1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  tumblr nedir nasıl kullanılır girişi giriş sayfası bloglama ile ilgili bilgiler burada melekler İnternet kullanıcıları gün geçmiyor ki bir paylaşım sitesini baştacı etmesin.Özellikle facebook düşkünlüğümüze diyecek yok !
  Youtube,facebook,twitter derken şimdi de tumblr ortalığı kasıp kavuruyor melekler :) Aslında 6 yıl önce kurulan bu site son bir kaç aydır fenomen oldu.


  [​IMG]


  Yatırımcıların kesenin ağzını açtığı tumblr'nin kurucusu ve ceosu ise 25 yaşında ki David Karp.
  İnternette “Milyonlarca insan yaptığı, bulduğu, sevdiği, düşündüğü veya oluşturduğu şeyleri paylaşıyor” sloganıyla iş yapan Tumblr’da bir kullanıcı ayda ortalama 14 orijinal gönderi ve 3 yeniden bloglama yapıyor. Bu gönderilerin yarısı fotoğraflardan oluşuyor. Diğer yarısı ise metin, bağlantı, alıntı, müzik ve videolar olarak sıralanıyor. Tumblr gönderilerinde yer alan “yeniden blogla” tuşu, tek tık ile bir gönderinin binlerce blog arasında hızla yayılmasını sağlıyor.

  Peki bu tumblr nedir ne nasıl çalışır?

  İnternette kişisel blog (günlük) açılmasını sağlayan bir platform.
  Ücretsiz olarak, kullanıcı adı ve şifre yoluyla üye olunarak bir hesap açılıyor. Ardından kullanıcı sitesine bir isim vererek internette ‘blog’unu yayınlamaya başlıyor.
  Siteye kullanıcı istediği ismi veriyor. Örneğin kullanıcı “yemek” adlı bir blog açmak isterse, ve bu isim herhangi biri tarafından alınmamış ise, ‘yemek.tumblr.com’ adresinde internette bir blog açılıyor.
  Bunun ardından kullanıcı kendisine bir tema seçerek ‘blog’una içerik girişi yapabiliyor.
  Burada da giriş işlemi oldukça basit. Bilgisayarda yer alan bir metin, fotoğraf, video, link, ses kaydı blog sistemine hızlı bir şekilde yüklenebiliyor.
  Gönderilen Tweet’ler, Facebook’ta paylaşılan içerikler, herhangi bir chat programında yazılan metinleri birkaç saniye içinde bu sistemde blog ağında yayına almak mümkün oluyor.
  Bu sayede sosyal medya aktif bir kullanıcı tüm arkadaş gruplarını tek platformda toplayabiliyor.
  İngilizce olarak işe başlayan Tumblr.com’un şu anda desteklediği diller arasında Türkçe de bulunuyor.
  Kullanıcılar Tumblr’da açtığı siteyi sadece bilgisayardan değil iPhone, iPad gibi cihazlardan da yönetip, içerik girişi yapabiliyor.

  Bu tip paylaşım siteleri, giyilmeyen kıyafetlerin dağıtılması gibi faydalı işlerde kullanıldığı kadar Hilal Cebeci'nin panpişleri gibi lüzumsuz bir konu için de kullanılabiliyor.En güzeli melekler,interneti tamamen işe yarar ve dozunda eğlence için kullanabilmek.Böylece hem kimseye hem kendimize zararımız dokunmaz hem de cümle aleme rezil olmayız :tik:
   
Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Proxy Nedir Nasıl Kullanılır

  Proxy Nedir Nasıl Kullanılır

  Proxy Nedir Nasıl Kullanılır ? Selam millet size sorum Proxy Nedir ve Nasıl Kullanılır bu konuda açıklama yapacak bilgi verecek olanlara tşklerimi sunuyorum
 2. tumblr ne demek

  tumblr ne demek

  Bazı resimlerde tumblr ifadesi var.Ne demek oluyor bu tumblr ?
 3. Tumblrda nasıl hesap açabilirim

  Tumblrda nasıl hesap açabilirim

  Merhaba .Tumblr hesap açmak istiyorum ama nasıl yapabilirim bunu link var mı bana verebileceğiniz ?
 4. Rastık Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Rastık Nedir? Nasıl Kullanılır?

  rastık nedir, rastık nasıl kullanılır, rastık hakkında bilgiler Sevgili melekler, özellikle eski filmlerde duyduğumuz, eski bir makyaj malzemesinden bahsedeceğiz sizlere, rastık. Bileşiminde kara mazı, nişadır, antimon gibi maddeler bulunan ve kadınların kaşlarını boyamak için kullandıkları bir tür boya olan rastık, çok eski zamanlarda kullanılırdı. Eskiden isle bazı yağlı maddeler...
 5. Bitstrips Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Bitstrips Nedir? Nasıl Kullanılır?

  bitstrips nedir, bitstrips ne işe yarar, bit strips nasıl kullanılır Sevgili melekler, bir facebook programı olan Bitstrips sayesinde facebook üzerinden arkadaşlarınızın çizimini yapabilirsiniz. Sün günlerde çok fazla popüler olan bu uygulama hakkında sizlere verebileceğimiz bilgilere gelince... Bitstrips ile çizim yapmanın dışında ayrıca karikatürde yapabiliyorsunuz. Uygulamanın asıl amacı...

Sayfayı Paylaş