imza atmak istedik” dedi.
 3. Tülin Şahin'den Saç Bakım Tüyoları

  Tülin Şahin'den Saç Bakım Tüyoları

  tülin şahin sivaslı cindy güzellik sırları saç bakım sırları güzellik önerileri bakım önerileri hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Sivaslı Cindy olarak adını duyaran ünlü manken Tülin Şahin verdiği fazla kilolarıyla adından iyice söz ettirdi melekler...Aynı zamanda Türkiye'nin en güzel gülen kadını seçilen Tülin Şahin'den saç bakımı ile ilgili tüyoları sizlerle paylaşıyorum...
 4. Tülin Şahin'in Garip Takıntısı..

  Tülin Şahin'in Garip Takıntısı..

  tülin şahin tülin şahinin bilinmeyen hastalığı takıntısı 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Takıntı eğer ileri derecelerdeyse tedavi gerektiren bir hastalıktır. Her sıradan insanın olduğu gibi ünlülerin de takıntıları var melekler. :) Bugün kü yazımızda bunlardan birinden bahsetmek istiyoruz sizlere. Podyumların Sivaslı Cindy lakaplı güzel mankeni Tülin Şahin de takıntısı olan...
 5. Tülin Şahin'den Harika Saçlar İçin Tüyolar!

  Tülin Şahin'den Harika Saçlar İçin Tüyolar!

  Bu konu; Tülin Şahin'den Harika Saçlar İçin Tüyolar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, manken Tülin Şahin'i hemen hepiniz tanırsınız. Dünyaca ünlü manken Cindy Crawford'a olan benzerliğiyle bir anda yıldızı parlayan ve kariyerine başarılı bir şekilde devam eden Tülin Şahin, son derece bakımlı ve hoş saçlara sahip. Aşağıda okuyacağınız makalede Şahin güzel saçlar için nelere...

Sayfayı Paylaş