Tup bebek denemesi yaptiracagim

Hulyaalp

Yeni Üye
Üye
Tup bebek denemesi yaptiracagim
Merhaba arkadaslar yeni uyeyim uzun zamandir disardan takip ediyordum. Kendimi ve sorunumu anlatacak olursam. 26 yasindayim 7 senelik evliyiz. 6 yasinda oglum var. Evlenir evlenmez hamile kalmistim. 4sene spiralle korunduk. 2 sene once cikarttirdim. Zannediyordum ki hemen ilki gibi hamile kalicam. Ama maalesef kalamadim. Ilk aylar oldu olacak hamilelik bekliyorduk baktik olmadi o siralarda kayseride yasiyorduk is icabi. Doktora gitmeye karar verdik ve basladikkk. 1 sene boyunca testler yumurta buyutme haplari catlatma igneleri ovulasyon takipleri iliski sonrasi yataktan kalkma yat modlari denedik olmadi. arada kucuk cikolata kistlerim oldu fakat adet zamani kendiliginden kayboluyorlardi. Neyse sonra rahim filmi cekildi tuplerimin ikisi de tikali cikti ameliyat karari alindi laparoskopi ve histeroskopi oldum. Doktorum ne tuplerinde ne yumurtaliklarinda sorun yok aciklar ve Ilk 6 ay icinde gebelik bekliyorum dedi.bu esnada esimde sprem testi yaptirdi kaliteliydi yani esimdede sorun cikmadi.ameliyattan sonra 4. Ay dayanamayip tekrar gittim doktora 3 defa film cekmeye calisti (narkozsuz cektiriyordum sonuncusunda biraz daha hizli denicem dayan demisti doktorum ama dayanmak ne mumkunnn). Bir umut doktorum acilma olur diye denedi ama maalesef yine ikisi de tikaliydi. Bunun uzerine yaptigi aciklama tuplerimde baski sonucu kasilma olabilecegi ve bunu iliski sirasinda da yasiyor olabilecegimdiii. Sonuc sebepsiz infertilite yasiyordum. Yani sperm bir turlu tupe gidemiyordu ki dolleme olsun. Bunun uzerine asilama yaptirmanin bana faydasinin olmayacagini direk tup bebek deneyebilecegimizi soyledi doktorum. biz su doktor bu doktor diye arastirmaya girdik ama o sirada da konyaya tasinma isimiz cikti haliyle cocuk meselesini o siralar dusunemez olduk.Konyaya gelince bundan bir kac ay once 1 kere doktora gittim ameliyat ve film raporlarimla biri prof.du (yalniz riskli gebelik uzerineymis buna dikkat etmemistim). Buna ragmen dinledi raporlara bakti ve tupbebek dedi. ayni hastanede ki diger arkadasina da gorunmemizi istedi (ucretsiz gorusup muayene etti) o doktorumuzda tup bebek dogru karar demisti. 3 doktor da ayni dusuncedeydi. Isin ozune gelecek olursak. Takiii bu aya kadar hic aklimda yokken kendi haline birakmisken olaylarin akisini adet gecikmesi yasadim 6 gun gecmisti. ilk 3. Gunu hemen saglik ocaginda kan verdim ertesi gun sonucu aldim ve sonuc negatifti kist olmus olabilecegini dusunerek doktora gidecektim ki 6. Gunun sabahi yani dun sabah adet oldum. Bu ay cok heyecanlandir di ama maalesef yine olmadi.unuttugum o duyguyu, yeniden anne olma istegini alevlendirdi.Simdi karar verdik artik kesin tup bebek denemesi yaptirmak istiyoruz. Konyadayiz baskent hastanesinde eser colak bey var (onceki gittigimiz) burda tedaviye baslayip ankarada yumurta toplama ve transfer islemi yapiyorlarmis.(ankara dr.bulent hulusi bey yorumlarinda asla kotu birsey yok) ve Gecende de bir arkadas grubuyla oturuyorken biri novafertili onermisti.(fuat ali bey) sizlerden de bu doktorlardan birine giden var midir. Yada konya ici yada yakini deneyen basari elde eden tavsiye edebilecek bir arkadas var midir? Lutfen yardim edin

Merhaba arkadaşım. Öncelikle bir an önce hayaline kavuşmanı temenni ediyorum. Senin için zor bir süreç ama moralini yüksek tut. Çok şükür bir evladın var. Annelik duygusunu biliyorsun, birde bu duygudan yoksun olanlar var. Önerilerinde yer alan doktorladan bülent tıraş ile ilgili çok olumlu şeyler duydum. Diğerleri hakkında fikrim yok. Tubal sorunun var bununla ilgili İstanbul ataşehir memoriel hastanesinde Cem demirel var . Gerçekten iyi bir hekim onada görünmeni tavsiye ederim. Rabbim isteyen her kadına anneliği tattırsın inşallah. Sevgilerimle.

Aminnn.. Insallahh...Allahim isteyen herkese evlat nasip etsin. Evet cok sukur saglikli bir oglum var okula da basladi bu sene. Cok kardes istiyor herkese de annemin karninda bebek var diyordu Diyemiyordum ki yok diye. Sonradan kardesim evlendi hamile kaldi karninin buyudugunu gorunce anladi kardesinin olmadigini. Aladiginda ki yuzunu gorucektiniz o kadar uzuldum ki. Hem ister istemez olumlu dunya tek cocuk kalsin istemiyoruz. Yarin bi gun kardesim diye birbirlerine kossabilsinler.
Cokk cokk tesekkur ederim yorumun icin. soyledigin doktorlarida degerlendiricem istanbul uzak ama gidebilirsem eger gorusucem.

Kıyamam ben ona ya. Rabbim meleğinizin yüzü suyu hürmetine versin. İnşallah en kısa zamanda kardeşine kavuşur. Gelişmelerden mutlaka haberdar edin lütfen.

Her zaman dua ediyorum. Allahim once hayirlisini nasip et. Ayni dedigin gibi cocugumun melekligi safligi yuzu suyu hurmetine ona hayirli bi kardes nasip et diye. Dualarin yaninda varsa bi hikmeti bu ay kurlerde denicem. Olmazsa artik son carem zaten yasim da daha fazla gecmeden tupbebek denicem.

Geri