Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadardir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  2014 tüp bebek tedavi masrafları,2014 tüp bebek fiyatları,tüp bebek yaptırmanın maliyeti nedir,tüp bebek maliyeti hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  üp bebek tedavisi yaklaşık olarak 20 yıldır devam etmektedir. Her geçen gün teknolojik gelişmelerin sağlamış olduğu olanaklar ile başarı oranlarında büyük ölçüde artışlar görülmektedir. Tüp bebek tedavisi doğal yollarla ve aşılama gibi kısırlık tedavileri sonucu gebelik sağlanamayan çiftlere uygulanan bir tedavidir. Anne adayından elde edilen yumurta ve baba adayından elde edilen sperm vücut ortamına yakın bir laboratuar ortamında birleştirilerek döllenme sağlanır. Döllenme sonunda oluşan embriyolar anne rahmine transfer edilir.
  Teknolojik gelişmelerin sağlamış olduğu imkânlardan yararlanılarak uygulanan mikroenjeksiyon yöntemi ile erkek hatada sperm miktarı az olsa ya da menisinde hiç sperm hücresi bulunmasa bile cerrahi işlemler ile elde edilen spermler sonucu yine de tüp bebek başarı ile uygulanır hale gelmiş bir tedavi olmuştur. Çocuğu olmayacağına inanan ve hiçbir yolla başarı sağlayamamış çiftler bile artık tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmaktadır.


  PEKİ, TÜP bebek MALİYETİ NE KADARDIR?


  Dünyada yaygın bir şekilde uygulanan tüp bebek tedavisi birçok ülkede 10 bin dolar kadar maliyeti olan bir tedavidir. Ancakülkemizde tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 3000 tl civarında bir maliyeti olan bir üreme tedavisidir. Tüp bebek uygulamalarında ilaç maliyeti yaklaşık olarak 1500 ile 2000 bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tüp bebek yaptırmak isteyen çiftler yaklaşık olarak 5000 bin TL sonucu tedaviyi uygulatabilirler.

  Çift yeşil kart ya da başka bir sağlık kuruluşundan yararlanıyor ise bağlı olunan kuruluş sağlık bakanlığı kapsamındaki kuruluşlardan tüp bebek tedavisine uygunluk raporu alınması gerekir. sağlık kuruluşlarından alınan rapor ile tedavinin yaklaşık 1.125 TL gibi bir kısmı yararlanılan sağlık kuruluşu tarafından karşılanmaktadır.

  Tüp bebek uygulaması tamamlandıktan sonra alınan tüp bebek tedavisine uygunluk raporu çiftler hangi kuruma bağlı ise sevk ile beraber o kuruma götürülmelidir. 1.125 TL yakın karşılanan tedavi maliyeti kurum tarafından çiftlere bir müddet sonra ödenecektir.

  Şayet baba adayından cerrahi işlemler ile sperm elde edilmiş ise cerrahi operasyonun tutarının bir kısmı yine yararlanılan kuruluş tarafından karşılanacaktır.

  Tüp bebek tedavisinde hastaya uygulanan ilaç söz konusu ise alınan ilaç raporu karşılığında yine sağlık güvencesinden yararlanılan kurum ilaç ücretinin % 80’ lik bir bölümünü karşılamaktadır.


  TÜP bebek UYGULAMALARI PAHALI MIDIR?


  Tüp bebek tedavisinin fiyatı seçilen merkeze göre farklılık göstermektedir. Merkezin kalitesi ve elemanların tecrübesine göre tedavi fiyatında da artış gözlenebilir.

  Tüp bebek uygulaması başarısız olmuşsa karamsarlığa kapılmadan yeni bir tedaviye başlanmalıdır. Bu durum maddi yönden de karlıdır. Tüp bebek uygulamaları üreme tedavileri arasında çoğu çift için ilk ve son çare olabilir. Diğer üreme tedavileri ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler her zaman başarılı olamamaktadır. Başarısızlık sonucu hem vakit kaybı hem de maddi yönden kayıplar yaşanabilir.


   
Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadardir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tüp Bebek Nedir?

  Tüp Bebek Nedir?

  Tüp bebek, doğal yolla veya diğer yöntemlerle hamilelik elde edilememiş çiftlere uygulanan ve Yardımla Üreme Teknikleri içinde yer alan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tanımı içine IVF (In Vitro Fertilizasyon) ve ICSI (Mikroenjeksiyon) girmektedir. Tüp bebek, yumurta ve spermin vücut dışında laboratuvar ortamında birleştirilmesidir. Döllenme meydana gelirse, gelişen embriyo rahime transfer...
 2. Tüp Bebek Maliyeti

  Tüp Bebek Maliyeti

  rahim filmi ücreti tüp bebek maliyeti tüp bebek maliyeti 2009 anadolu yakası merkezleri merkezleri istanbul anadolu yakası Tüp bebek programı için ne zaman başvurmalı? Öngörüşme, muayene ve tetkikler yapılıp yönteme karar verildikten sonra adet kanamasının 2. günü başvurulmalı. Bir program süresi ne kadardır? Yumurta gelişmesi, toplanması, embryo oluşması, embryo transferi için...
 3. Tüp bebek maliyeti ne kadar

  Tüp bebek maliyeti ne kadar

  Tüp bebek maliyeti ne kadar ? Yıllarca uğraş verdim ve şimdi tüp bebek için karar verdim acaba Tüp bebek maliyeti ne kadar lütfen bilgisi olanlar yazsın
 4. İlaçsız tüp bebek maliyeti ne kadardır?

  İlaçsız tüp bebek maliyeti ne kadardır?

  ilaçsız tüp bebek nedir,ilaçsız tüp bebek nasıl yapılır,ilaçsız tüp bebek yaptıranlar,ilaçsız tüp bebek maliyeti hakkında bilgiler İkinci aşama uygulanmadığı için ilaçsız tüp bebek uygulaması daha kısa sürer, ortalama 10 gün alır. Normal ilaçlı uygulanan tüp bebek tedavisi ortalama bir ay kadar sürmektedir. İlaçsız tüp bebek maliyeti: Tüp bebek tedavisinde kullanılan yumurtalıkları uyarıcı...
 5. İlaçsız tüp bebek yöntemi maliyeti ne kadardır?

  İlaçsız tüp bebek yöntemi maliyeti ne kadardır?

  ilaçsız tüp bebek yöntemi nedir,ilaçsız tüp bebek yöntemi ile hamile kalanlar,ilaçsız tüp bebek yöntemiyle gebe kalanlar,ilaçsız tüp bebek fiyatları hakkında bilgiler Tüp Bebek tedavilerinin maddi yükü nedeniyle standart uygulamaların dışında, daha kolay ve ucuz yöntemler de uygulanmaya çalışılmaktadır . Bunlardan biri de ilaçsız (natürel) tüp bebek uygulamasıdır. Tüp bebek tedavisindeki...

Sayfayı Paylaş