Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Tüp Bebek Sonrası Kabızlık sorunu

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  tüp bebek tedavi aşamasında kabız olma,tüp bebek tedavisi ve kabızlık,tüp bebek tedavisinde kabızlık nasıl giderilir,tüp bebek tedavisi ve kabızlık hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Tüp bebek sonrası kabızlık oluşmasına önlem amaçlı bol lifli gıdalar(meyve ve sebzeler)ve bol sıvı alınız.Bitkisel çay,kabızlık giderici yoğurt,kayısı,kayısı suyu tüketebilirsiniz.Tüp bebek kliniğiniz size bunun için uygun şurup yazacaktır.Günde 3 ölçeğe kadar kullanabilirsiniz. Tüp bebek sonrası ilk üç günü evinizde istirahat ederek geçiriniz.Bu süre boyunca istediğiniz şekilde yatabilir veya oturabilirsiniz.Yemek yemek,tuvalete gitmek gibi ihtiyaçlarınız için kalkabilirsiniz.Üç günü sürekli yatarak geçirmeniz gerekli değildir.İğnenizi yaptırmak için 15 dakikalık mesafelerin bir mahsuru yoktur. Tüp bebek sonrası evinize istediğiniz araçla gidebilirsiniz.En fazla 2-3 saatlik mesafelere yolculuk edebilirsiniz.Daha uzun mesafelere gitmeniz gerekirse İstanbul’da 2-3 gün geçirdikten sonra istediğiniz araç ile evinize gidebilirsiniz.Tüp bebek sonrası çeşitli nedenlerden dolayı basit ağrılarınız olabilir.Tüp bebek sonrası ağrılarınızda basit ğrı kesiciler kullanabilirsiniz.

  Tüp bebek sonrası 38 dereceyi bulan ateş durumları ile karşılaşmak mümkündür.Kliniğinizin size verdiği ateş düşürücüleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Tüp bebek sonrası kabızlık oluşmasına önlem amaçlı bol lifli gıdalar(meyve ve sebzeler)ve bol sıvı alınız.Bitkisel çay,kabızlık giderici yoğurt,kayısı,kayısı suyu tüketebilirsiniz.Tüp bebek kliniğiniz size bunun için uygun şurup yazacaktır.Günde 3 ölçeğe kadar kullanabilirsiniz.

  Tüp bebek sonrası ilk üç günü evinizde istirahat ederek geçiriniz.Bu süre boyunca istediğiniz şekilde yatabilir veya oturabilirsiniz.Yemek yemek,tuvalete gitmek gibi ihtiyaçlarınız için kalkabilirsiniz.Üç günü sürekli yatarak geçirmeniz gerekli değildir.İğnenizi yaptırmak için 15 dakikalık mesafelerin bir mahsuru yoktur.

  Tüp bebek sonrası evinize istediğiniz araçla gidebilirsiniz.En fazla 2-3 saatlik mesafelere yolculuk edebilirsiniz.Daha uzun mesafelere gitmeniz gerekirse İstanbul’da 2-3 gün geçirdikten sonra istediğiniz araç ile evinize gidebilirsiniz.

  tüp bebek sonrasıTüp bebek tedavisinde size verilen vitamin tedaviyi destekleyici ilaçları gebelik testine kadar devam ediniz.

  Hapşırmak, öksürmek,merdiven inip çıkmak,transfer sonrası idrar yapmak gibi faaliyetlerinizin hiçbir sakıncası yoktur.

  Damla şeklindeki pembe akıntı adet olduğunuz anlamına gelmemektedir.Gebelik testinizi zamanında yaptırınız.

  Gebelik testinizi transfer işleminden yaklaşık 12, 13 veya 15.gününde kandan baktırınız.Sonucunuzu doktorunuza telefon veya fax yoluyla bildiriniz.

  Gebelik testine kadar cinsel ilişkide bulunmayınız.Ağır ve yorucu işler yapmayınız.Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız.

  Tüp bebek sonrası duş şeklinde banyo yapabilirsiniz.
   
Tüp Bebek Sonrası Kabızlık sorunu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebeklerde Kabızlık Sorunu ve Tedavisi

  Bebeklerde Kabızlık Sorunu ve Tedavisi

  bebeklerde kabızlık, nedir, nasil tedavi edilir, zararları, nasıl giderilir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Ancak, keçi kakası gibi sert ve tane tane dışkılama bebeklerde kabızlık işaretidir. Bu durum, bebeğin yeterli beslenmemesi ya da az sıvı alması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Kabızlıkta dışkı yaparken zorlanma, makatta çatlaklara yol açabilir....
 2. doğum sonrası kabızlık sorunu yaşayanlar

  doğum sonrası kabızlık sorunu yaşayanlar

  arkadaşlarım doğum sonrası kabızlık sorunu yaşıyorum doğum yapalı 1 ay oldu ama hala kabızlık sorunu ile karşı karşıyayım. Bunu daha önce yaşayan meleklerden nasıl atlattıklarını yada tavsiyelerini görmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun. Ne yapacağım kabızlık sorunu için. Sizler nasıl çözdünüz bu sorunu ?
 3. Tüp bebek sonrası gaz ve kabızlık nasıl geçer?

  Tüp bebek sonrası gaz ve kabızlık nasıl geçer?

  tüp bebek sonrası gaz olması,tüp bebek sonrası kabızlık,tüp bebekte banyo yapılırmı,tüp bebek tedavisinde yapılmıyacaklar,tüp bebek tedavisinde kabızlık sorunu ,tüp bebek tedavisinde kabızlık hakkında bilgiler Tüp bebek sonrası çeşitli nedenlerden dolayı basit ağrılarınız olabilir.Tüp bebek sonrası ağrılarınızda basit ğrı kesiciler kullanabilirsiniz. Tüp bebek sonrası 38 dereceyi bulan...
 4. TÜP BEBEK TRANSFER SONRASI HAMİLELİK BELİRTİLERİ

  TÜP BEBEK TRANSFER SONRASI HAMİLELİK BELİRTİLERİ

  tüp bebek gebelik belirtileri,tüp bebek hamilelik belirtileri,tüp bebekte hamilelik belirtileri ne zaman başlar,tüp bebekte hamilelik belirtileri nelerdir,tüp bebek ve gebelik belirtileri hakkında bilgiler Transferden 12 gün sonra kanda B-HCG değerine göre (kanda gebelik testi) hamilelik var mı yok mu anlaşılır. Gebelik testi yapılana kadar herhangi bir hamilelik belirtisi olmaz çünkü...
 5. Hamilelikte kabızlık sorunu

  Hamilelikte kabızlık sorunu

  Arkadaşlar benim yaklaşık 2 haftadır kabızlık sorunum var ve bebeğim fazla hareket etmiyo acaba kabızlıkla ilgisi olabilir mi yada az hareket etmesi normal mi

Sayfayı Paylaş