Tüp Bebek Tedavisi Masrafları Ne Kadar Tutuyor 2014

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Tüp Bebek Tedavisi Masrafları Ne Kadar Tutuyor 2014
tüp bebek tedavisi fiyatı, tüp bebek tedavisi ne kadar, tüp bebek


Sevgili melekler, bebek sahibi olmak her çiftin en büyük arzusudur. Evliliklerini rayına oturttuktan sonra aileye minik bir bebeğin katılmasını şsteyen çiftler bazen bu mutlu olaya çok kolay ulaşamayabiliyor. Bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu tüp bebek yöntemi ise genelde başarıyla sonuçlanıyor. Koşullar uygun olduğunda uygulanan tüp bebek tedavisinde maliyetler ise hayli yüksek. Devlet ve özel hastanelerin uyguladıkları tüp bebek tedavilerinde fiyatlar nasıl belirleniyor, şimdi sizleri bu konuda bilgilendiriyoruz..


tüp-bebek.jpg
Tüp Bebek maliyeti 2014 senesinde diğer senelere göre fazla bir artış göstermemektedir.2014 yılında ki en büyük değişim SGK dan tüp bebek raporu alanlar için oldu.Daha önce SGK tüp bebek raporu olan hastalar kliniğe 800 tl ile 1500 tl fark ücreti ödüyorlardı.Ancak 2013 yılının sonunda özel hastanelerin ücret farkı %200 ye kadar çıkabilecek ibaresinden dolayı fark ücreti 2500 tl çıkmıştır.Özel tüp bebek merkezlerinde de ücretli hasta fiyatları 4000- 5500 Tl arasındadır. Bu işlemlerin içerisine testler ve ilaçlar eklendiğinde bu tutar yaklaşık 6000 TL ile 9000 TL civarında tutabilmektedir.

Tüp bebek fiyatlarının içine dahil olan hizmetler;

Yumurtalıkların takip edilmesi için 2-3 defa ultrason muayenesi, yumurta takibi yumurtaların özel kataterlerle alınması ( kısaca OPU denmektedir)

Yumurtaların laboratuar ortamında döllenmesi çalışması (kısaca IVF denmektedir) Döllenen yumurtaların anne adayına transfer edilmesi dahildir.
 
Geri
Üst